Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

Kolik vydělávají čeští influenceři? Leoš Mareš si účtuje až 400 tisíc korun

Sdílí své životy na sociálních sítích a dostávají za to zaplaceno. S posunem do on-line světa vznikla nová profese – influencer. Tento pojem zná už asi každý, ale co vlastně takový influencer dělá, čím se živí a jaké má výdělky? Influenceři si mohou vydělat řádově až několik set tisíc korun měsíčně. Leoš Mareš prozradil, že si účtuje za jednu spolupráci minimálně 400 tisíc korun.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Influenceři obecně vydělávají peníze tím, že ovlivňují nákupní rozhodování ostatních lidí. Každý šikovný influencer má významné příznivce na svých sociálních sítích, tzv. sledující. Influenceři vydělávají peníze tím, že podporují určitou značku prostřednictvím sponzorovaných příspěvků, partnerských odkazů a kódů nebo vlastním merchem, což jsou reklamní předměty daného influencera.

„Influencer marketing do Česka pomalu přichází, je to povolání na full-time job. Influencer prezentuje to, jak se chová, co dělá a doporučuje lidem, kam chodit nebo co kupovat,“ říká Helene Nguyen, odbornice na influencer marketing.

Kolik si mohou influenceři vydělat?

Díky sociálním médiím, jako je Instagram, TikTok a YouTube, se v posledním desetiletí stalo trendem být influencer. S velkým počtem sledujících si mohou tito lidé vydělávat mnohem víc než v běžném zaměstnání. Výdělky influencerů jsou velmi různorodé. Oficiální přehledy neexistují, ale Leoš Mareš nedávno prozradil, že si při spolupráci účtuje minimálně 400 tisíc korun.

„Úspěšní influenceři si mohou vydělávat i statisíce měsíčně, v zahraničí to jsou i desítky milionů korun,” řekla Tereza Salte, autorka blogu Tereza In Oslo a zakladatelka společnosti Elite Bloggers v rozhovoru pro DVTV.

Influenceři se rozdělují do skupin podle počtu sledujících. Do první skupiny patří mega influenceři neboli celebrity, kteří mají kolem milionu sledujících a dokážou si vydělat 100 až 300 tisíc korun za měsíc. Následují tzv. makro influenceři, ti mají okolo 300-600 tisíc sledujících a tím pádem nižší výdělky než mega influenceři. Další jsou mikro influenceři, kteří mají na kontě okolo 100 tisíc sledujících. A poslední jsou nano influenceři s počtem 5-10 tisíc sledujících.

„Mnoho nových klientů začalo mít o influencer marketing zájem a rozpočty stávajících klientů se výrazně zvýšily,“ tvrdí Tereza Salte.

Tvůrci preferují spolupráce na Instagramu

Jednou z nejoblíbenějších a současně pro influencery nejvýhodnějších platforem je bezesporu Instagram, což potvrzuje i Peter Varga, zakladatel společnosti Lafluence, která nabízí katalog československých influencerů.

„Pokud chce člověk příspěvek zpeněžit, za jednotku času dostane na Instagramu víc. Je k němu tak tlačený i ekonomicky. Nakonec to je o tom, že za hodinu práce si na Instagramu influenceři vydělají víc,“ uvádí Varga.

Kteří influenceři kralují Instagramu?

1. Petr Čech – 2,3 milionu sledujících
2. Makhmud Muradov – 1,8 milionu sledujících
3. Leoš Mareš – 1,1 milionu sledujících
4. Silvie Mahdalová – 1,5 milionu sledujících
5. Jirka Král – 922 tisíc sledujících

Zdroje dat:
Seznam Zprávy, Mediář, eVisions, LP-life, Aktuálně.cz

Může se Vám líbít

Sticky Post

Ve světě showbyznysu se objevila nová romantická dvojice, která přitahuje pozornost veřejnosti svou náklonností. Ben Cristovao, známý zpěvák a osobnost, byl spatřen v intimním...

Sticky Post

Skvělý business se bez kvalitního vedení sítí v dnešní době udržet nedá. Pokud však nerespektujete současné trendy a zamrzli jste v čase největšího boomu...

Celebrity

Levandulové údolí uspořádalo v pražském Kaiserštejnském paláci zážitkový levandulový brunch, aby tak představilo nejen svá levandulová pole, skvělé léčebné produkty a kvalitní služby, ale hlavně...

Sticky Post

Ondřej Sokol a Aleš Háma se i letos zhostili moderování Českého slavíka. Na začátku to vypadalo, že se ponese v poklidnějším duchu než loni....

Zahraniční politika

Slovenský premiér Robert Fico označil čtyři slovenská média za nepřátelská a přerušil s nimi komunikaci. Jedná se listy Denník N a SME, zpravodajský portál...

Celebrity

Ředitelka Lázní Fénix, Marta Šuba, nedávno představila novinky, nové procedury a novou spolupráci. První vodíkové lázně, první vodíkové procedury! Molekulární vodík je palivo našeho...

Sticky Post

Michal Nesvadba se chtěl rozloučit se svou kariérou velkolepou show v O2 areně. Nakonec se ale rozhodl, že ji zruší. Co se přihodilo?

Sticky Post

O čem se v poslední době spekulovalo, to přiznala sama Agáta Hanychová na svém Instagramu: s Jaromírem Soukupem již netvoří pár.

Sticky Post

Libor Bouček a Jakub Prachař jsou nejlepšími přáteli. V minulosti tomu tak ale nebylo. Proč byl mezi těmito muži vztah na bodu mrazu a...

Celebrity

Někdo jezdí rád k moři, jiný je nejspokojenější na vlastní chalupě v Čechách. Jak to mají naše slavné zpěvačky? Ty jsme vyzpovídali na narozeninové...

Sticky Post

Včerejšího dne proběhla dlouho očekávaná předpremiéra filmu ONEMANSHOW: The Movie. Kdo se zúčastnil slavnostního večera a co je poselstvím filmu?

Sticky Post

Moderátor Leoš Mareš se tentokrát nevydal na dovolenou k moři. Rozhodl se pokořit peruánské Andy a završit putování u Sluneční brány nad Machu Picchu.