Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Bára Kodetová o slavném zesnulém otci: Chybí mi a často s ním hovořím…

Báru Kodetovou jsme zastihli na tiskové konferenci k připravovanému prvnímu nezávislému AKO Beauty kongresu, který se uskuteční v září v Praze. Byla jako vždy milá, usměvavá a vstřícná. Prozradila, čím ji vytáčí manžel, jak vzpomíná na tatínka herce Jiřího Kodeta a také prozradila recept na spokojené manželství.

Zdroj: Kateřina Finglarová
Zdroj: Kateřina Finglarová

Podpořila jsem Asociaci kosmetických a kadeřnických oborů ČR. Navštěvujete salony krásy často?

Ne tak často, jak bych ráda. Mám skvělou kamarádku Aničku Šimonovou ze salonu MD. Stará se o mě už léta. Ale času je málo. Těším se, že si ho příští rok udělám trochu víc. Přeci jenom, už bych měla.

Co plánujete na léto?

Pracovat i odpočívat. 15. července jsem měla velký koncert na Žižkově náměstí v Táboře. V rámci Šansonového Tábora. Ke konci července vystoupím na zámku v Kostelci nad Orlicí. Společně s Jadranem Šetlíkem u příležitosti jeho krásné komentované výstavy a prohlídky zámku. Obě akce jsou moc krásné a srdečně všechny zvu. Také mám v plánu se učit nové písně. A třeba i trochu psát. A nemůžu se dočkat společné dovolené s rodinou. Pojedeme do Irska a to je splnění mého snu.

Čím vám dělají dcery největší radost?

Jsou samostatné, krásné a talentované. Dělají mi radost už jen tím, že jsou.

S manželem, hudebním virtuosem Pavlem Šporclem, patříte k nejstabilnějším párům českého šoubyznysu, jaký je podle vás recept na spokojené manželství?

Trpělivost, tolerance, respekt a láska. Máme štěstí, že jsme se potkali.

Co na něm obdivujete a dokáže vás něčím i vytočit?

Obdivuji jeho houževnatost. Píli. Talent. Schopnost nás všechny uživit. Vytočit mě dokáže občas svou nepraktičností, ale to je spíš legrace.

Jak vzpomínáte na svého tatínka legendárního herce Jiřího Kodeta? Jaký byl doma?

Na tátu vzpomínám s láskou a pochopením. Velmi si vážím toho, jak mě společně s maminkou vychovali. Chybí mi. Často s ním hovořím. A vůbec nejvíc, když jsem na zahradě a sázím rostliny a stromy. To je se mnou neustále. Měli jsme hodně společného. Byl to skvělý otec. A jeho bolest a cholerismus, ten už jsem mu odpustila. Nikdo není dokonalý. Vůbec to neměl v dětství jednoduché. Ale byl to moudrý, vzdělaný a výjimečný muž.

Jaké máte plány po pracovní stránce?

V příští sezoně mě čeká mnohé. Spoustu krásných představení i písňových recitálu. S Pavlem bych měla vystoupit na jeho Vánočním turné s úplně novým repertoárem. A budu doufat, že si na mě vzpomene i nějaký film, nebo televize. Já nepřestávám být herečka. To, že zpívám, není změna profese, to je jen obohacení mé duše a rozšíření mé působnosti na jevišti.

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...