Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Celebrity vyjádřily podporu Babišovi: Kdo ho bude volit a proč?

Volební místnosti se otevírají za pár hodin, brzy se tak dozvíme, kdo bude novou hlavou státu. Podle průzkumů to vypadá na vítězství Petra Pavla, jemuž vyjádřilo podporu mnoho politiků, celebrit i influencerů. Také za Babiše se ale postavilo pár slavných tváří.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Miloš Zeman je známým podporovatelem expremiéra

Dosluhující prezident vyjádřil Babišovi podporu již mnohokrát. Na Pavlovi oceňuje „hezký knír“, ale pochybuje o jeho kvalifikaci. „Je klidný, má hezký knír… Ale znovu opakuji. Je odborník na armádu a těžko bych mu dokázal přiznat kvalifikaci v jiné oblasti,“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk.

Zeman volí Babiše ze dvou důvodů. „Andrej Babiš má větší politickou zkušenost, než Petr Pavel… Druhý argument, který mi připadá důležitý, je fakt, že v drtivé většině civilizovaných zemí není hlavou státu voják,“ dodal Zeman.

Babiš je zkušený člověk, má jasno Obermaierová

Dlouhodobě se k podpoře Babiše hlásí hvězda Ulice Jaroslava Obermaierová, představitelka klepny Nyklové. O politice ale prý mluví nerada. „Společnost je rozdělená a jedna strana nedopřává sluchu té druhé. Jsme k sobě hrozně málo tolerantní. Když občas řeknu, co si myslím, tak se poté setkávám s kritikou. Říkat vlastní názor se asi moc nenosí,“ postěžovala si herečka pro Život v Česku.

Přestože říká, že o politice raději moc nemluví, Babišovi se podporu vyjádřit nebála. „Nemám nic proti panu Pavlovi, ale myslím si, že pan Babiš by byl lepší. To je můj názor. Je to zkušený člověk, který má za sebou spoustu politických zkušeností,“ řekla herečka pro Rytmus života.

Zdroj: Nextfoto
Jaroslava Obermaierová bude volit Babiše.
Zdroj: Nextfot

Troška, Vyskočil, Vágner a Kuželka volí Babiše

„Jako v prvním kole i teď půjdu volit, opět Andreje Babiše. Stačí rovnítko. Jak se nám žilo před rokem a jak dnes. Všechno, co se dřív udělalo pro lidi, se teď zrušilo a zničilo. Proč? A pak… Jaké pořád miliardy na zbrojení? Stačí jen vypnout elektřinu a je po válce. Nepůjde nic,“ svěřil se režisér Zdeněk Troška pro časopis Rytmus života.

Ve stejném periodiku jako Troška, vyjádřil Babišovi podporu také hudebník Karel Vágner. „Pro mě je Andrej Babiš člověk, kterého znám přes třicet let, chodíme spolu léta hrát do stejného tenisového klubu, tak proč bych volil někoho jiného,“ vysvětluje Vágner.

I mezi herci se najde pár voličů Andreje Babiše – Ivan Vyskočil, Jan Kuželka. „Babiše budu volit z jednoho prostého důvodu. Nemusím ho mít rád, ale na rozdíl od svého protikandidáta rozumí hospodářství a ekonomice. V situaci, v jaké jsme, s tím může něco udělat. Generál Petr Pavel může být výborný ministr obrany, to bezesporu, ale nerozumí ekonomice,“ sdělil Kuželka CNN Prima NEWS. „Andrej Babiš není vládní kandidát. Když jsem četl, kdo sponzoroval Petra Pavla, tak mám obavy, že v případě, kdy zavelí Washington, tak zasalutuje, srazí paty a už jsme na ukrajinsko-ruských hranicích,“ dodal Vyskočil.

Zdroj: Nextfoto
Ivan Vyskočil volí Andreje Babiše, Veronika Žilková naopak generála Petra Pavla.
Zdroj: Nextfoto

Hanychová a Váňa také vyjádřili podporu Babišovi

Teď mě nezabijte, ale volím Babiše,“ řekla svým fanouškům influencerka a modelka Agáta Hanychová. Mezi další podporovatele patří žokej Josef Váňa. „Pana Babiše podporuji už od doby, co ANO vyhrálo volby. Jeho politika a hospodaření se mi líbí. Je to velký diplomat, stará se o lidi, jeho Agrofert jim pomáhá. Chci aby se stal prezidentem,“ řekl Váňa pro DVDT.

Zdroje dat: Blesk, CNN Prima NEWS, Život v Česku.cz, Rytmus života

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...