Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

Polštář Volodymyr nebo toaletní papír s Putinem? Internet zaplavil “merch” s hlavními aktéry války

Trička, mikiny, hrníčky, zápisníky, batohy, kryty na telefony… zkrátka vše, co si jen dokážete představit, a to vše s tváří, logem či jiným výtvarným prvkem. Merch se stal dnes už neodmyslitelnou součástí každého známějšího youtubera. Idolem posledních dní se pro spoustu lidí stal i Volodymyr Zelenskyj. I on v prvních dnech války tak trochu připomínal youtubera neohroženě vlogujícího z ulic Kyjeva. A i jeho tvář teď zaplavila internet, a to nejen v souvislosti s každodenním válečným zpravodajstvím.

Zdroj: Tomáš Břínek alias TMBK
Zdroj: Tomáš Břínek alias TMBK

Zelenskyj se ukázal jako příkladný státník a vůdce, který v první linii brání svoji zemi. Pro většinu lidí je hrdinou, někteří k němu vzhlíží se stejnou úctou jako k Winstonu Churchillovi, který proslul řadou citátů, jako například: „Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.”

Osobnost 44letého Zelenského inspirovala spoustu výtvarníků, kteří ve světle nedávných událostí nelenili a okamžitě začali navrhovat trička, odznaky a další předměty s prezidentovou tváří a výroky, kterými proslul.

Na internetu tak najdete třeba tričko nebo hrnek s citátem „Potřebuji munici, ne odvoz.” Ke koupi jsou i trička s portrétem Zelenského a sloganem Sláva Ukrajině!, odznak se Zelenského tváří nasazenou na postavu Supermana nebo tričko s větou „Ruská válečná lodi, jdi do pr…”, kterou odpověděl na blížící se útok ukrajinský voják na Zmijím ostrově.

S Volodymyrem v posteli

Rozhodně největší rozruch ale způsobil polštář Volodymyr, se kterým přišel známý autor satirických koláží TMBK alias Tomáš Břínek. Během pár dní se prodaly více než 2 tisíce kusů za 422 tisíc, které poputují na konto nadace Člověk v tísni. Zájem byl tak obrovský, že během pár dní Břínkovi několikrát spadl web a pod tlakem velkého množství zpráv byl nucen prodej obnovit. I tentokrát ale podle jeho slov jen na pár dní.

Nadšené byly pochopitelně hlavně ženy, které by hned přikoupily i další výbavu. „A peřinka nebude?”, ptá se jedna ze spokojených majitelek polštáře, kterou doplňuje další: „Spíš povlečení by bylo lepší.”

Jiná sledující se ptá přímo autora nevšedního nápadu: „bude i Miloš? Brzy se nám změní čas a já mám strašný problém se vstáváním.”

Zaznívají ale různé návrhy. Třeba: „toaletní papír s Putinem by nebyl?”

Spousta mužů by byla pro variantu se Zelenského ženou Olenou, někteří pánové se ale k takovému nápadu staví zdrženlivě: „Nebylo by to špatné, ale nevím, jak bych to zdůvodnil ženě.”

V živé diskuzi k příspěvku padá v souvislosti s polštářem i jméno Dany Drábové. Břínek to nevyloučil s tím, že ani v těchto těžkých časech by člověk neměl ztrácet humor. Dobrou zprávou je, že Dana Drábová je v prodeji zatím alespoň ve formě trička.

Svůj polštář má i Vladimir

A na výběr je hned ve dvou variantách: Pussy Putin (překlad si pamatujeme z nedávné doby) a Kryminálník Putin (nejedná se o pravopisnou chybu). V těchto dvou řadách si můžete nechat vyrobit prakticky cokoliv, v nabídce jsou peněženky, penály, batohy, ale i popelníky, bryndáky, těhotenská trička nebo rohožky.

Zdroj: azz.cz
Zdroj: Se souhlasem Belabel

Pokud se chystáte na maškarní bál, mohla by vás zaujmout nabídka papírových nebo latexových masek, některé jsou vyvedené velmi realisticky. Dá se sehnat i spousta literatury, třeba kniha Manipulujte jako Putin, která vás naučí základní techniky úspěšného vyjednávání.

A pro odreagování je tu kniha Vladimir Vladimirovič Putin jednou… Nabízí 30 literárních anekdot v hlavní roli s “velkým VVP” aneb to nejlepší z ruské literární avantgardy smícháno s tím nejhorším z ruského politického dneška.

Zdroje dat:
iDnes.cz, Deník.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...