Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Bára Jánová o účasti v Survivoru, údajných výkyvech nálad i návratu do reality

Herečka Bára Jánová je po vypadnutí ze Survivoru zpět v České republice. Hvězda seriálu Slunečná se pro Zítřek rozpovídala o své účasti v nejdrsnější reality show a prozradila, co pro ni bylo nejnáročnější a komu by nejvíce přála výhru. Vyjádřila se i ke svým údajným výkyvům nálad, se kterými měli problém někteří členové kmene Mao.

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Báro, proč jste se rozhodla zúčastnit reality show Survivor?  

Mám ráda výzvy a chtěla jsem se v životě někam posunout, zjistit svoje hranice a limity, co zvládnu a nezvládnu. Když ta možnost přišla, nadšeně jsem ji přijala.

Nyní se řeší váš rozchod s Ladislavem Ondřejem. Je právě i tato soukromá záležitost důvod, proč jste se rozhodla reality show zúčastnit?

Ne, není. Rozešli jsme se pár dní před odletem do Dominikánské republiky, takže to s tím vůbec nesouvisí.

Uvedla jste, že jste v Survivoru zešedivěla o deset let. Jak zpětně hodnotíte vaše působení v Survivoru?

Jsem za sebe ráda, protože jsem opravdu bojovala do poslední chvíle, nevzdala jsem se a vydržela jsem to, což bylo neuvěřitelně těžký. Každý den je tam hodně náročný, ale mé pocity jsou pozitivní. Jsem na sebe opravdu hrdá.

Co konkrétně pro vás bylo na Survivoru nejtěžší?

Hlad. (smích) Hlad přicházel velmi brzy a do toho tam musíme soutěžit a neustále vydávat energii. A když člověk zrovna nesoutěží, musí pracovat na ostrově. Abych řekla pravdu, tak o jídle jsme tam mluvili pořád (smích) a jakýkoliv přísun rýže nebo kokosu byl pro nás dar z nebes. Člověk si toho jídla začne vážit mnohem víc. Já jsem si třeba slíbila, že nikdy nic nevyhodím a nebudu mít velké oči. Nebudu kupovat zbytečně moc jídla a budu si kupovat jen to, co doopravdy potřebuji.

Splnila reality show vaše očekávání?

Myslím si, že ho dokonce předčila. Ty soutěže byly skvělé, říkali jsme jim atrakce. Člověk má pocit, že je někde na olympiádě. Než jsem odjížděla, měla jsem velký strach ze soutěžení, a proto jsem tam i jela, abych se toho strachu zbavila. V tomhle směru jsem na sebe hrdá, že mě ty soutěže ve finále bavily. A ještě bych ráda zmínila, že všechno se tam mění z minuty na minutu. Každá soutěž je jiná a nevyzpytatelná, není to jen o svalech a fyzické statnosti, takže může vyhrát i malá drobná holka. Říkala jsem si, že holka to vyhrát nemůže, ale opravdu může. A může to být nakonec ještě překvapení, kdo se stane celkovým vítězem.

Koho tipujete na celkového vítěze?

To je těžké. Už jsem o tom několikrát přemýšlela. Buď Tomáš z kmene Azua, anebo Chili.

Čekala jsem, jestli neřeknete Tomáše z vašeho kmene Mao…

Je pravda, že to je také velmi silný hráč, ale myslím si, že s postupem času na něj začne doléhat únava.

Komu byste vy osobně nejvíce přála výhru?

Iva by si to zasloužila.

Kdo vám nejvíce přirostl k srdci?

Za mě nejvíc Ivuška. Na ni jsem se strašně těšila celou karanténu, že s ní budu, ale bohužel přešla do druhého týmu, takže mi to bylo líto. Pak Vojta, který bohužel odešel brzo. A Nathan s Gáborem… Vlastně všichni tam byli skvělí. Vzájemně jsme si pomáhali a užívali jsme si každý den.

Zdroj: TV Nova
Bára se členy týmu Mao
Zdroj: TV Nova

Kdo naopak není vaše krevní skupina?

Lidi z protějšího týmu jsem znala velmi okrajově. Od nás se asi nebudu vídat s Verčou, protože je na mě příliš intenzivní, ale je to hodná holka, která má srdce na pravém místě.

Někteří účastníci kritizovali vaše údajné výkyvy nálad. Máte pocit, že vás v tomto směru kritizovali oprávněně?

Dokážu být jak velmi milá, tak pěkně protivná, ale upřímně si nevybavuji, že bych měla na ostrově výrazné výkyvy nálad. První dva dny jsem měla horečky, protože jsem měla úpal, takže jsem byla taková skleslá. Navíc mi vzal hodně energie i covid, který jsme tam na ostrově prodělali. Ale když se mi udělalo líp, byla jsem opět veselá. Možná měli na mysli tohle, ale jinak si toho nejsem vědoma.

V médiích se objevily spekulace, že se účastníci vraceli na hotel a vůbec nepřespávali na ostrově. Mohla byste se nám k tomu nějak vyjádřit?

(smích) To si opravdu někdo myslí? Ta reality show je o tom, že se žije na tom ostrově, takže tak bych se k tomu vyjádřila. Nenapadlo by mě, že by mohl někdo přemýšlet takovým způsobem. Navíc jsou tam i noční záběry a bylo vážně super tam spát, protože člověk spí na čerstvém vzduchu pod hvězdami a moře mu šumí do uší. Mně se tam moc líbilo spát.

Bála jste se ohlasů, když jste poprvé dostala do ruky mobilní telefon?

Bála jsem se, protože člověk fakt neví, jak je to sestříhané a na koho padne to zlo. Ale hodně jsem se těšila na to, až zavolám rodičům, to byla první věc, kterou jsem udělala. Podívala jsem se i na Instagram, ale pro mě byla důležitější rodina a můj pes Balú, na kterého jsem se strašně těšila.

Dívala jste se zpětně na ty díly?

Dívala jsem se na všechny díly a podívám se na ně ještě jednou, protože se člověk na to dívá plný dojmů. A myslím si, že půlku věcí nevnímá, protože se soustředí, jestli tam bylo tohle a tohle.

Už jste se stihla aklimatizovat?

Celkem ano. Už mám vybaleno, uklizeno, akorát ten spánek mi stále dělá problém.

Co byla první věc, kterou jste udělala po návratu do civilizace? Co vám nejvíc chybělo?

Můj pes. Byla jsem vážně šťastná, že jsem zase s ním a pořád si to užívám. Akorát mi to dává celkem dost sežrat, že jsem ho opustila, neposlouchá mě. On je obrovský a má 40 kilo, takže když ho venčím, je to další Survivor. (smích) To mě mrzí, ale on se srovná a věřím, že mi to časem odpustí.  

Foto: Bára Jánová / Kateřina Moravcová
Bára a její pes Balú tvoří nerozlučnou dvojku.
Foto: Bára Jánová / Kateřina Moravcová

Co vás čeká nyní?

Měla bych jet na hory, v dubnu bych měla jet na dva týdny do Norska a v létě bych měla točit film. Jinak zatím nevím, ale ten únor si chci nechat volnější.

V médiích se spekulovalo o vašem návratu do seriálu Ordinace v růžové zahradě. Přichází tato možnost v úvahu, nebo je to definitivně uzavřená kapitola?

To nezáleží na mně. Příběh mojí postavy tam zůstal otevřený, takže se může vrátit. Ale asi bych se tam nevrátila.

Může se Vám líbít

Sticky Post

Streamovací platforma Netflix představila nevídaný projekt inspirovaný kultovním seriálem „Hra na oliheň“. Je tato soutěž pro hráče nebezpečná podobně jako seriál, v kterém hráči...

Sticky Post

V italském Rimini se konal mezinárodní sraz Amerických bezsrstých teriérů. Pořadatelkou tohoto srazu je Češka žijící v Itálii, kterou „nahatá“ plemena zaujala již před...

Sticky Post

Již 13. listopadu 2023 startuje na obrazovkách TV Nova reality show Big Brother. Na co se diváci mohou těšit a v čem se bude...

Sticky Post

To tu ještě nebylo: modelka Natálie Kočendová se vrací zpátky do vztahové reality show Love Island, kterou mohou diváci sledovat na TV Nova.

Sticky Post

I když se mnozí majitelé psů domnívají, že klíšťata jsou ohrožením pouze v létě, je důležité si uvědomit, že tito drobní ektoparazité jsou aktivní...

Sticky Post

Najdete půvabnější pár, než je Gábina Gášpárová a Petr Havránek z reality show Love Island? Je to již dva roky, co se seznámili ve...

Zdraví

Počet případů nákazy covidem roste, odborníci doporučují očkování, a to především pro osoby ve vyšším věku a nemocné. V současné době je k dispozici...

Zdraví

Covid se opět začíná šířit. Podle odborníků se jedná o mírnou formu, která má příznaky jako běžné respirační onemocnění. Počet nakažených roste, přesné číslo...

Sticky Post

Britská rocková skupina Rolling Stones přichází se skvělou novinkou: slavná kapela vydává nové album pod názvem „Hackney Diamonds“. To ale není jediné překvapení.

Sticky Post

Věčně usměvavá herečka Alice Bendová nečekaně přiznala, že má psychické problémy. Svým fanouškům oznámila, že prodělala covid, který na ní zanechal následky.

České celebrity

Oba dva Tamara i Tomáš Klusovi si na svých instagramových profilech posteskli nad ztrátou milovaného mazla domácnosti Kapkou.

Rady a tipy

V letním a teplém počasí by měl každý pejskař dohlédnout, aby jeho pes důsledně dodržoval pitný režim. Stejně jako lidé i psí organismus potřebuje pravidelný...