„Ke všemu přistupuju poctivě, takže jsem si i poctivě, tedy pořádně, zlomila kotník a v něm asi všechno, co tam dle lékařů zlomit jde,“ řekla populární herečka v Show Jana Krause s tím, že zranění mělo dopad také na její psychiku. „Hlava na tom byla hůř než tělo. Čtvrt roku jsem ležela,“ konstatovala Jitka.
Herečku můžou diváci vidět v mnoha filmových, ale i divadelních rolí . „Předtím, než jsem měla děti, jsem se toho nahrála v divadle docela hodně, ale teď nechci obětovat ty večery,“ vysvětluje, proč teď není v divadle vidět tak často.
„Já jsem se nedokázala soustředit, protože jsem musela pořád myslet na děti. Tak jsem se rozhodla, že to omezím. Nedá se nic dělat, protože já neumím obětovat ten večer. Takže jsem s dětmi,“ řekla maminka jedenáctileté dcery Eleny a čtyřletého synka Theodora.
Nepříjemné zranění, které ji na několik měsíců „vyřadilo z provozu“, jí také donutilo přemýšlet o svých prioritách. „Já jsem se tak hezky zastavila – ono to má hlubší důvody. A musím říct, že jsem malinko, no možná víc než malinko, frustrovaná ze své profese, z nějaké povrchnosti, z častého amatérismu. Tak mám před sebou takový prázdný, nepopsaný list a uvidím, kam mě život zavane,“ přiznala Jitka, která přirovnala své pocity k syndromu vařené žáby.
Syndrom vařené žáby
Syndrom vařené žáby označuje neschopnost nebo neochotu lidí reagovat nebo si uvědomovat postupně narůstající nebezpečí. „Vychází to původně z bajky. Když dáte žábu do hrnce se studenou vodou a pomalu ji začnete zahřívat, žába nepozná, že se zahřívá, a tak nevyskočí a uvaří se. Líp to popsat neumím. To je takové to plíživé, kdy se začne rozostřovat, co chcete, co nechcete, co je špatně… Tak já se nechci uvařit jako žába. A myslím, že v umění je nejdůležitější nezpronevěřit se sám sobě,“ dodala herečka.
Zdroj: Show Jana Krause, autorský text