Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

46letá houslistka Markéta Muzikářová má několik dní po porodu fantastickou figuru. Jaký je její recept na rychlý návrat do formy a proč nemá na porod příjemné vzpomínky?

Houslistka a zakladatelka smyčcového tria Inflagranti Markéta Muzikářová se před dvěma týdny stala trojnásobnou maminkou. V pražské podolské nemocnici přivedla na svět chlapečka, jemuž s manželem Petrem dali jméno Max. Známá houslová virtuoska však otevřeně přiznala, že porod třetího potomka nebyla žádná procházka růžovou zahradou.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Těhotenství Markéta tajila až do konce sedmého měsíce, kdy už byla velká pravděpodobnost, že miminko v pořádku donosí. Zároveň si také myslela, že porod proběhne hladce, protože už věděla, do čeho jde. „Každý mi říkal, že když rodím potřetí, pšíknu si a bude to venku (smích), takže jsem si to vážně idylizovala. První porod byl šestnáct hodin, druhej jedenáct, tak jsem si myslela, že třetí by mohl být čtyři pět, maximálně osm. No, třetí porod trval 39 hodin (smích). Praskla voda, takže jsme skoro dva dny čekali, co se stane, otevřeně přiznala Muzikářová.

 „Chtěli mi dát nějaký urychlováky, protože se porod nerozjížděl a pak se zase rozjel až moc, takže mi to naopak brzdili. Měla jsem i nějakou medikaci a od anesteziologa i nějaký lehký opiáty. Byl to zajímavý a hektický zážitek, měla jsem strach z císaře, ale to se naštěstí nevyplnilo,“ oddychla si novopečená maminka, jež svého syna pojmenovala až dva dny po jeho narození. „Nemohli jsme se s manželem shodnout. Nakonec dostal jméno Max,“ řekla se smíchem Markéta. „Pro holčičku jsme měli Nellinka, pro chlapečka pak ještě Dominik, toho chtěl manžel,“ svěřila se.   

Markéta je několik dní po porodu ve skvělé formě

Markéta se deset dní po porodu objevila na premiéře představení Divadla Kalich S pravdou ven a vypadala naprosto fantasticky, jakoby snad žádný porod vůbec neabsolvovala. „Od prvního dne jsem začala cvičit, ale samozřejmě to není žádné fyzicky namáhavé cvičení, ale takové ty poporodní speciální cviky, aby se rychle zavinovala děloha. Opravdu to dělám tři hodiny denně, není to nic namáhavého, je to různé prodejchávání a ležení na břiše. Oni mi to doporučili už tehdy s prvním synem v pražské podolské nemocnici a velmi dobře to zafungovalo. Měla jsem o čtyři kila míň než před otěhotněním. Taky hodně kojím, takže kojením se taky hodně hubne,“ prozradila houslistka svůj tajný recept na dokonalou poporodní figuru.

Markéta se také rozpovídala o tom, jak moc náročné je vychovávat tři děti naráz. „Je to nářez, protože ti starší dva to moc neakceptují. Samozřejmě jsou strašně rádi, přijdou se na něj podívat, pohladí si ho, ale potom si tam tahají kamarády, takže mně šestinedělí opravdu nehrozí. Je to docela masakr, ale snažíme se. Například starší syn miluje tanky, pořád střílí a malej Maxík se strašně leká, kousne mě během kojení do prsa, jak se lekne (smích) .Je to zkrátka veselý, ale já jsem s tím počítala,“ sdělila Markéta, které s výchovou dětí hodně pomáhá její manžel.

„Manžel je fantastický. Pomáhal mi už s prvním synem Nicolasem i druhou dcerou Victorií, takže jsme věděla, že můžu mít třetí dítě, protože se absolutně postará,“ nešetřila chválou na svého manžela houslistka, jež klasickou mateřskou dovolenou rozhodně neplánuje. Už 10. července bude hrát v Klatovech, kde vystupuje se svým triem Inflagranti společně s Josefem Vojtkem. V koncertování pak plánuje pokračovat celé léto. Už 10. července mám koncert s Inflagranti společně s Josefem Vojtkem. Manžel i Maxík pojedou s námi, ale tu hodinu a půl, co budeme hrát, se bude o něj starat a bude ho vozit. Já ho nakrmím před i po koncertu,“ poodhalila své plány Markéta.

A co jí dal manžel za porození syna Maxíka? „Zatím nic. Ještě právě stále čekám, takže jsem zvědavá, s čím se pochlubí,“ dodala s úsměvem Muzikářová.

Zdroj: Deník.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...