Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Celebrity, které se nebojí kojit na veřejnosti: Podaří se jim prolomit věčné tabu?

České celebrity se rozhodně nestydí. Několik z nich zcela otevřeně kojí na veřejnosti, případně fotku z tohoto intimního okamžiku sdílí na sociálních sítích. Není na tom přece nic špatného, naopak se jedná o zcela přirozenou věc, která k životu patří. Ale i tak se řada z nich setkává s negativními ohlasy a vlnou kritiky. O kom je konkrétně řeč?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Není přirozenější věc na světě než kojení. Okamžik, který je silný pro každou ženu, jež na svět přivedla miminko. Často se setkáváme s názory, že kojení na veřejnost nepatří. Tak jako není vhodné dívat se na ženu, která vkládá do pusinky svého dítěte bradavku, tak není správné o tom veřejně debatovat, jelikož jsou kolem toho vždy velké hádky. UNICEF proto vyhlásil první týden v srpnu mezinárodním týdnem kojení, aby se toto nedotknutelné téma konečně prolomilo.

Kojení neustále dokola patří mezi témata, která rozdělují naši společnost. Na jedné straně stojí maminky, které nemají problém nakrmit své dítě kdekoliv na veřejnosti, pro jiné se jedná o soukromou a intimní záležitost, speciální chvilku mezi matkou a dítětem, do níž ostatním nic není, natož aby ji zvědavě pozorovali lidé v restauraci nebo v obchodních domech. Mezinárodní týden kojení jistě s nadšením přivítá celá řada slavných krásek, pro které je kojení a následné sdílení fotografií s dítkem u prsu naprosto samozřejmé.

K celé záležitosti kojení se dnes už přistupuje mnohem otevřeněji než kdysi. Žen s batoletem u ňadra, které se přitom i vyfotografují, stále přibývá. Koneckonců mnoho žen dnes musí skloubit své mateřské povinnosti s těmi pracovními, a tak jsou často vídány s dekoltem na půl žerdi při líčení, před focením, v pauze mezi vystoupením či na společenské akci.

Vulgární až agresivní reakce

Na ženy kojící na veřejnosti se dokáže sesypat opravdu velká vlna kritiky. Z minulých let si můžeme připomenout vzpouru, kterou rozpoutala modelka Jitka Nováčková, když přidala snímek, jak kojí své dítě, na svůj Instagram. Najdou se ale i tací lidé, kteří se těchto maminek zastávají.

Realitu mateřství názorně ukázala herečka Tereza Ramba na festivalu v Karlových Varech, kde její několikaměsíční dcera Mira náhle dostala hlad. Ona tak musela všeho nechat a svou dceru nakrmit přímo na zemi. „Realita KVIFF,“ okomentovala tak fotografii, kterou umístila na svou sociální síť.

Mezi další matky, které již kojení mají sice za sebou, ale nebály se otevřeně sdílet tyto fotografie, patří i moderátorka Zorka Hejdová. Ta v dubnu loňského roku přivedla na svět syna Nikolase. Zorka také zveřejnila fotografii, na které svého rozkošného syna kojí. „Tuhle si sem odložím na památku“, okomentovala pyšná matka fotografii.

Zato muzikálová hvězda Michaela Tomešová kojila svého syna zcela bez zábran i v jeho třech letech. Plno lidí mi říká, vždyť to je divný kojit takhle veliký dítě, co už jí všechno,“ přiznala na sociální síti, aby vzápětí dodala větu, že kojit bude i nadále. „Dokud mám, tak mu dám! Od toho jsem tady!“

Tyto slavné matky svým sebevědomým dodávají odvahu všem ostatním maminkám, které se stále bojí, nebo snad stydí kojit na veřejnosti. „A pokud to někdo prohlašuje za nechutnost, exhibicionismus či potřebu strhávat na sebe pozornost, je mi ho líto a má to se sebou asi dost těžký,“ vzkazuje všem Lenka Zahradnická.

I letos se tak můžeme těšit na spoustu nových přírůstků. V očekávání jsou například Eva Burešová, Jitka Boho, Eva Perkausová a mnoho dalších. Uvidíme, zda i ony přispějí svou fotografií do sbírky, a prolomí tak tabu ohledně kojení na veřejnosti.

Zdroje: extra.cz, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...