Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Karel Gott a téma iluminátů: V tomto směru byl velmi zaujatý, zavzpomínal Karel Šíp

Karla Šípa s Karlem Gottem pojilo nejen přátelství, ale i hudba. Moderátor mu napsal několik hitů, nebylo to však jediné, nad čím spolu trávili čas. Karlové ve svých rozhovorech často sklouzávali ke konspiračním teoriím, zejména k tajemným iluminátům.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Karel Šíp vyniká v mnoha směrech, je nejen moderátorem, scenáristou, textařem, ale i příležitostným spisovatelem. Na podzim vydal novou knihu, v níž mimo jiné píše i o konspiračních teoriích, o kterých mu s maximálním zápalem vyprávěl Karel Gott.

Není přitom tajemstvím, že Mistr věřil na ilumináty. „Politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy se o vítězích rozhodlo dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace,“ uvedl Gott v roce 2001 pro Lidové noviny.

Zpěvák byl dle Šípa v tomto směru velmi zaujatý. „Když přišla řeč na toto téma, on se rozpovídal a já jenom poslouchal. Byl přesvědčený, že všechno, co se na této planetě děje, je nějak řízené vyšší mocí, o které moc nevíme,“ popsal moderátor v pořadu Prostor X.

„Bylo to jeho téma, koníček, četl o tom knihy a možná měl v mnohém pravdu, věci se nedějí náhodou. Já si vzpomínám, když začal mluvit o tom, že to není jen tak, že najednou se objevil Adolf Hitler…,“ vrátil se v čase Šíp.

Zdroj: Nextfoto
Moderátor Karel Šíp
Zdroj: Nextfoto

Bavič rovněž přiznal, že tomu všemu rád naslouchal. „Krásně se to od toho Karla poslouchalo, on byl výborný vypravěč a těchto věcí obzvlášť. Mě to zajímalo jako posluchače. To tak sedíte, pijete voňavý čaj, který vám uvařil Karel Gott, a on vám začal vyprávět. Pro mě to byl zážitek,“ připustil.

Zdroj: Lidovky.cz, Prostor X, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...