Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Čerstvý sedmdesátník Dalibor Janda: „Sebevražda mého syna byla pro mě trestem za to, že jsem se mu pořádně nevěnoval“

Takové rány nepřebolí nikdy! V lednu uplynulo 20 let od té doby, co syn Dalibora Jandu spáchal sebevraždu. Populární zpěvák, který včera oslavil jubilejních 70 let, to považuje za krutý trest za to, že se potomkovi dostatečně nevěnoval.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

„Chrapláci“ v 80.letech minulého století nebyli v módě a Dalibor Janda to měl těžké. Nenosil sako ani kravatu a byl věčně neoholený. V médiích byl navíc jeho hlas označován jako reklama na stopangin. Fanoušci však měli opačný názor, třikrát po sobě jej zvolili československým zlatým slavíkem.

I přesto, že se mu kariérně velmi dařilo, v soukromí se musel vyrovnat s velkou rodinnou tragédii, když syn Dalibor ve věku 21 let spáchal sebevraždu skokem z Nuselského mostu v Praze. „Když člověk přijde o potomka, je to jakoby přišel o kus sebe. Je to krutý trest,“  vyjádřil se kdysi Dalibor. 

Sebevražda mého syna byla pro mě největším trestem za to, že jsem se mu pořádně nevěnoval. Celé jeho dětství jsem jezdil po všech čertech. Člověk si musí zeptat svědomí. Je to kruté, ale možná se tomu nedalo zabránit,“ uvedl před 2 lety pro Plus 7 dní. 

Infarkt se mu málem stal osudným

Samotný zpěvák však také utekl hrobníkovi z lopaty. Interpret hitů Hurikán, Hráli byl jsme kličkovanou, Oheň, voda, vítr či Pusť k milování rádio se v roce 2021 podruhé narodil, když byl urgentně hospitalizovaný na koronárním oddělení. „Cestou do špitálu jsem dvakrát odešel na druhou stranu, jak se říká. Museli mě nahazovat, ale paní doktorka mě úspěšně dostala až na sál. Tam jsem se probral a cítil jsem obrovskou bolest. Viděl jsem, že mi nastřihli ruku, ale pak jsem se zase ztratil… To bylo potřetí. Doktoři mi říkali: ‚Pane Janda, vstal jste z mrtvých!‘ popisoval Janda dramatické chvíle, kdy se doslova pohyboval na prahu života a smrti.

Vysoký cholesterol mu totiž způsobil infarkt, jak uvádí web Blesk. K životu jako takovému nyní přistupuje s obrovskou dávkou pokory. „Život není jen o penězích, je o jiných věcech. Řeknu to jednoduše: Dokud nedostanete od života facku, tak si to nepřipouštíte…,“ má jasno muzikant, který má stanovený měsíční limit na počet koncertů.

Zdroj: Topky.sk, Blesk.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...