Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Celebrity

Antonín Procházka o Lucii Bílé, připravovaném muzikálu i seriálu Ulice: Jaké ohlasy sklízí na svoji roli vlezlého Petra Kaštana?

Český herec, dramatik a divadelní režisér Antonín Procházka nesměl chybět na slavnostní premiéře muzikálu Láska je láska. V rozhovoru pro Zítřek zavzpomínal na první setkání s Lucií Bílou a prozradil, jaká je s ní spolupráce. Řeč přišla také na jeho roli Petra Kaštana v nekonečném seriálu Ulice a na cestování do teplých krajin. Jakou destinaci doporučil našim čtenářům?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Pane Procházko, jste režisérem muzikálu Láska je láska. Jak jste prožíval dnešní premiéru? Byl jste nervózní?

Nebyl, protože jsem to už viděl na veřejných generálkách, takže jsem byl klidný.

Kde a jak jste se poznali s Lucií Bílou?

Poznali jsme se na Kozlu při natáčení filmu Slavné souboje, kde jsem hrál roli Mozarta a vystupovala tam sympatická malá holka, která hrála Mozartovu ženu Constanze. Říkal jsem si, že herečka to asi nebude, tak jsem se jí zeptal, co dělá. A ona mi řekla, že je zpěvačka a následně zazpívala tak silně, že mi spadla paruka. Tenkrát moc známá nebyla.

Lucie o vás s oblibou říká, že „rejža je bůh.“ Jaká je Lucie ve vašich očích?

Lucie je samozřejmě velká hvězda, ale když pracuje, je klidná, velmi pokorná a všechny připomínky umí bleskově zpracovat, takže je s ní velmi dobrá spolupráce.

Foto: Nextfoto
(zleva) Lucie Bílá, Antonín Procházka a Bára Munzarová
Foto: Nextfoto

V jednom rozhovoru jste uvedl, že herec nepotřebuje slyšet kritiku, ale že potřebuje pochválit. Jste tedy ten typ režiséra, který především chválí?

Většinou chválím, protože když těm hercům řeknete: Výborný, je to výborný, tak je i tím dobře namotivujete. A co se týká těch připomínek, tak já s těmito lidmi dělám často, takže vím, co od nich mohu čekat, a co oni naopak mohou čekat ode mě. Ty připomínky jsou spíš technického rázu.

Objevujete se i v nekonečném seriálu Ulice, kde ztvárňujete spíš vedlejší postavu. Prozradíte divákům Ulice, zda se kolem Petra Kaštana bude dít něco zajímavého? Například zda se kolem něj objeví nějaká žena?

To já nevím. Kdybych to věděl, tak to možná i řeknu, i kdybych asi neměl, ale teď jsem měl takovou menší pauzu a teď zas toho začnu mít víc. On je hrozně odporný protiva, ale mně se hrozně dobře hraje. (smích)

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Slýcháváte nějaké reakce diváků Ulice na veřejnosti?

Slýchávám a ty reakce jsou na styl: Ježíš, vy jste strašnej! (smích) Ale říkají to s úsměvem, protože asi cítí, že si z toho také dělám srandu.

Vy jste svým hereckým kolegům z Ulice Ljubě Krbové a Adrian Jastraban režíroval divadelní komedii Miluji tě, tak se měj. Je to čistá náhoda, nebo k tomu přispělo i potkávání se v Ulici?

S Ljubou se známe přes čtyřicet let, a kdysi jsme dokonce hráli manželský pár. Ona si pořád chtěla udělat s Adrianem nějaké představení, protože spolu už dlouho vystupují v Ulici. A našli si tuhle hru, tak jsme to dali nějak dohromady.

Zdroj: Nextfoto
(zleva) Adrian Jastraban, Ljuba Krbová a Antonín Procházka
Zdroj: Nextfoto

Hrajete, režírujete, píšete scénáře, moderujete. Co vás baví nejvíce?

Mě nejvíc baví psát, když jsem sám v klidu doma. A jakmile vstanete od stolu, začínají kompromisy. Ale tam, kde jsem sám, tak tam ta hra dopadne nejlépe, protože to nejlépe vyfantazíruji.

O vás je známé, že jste velice pracovitý a tvůrčí člověk. Na čem pracujete právě teď?

Příští týden začínám v hudebním divadle Karlín muzikál Slunce, seno, jahody.

Jakým způsobem rád relaxujete?

Rád relaxuji s červeným vínem. Mám rád Bordeaux.

Foto: Miloš Schmiedberger
Antonín Procházka na premiéře muzikálu Láska je láska.
Foto: Miloš Schmiedberger

Dočetla jsem se, že rád jezdíte k moři. Jakou destinaci byste doporučil našim čtenářům?

Například Thajsko nebo Řecko. Rád jezdím na ostrovy, je tam klid.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...