Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Celebrity

Alena Šeredová otevřeně: Jaký je její recept na krásu, plánuje se někdy vrátit do Česka a cítí se být po 20 letech v cizině víc Češkou, nebo Italkou?

Okouzlující Alena Šeredová vešla do povědomí veřejnosti v roce 1998 jako I. vicemiss ČR. Od té doby se v jejím životě mnohé změnilo. Odstěhovala se do Itálie, kde se stala místní televizní hvězdou, nastartovala hereckou kariéru a založila rodinu s fotbalovým brankářem Gianluigiem Buffonem. Ačkoliv manželství nevydrželo, charismatická brunetka se rozhodla v Itálii zůstat. Své štěstí nakonec našla po boku podnikatele Alessandra Nasiho. Páru se před dvěma lety narodila dcerka Vivienne a společně vychovávají také Aleniny dva syny z předchozího vztahu – Davida a Louise. V rozhovoru pro Zítřek jsme se Aleny Šeredové nemohli nezeptat mimo jiné na to, jak to vypadá s jejím potenciálním návratem do České republiky nebo jak se jí po více než 20 letech v zahraničí daří udržovat v kondici mateřský jazyk.

Foto: PURE MODEL Management
Foto: PURE MODEL Management

Aleno, v Itálii žijete už více než 20 let. Čím si vás právě tato země získala?  

Do Itálie jsem přijela kvůli práci. Pracovně bylo Milano v té době jednou z nejlepších destinací v Evropě. Po nějaké době jsem si našla přítele, měla rodinu a vracet se nebylo na pořadu dne. To ale neznamená, že by se mi po Praze někdy nestýskalo.

Cítíte se být více Češkou, nebo Italkou?

Občanství mám obě, ale když se mě někdo zeptá, odkud jsem, tak vždycky řeknu, že jsem Češka. Za italské občanství jsem ráda hlavně kvůli rodině, ale duší se pořád cítím být Češkou.

Italské občanství jste přijala v roce 2019, v Itálii máte také domov, své tři děti a partnera. Existuje vůbec šance, že byste se ještě někdy vrátila natrvalo do Česka?

V nejbližších letech se určitě nevrátím, ale nechci říct, že se nikdy nevrátím. To teď opravdu nemohu odhadnout. Momentálně by to ale bylo pro přítele náročné kvůli jazykové bariéře.

Jak často do Čech jezdíte nyní? Předpokládám, že situaci poslední roky značně zkomplikoval koronavirus…

Koronavirus situaci opravdu zkomplikoval, ale i tak jsme se s rodinou zvládli navštívit. Bohužel se nám to nepodařilo, když se narodila Vivi (květen 2020), protože v té době byla situace opravdu kritická. To mi bylo velmi líto. Ráda bych měla českou rodinu v Itálii. Jinak jezdím do Čech tak dvakrát až třikrát za rok, a to stejné česká rodina do Itálie.

Co vám z Česka kromě rodiny nebo přátel chybí vůbec nejvíce?

Jídlo. Jako například chléb, čerstvé rohlíky, tvaroh… to jsou věci, které si v Itálii nekoupím. Časem mi začal chybět i český životní styl. Také mi chybí se jít jen tak projít po Praze, chodit na místa, která znám z dětství. Pak mi ještě chybí vyžití pro děti. Různé dětské parky, které jsou v Praze a jejím okolí, pražská zoo. V Turíně takováto místa nejsou a když jsou, tak nejsou tolik přizpůsobená dětem, jako je tomu v Česku.

Je nějaká italská tradice, zvyk či specialita, které jste dodnes nepřišla na chuť?

Vánoce se slaví 25. prosince v poledne, a to pro mě nejsou Vánoce. My slavíme vždycky 24. prosince večer. Celkově jsem italským vánočním zvykům a tradicím nějak nepřišla na chuť a slavíme to pěkně po česku.

Jak to máte s jazyky? Italsky mluvíte plynně, nestává se vám ale, že po tolika letech v cizině už člověku vypadávají naopak česká slovíčka? Udržujete svůj mateřský jazyk nějak v kondici?  

Každý den mluvím aspoň hodinu s mamkou nebo s někým z rodiny. Takže češtinu udržuji. Jsou ale slova, která jsem v těch 18 letech, když jsem odešla z Prahy, nepoužívala nebo ještě neexistovala, a to je pro mě složitější. To mě třeba česky nenapadne nebo se to snažím nějak odvodit z italského slova, což většinou nefunguje.

Do povědomí české veřejnosti jste vešla v roce 1998 jako I. vicemiss ČR, bodovala jste i na Miss World, kde jste skončila 4. Jak na tohle „missí“ období vzpomínáte?

Upřímně musím říct, že je to již tak dávno a tolik se toho od té doby změnilo, že na to úplně nevzpomínám. Akorát když přijedu domů do Prahy a tam mám vystavené ve skříňce korunky, tak si trochu zavzpomínám.

Poslední roky se mluví o tom, že soutěže krásy v Česku ztrácejí prestiž. Neustále se mění jejich majitelé, televizní stanice odmítají soutěže vysílat… pozorujete něco podobného i v Itálii?

Italskou Miss jsem nikdy moc nesledovala, vlastně jen v letech, kdy jsem byla v porotě. Ale je to tu velmi podobné. Také si myslím, že už to ani nedávají v televizi.

Letos jste oslavila 44. narozeniny. Váš věk by vám ale hádal opravdu jen málokdo. Máte doma schovaný elixír mládí, který potají upíjíte, nebo jaký je váš recept na krásu?

Děkuji za kompliment, to potěší každou ženu. Nebudu předstírat, že je to jen tak. Jezdím do Milána na vitamínovou biostimulaci pleti. Díky tomu mám pleť prozářenou a revitalizovanou. A zaměřuji se na vyvážený jídelníček a zdravý životní styl.

Kromě modelingu jste se proslavila i jako moderátorka či herečka. Vytvořila jste také vlastní parfémy a válíte rovněž na sociálních sítích jako influencerka. Jen na Instagramu máte skoro 600 tisíc fanoušků. Co z toho vás naplňuje vůbec nejvíce nebo byste to označila za hlavní profesi?

V dnešní době se již modelingu moc nevěnuji. Jen občas natáčím nějakou reklamu, ale je to sporadické. Herectví mě baví, teď jsem měla velkou pauzu, ale vypadá to, že budu mít příležitost se k tomu opět vrátit. Takže bych řekla, že dnes jsou to hlavně sociální sítě, které můj pracovní život naplňují nejvíce. Parfém je taková třešnička na dortu. Vymyslely jsme to společně se ségrou. Nezabere to tolik času, ale dělá nám to radost, protože mají parfémy velký úspěch a máme na ně skvělé ohlasy.

Jaká je v jedné větě Alena Šeredová?

Když se zeptáte mé dcery Vivienne, tak vám řekne, že máma je velká a pěkná.

Jakou nejlepší radu do života jste kdy dostala?

Asi když mi Miro Šimonič (můj slovenský modelingový agent) po účasti v Miss ČR řekl, ať jedu pracovat do Itálie.

Bez jakých tří věcí si neumíte představit život?

Rodina, káva a foťák.

Může se Vám líbít

Sticky Post

Suchá? Svědivá? Zarudlá? S pupínky? Možná si vaše pleť právě řekla o nový krém. Nelpěte na tom, co vám ještě před pár týdny fungovalo....

Sticky Post

Podmanivý pohled jako z obálky časopisu? Dívá se na vás odevšad. Zraky celého kosmetického světa se v posledních letech stáčejí především k úpravě nadočního...

Sticky Post

Benátky reagují na rostoucí tlak turistů zavedením poplatku za vstup do města. I když opatření má zmírnit negativní dopady masového turismu, vyvolává to rozporuplné...

Sticky Post

Hledání po nezvěstných pokračuje poté, co se část budovy zřítila a způsobila záplavy u elektrárny Enel poblíž Boloně.

Politika

Kvůli ostřelování ruského města Belgorod nechalo Rusko svolat zasedání Rady bezpečnosti OSN. Zástupci Ruska při OSN požadovali účast České republiky, která měla vysvětlit, proč...

Sticky Post

Herečku Ljubu Krbovou zastihla redaktorka Veronika na módní přehlídce návrhářky Vlaďky Kouřilové. Vyzpovídala ji nejen na téma móda, ale také si popovídaly o cestování...

Sticky Post

Už od mládí milovala pletení a šití, ten tvůrčí proces, kdy jí něco vznikalo pod rukama. K tomu se pak s malými pauzami vracela celý svůj...

Sticky Post

Řeč herečky Jitky Asterové při křtu loga nově vzniklé Nadace Anežka zaujala všechny přítomné "Nejsem tady tak úplně náhodou, mám také tak trochu zkušenost,...

Sticky Post

Sympatického zpěváka Vojtu Drahokoupila redaktorka magazínu Zítřek zastihla na představení nově vzniklé nadace Anežka. Tu založila jeho kolegyně z divadla Michaela Gemrotová společně s...

Sticky Post

V italském Rimini se konal mezinárodní sraz Amerických bezsrstých teriérů. Pořadatelkou tohoto srazu je Češka žijící v Itálii, kterou „nahatá“ plemena zaujala již před...

Sticky Post

Herečka Barbora Seidlová (42) září v současné době v roli maminky tří dětí ve filmu Tajemství a smysl života. Jak herečka zareagovala na otázky...

Sticky Post

Ve věku 86 let nás opustila významná česká herečka Zdena Hadrbolcová. Diváci ji mohli vidět v minulých letech v seriálu Ulice. V tomto seriálu...