Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Herečka Simona Stašová prodává v pražské ulici Na Příkopě cihly. Co ji k tomu vede?

Už 17 let je Simona Stašová patronkou benefiční sbírky AKCE CIHLA. A jako každý rok se i ve čtvrtek 14. července osobně zúčastnila prodeje pomalovaných a popsaných cihel v pražské ulici Na Příkopě v Praze 1. Tím podpořila důstojné bydlení i životy lidí s mentálním postižením.

Zdroj: media, Portus Praha
Zdroj: 2media, Portus Praha

Simona Stašová je nejen hrdou patronkou sbírky již od roku 2005. Na podporu akce také odehrála již mnoho benefičních představení. Dokonce navštívila i sociálně terapeutické dílny i chráněná bydlení na Slapech.

 „Poznala jsem, že tito lidé mají svůj svět, který nás, majoritní populaci, může nesmírně obohatit. Někdy je prostě dobré se pozastavit, zamyslet se a spočinout,“ svěřila se herečka. Simona si také vyzkoušela hraní s hudební skupinou FaraBand složené z klientů Chráněného bydlení Fara, které doprovázejí profesionální hudebníci.

„Jelikož dělám divadlo, kde pracuji s city a emocemi, tak si dovedu různé situace velmi lehce představit. A musím říct, že některé bych nechtěla ani hrát, natož žít. Hrála jsem před kamerou matku postiženého dítěte. Nedávno mi něco podobného nabídli v divadle. Nechci to ale prožívat dennodenně. Musím to vyhodit z hlavy, jinak bych se z toho zbláznila. Raději tedy jdu a udělám něco pro druhé,“ svěřila se Stašová minulý rok Pražskému deníku.

Zdroj: 2media, Portus Praha
Simona Stašová s nadsázkou vnímá své charitativní aktivity jako „vstupenku do nebe“.
Zdroj: 2media, Portus Praha

V sobotu 6. srpna se také koná v zahradách Chráněného bydlení Fara nedaleko od Slapské přehrady tradiční benefiční festival CIHLAFEST. Návštěvníci se pobaví nad cirkusovým uměním Cirku La Putyka.

Kromě koupi cihel mohou zájemci akci podpořit opatřením předmětů z dílny umělců, jakými jsou Pasta Oner či Jan Kaláb. Z výtěžků se staví, rekonstruují a vybavují objekty. Díky benefiční sbírce se mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů.

Zdroj: Autorský text, 2media, Portus Praha, denik.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...