Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Pavel s nasazenými antibiotiky poskytl rozhovor pro TV Nova a schytává kritiku: Vždyť je nemocný! Nebo je to lež v přímém přenosu?

Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb se podle kandidáta Petra Pavla proměnila v obranu hodnot, na nichž staví svou kandidaturu. Lidé podle něj mohou na mítincích vyjadřovat i nesouhlasné názory, pokud se tak děje slušnou formou. Pavel to řekl v dnešním rozhovoru na televizi Nova, kam dorazil po dvoudenním odpočinku z důvodu nemoci.

Zdroj: Profimedia/ČTK
Zdroj: Profimedia/ČTK

Pavel v úterý vyzval svého protikandidáta Andreje Babiše (ANO) ke zklidnění situace ve společnosti. Chce po něm mimo jiné, aby stáhl všechny reklamní materiály, kde používá strach ze zatažení do války. „Když jsem viděl, jak se kampaň v posledních deseti dnech vyhrotila, tak mě to mrzí. Možná by se měl Andrej Babiš a každý, kdo si myslí, že se mu ubližuje, zamyslet, jestli to není spíš Andrejem Babišem než jeho protikandidátem,“ řekl na Nově Pavel.

Dodal, že od počátku kampaně neměl žádný billboard, kde by někoho strašil, na veřejných shromážděních nikoho neznevažuje, neuráží a nepřekrucuje fakta. „Od počátku nastoluji témata jako návrat slušnosti, důstojnosti, normální komunikace,“ uvedl. Kampaň podle něj nyní zcela opustila dlouhodobá témata, na která se kandidáti soustředili před prvním kolem. „Čelíme asi nejmasivnější dezinformační kampani za dlouhou dobu, druhé kolo je o obraně hodnot, za které se stavím,“ doplnil Pavel.

Babiš dnes označil Pavlovu výzvu za nesmyslnou, Pavel by podle něj měl spíše odsoudit agresivní chování na mítincích. Pavel na Nově uvedl, že nemůže říkat lidem, kam mají chodit. Nemá zároveň nic proti tomu, aby na jeho akce chodili Babišovi příznivci. „Mohu požádat touto cestou (své příznivce), aby vyjadřovali svůj názor, i nesouhlas, ale slušně, což je heslo mé kampaně,“ řekl. Odsoudil projevy násilí a vyhrožování.

Pavel má nasazená antibiotika, Babišovi příznivci mu to nevěří

Petr Pavel od nedělního večera musel rušit svůj program kvůli nemoci. Na Nově dnes uvedl, že už se cítí lépe. „Mám nasazená antibiotika, snědl jsem víc prášků než za poslední rok,“ uvedl. Onemocnění připsal dlouhému pobytu venku a náročnému programu. V minulém týdnu vyrážel na mítinky v různých částech republiky.

Na Facebooku TN.cz se ale objevují komentáře (s velkou pravděpodobností z tábora Babišových příznivců), že Pavel své onemocnění jen předstírá. „Zajímavé, jak je zdravý, média mluvila, jak je nemocný a ochraptělý,“ napsala Alena Růžičková. „Vždyť je nemocný, nebo lež v přímém přenosu?“ napsala Irena Hanzalová. „Vypadal zdravě, asi se včera šprtal na dnešní rozhovor,“ odpověděla Alenka Nováčková.

Nad některými názory skutečně zůstává rozum stát, nemyslíte?

Zdroj: ČTK, Facebook, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...