Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Richard Krajčo o volbě prezidenta: Máme plnou pusu demokracie, přitom ji ostatním bereme

K prezidentským volbám se vyjadřuje celá řada slavných osobností, uveřejňují své názory na všelicos a svěřují se, komu dají hlas. Nyní promluvil i populární muzikant Richard Krajčo, jenž je z momentálního dění poněkud rozčarován.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Krajčo se v rozhovoru pro iDNES.cz rozpovídal o volbě hlavy státu, která momentálně velmi rezonuje českou společností. A servítky si rozhodně nebral… Voliči jsou dle něj běsnící stádo. „Teď se už těším, až celá ta záležitost okolo prezidenta bude pryč a mnozí se opět promění v mírumilovná stvoření,“ přiznal Richard, jehož minulost se pojí s prezidentským kandidátem Andrejem Babišem.

„To spojení bylo mediálně zajímavé, bylo potřeba najít někoho, koho bylo možné „zbičovat“. Já mohl tehdy do éteru vypouštět jakékoli vysvětlování. Tenkrát mě to také mnohé naučilo. Neustále totiž jako lidstvo máme potřebu „lovit“, „ničit“, vykřikovat své pravdy a digitální prostor nám k tomu dal neuvěřitelné zbraně,“ domnívá se hudebník.

Proto politiku rozebírá už jen v kruhu blízkých přátel. „Nejen politika se pro mne stala záležitostí, o které diskutuji jen se svými přáteli. S přáteli, se kterými mohu probírat opačné názory, právě protože to jsou přátelé a ne mediální štváči,“ vysvětlil Krajčo a nepřímo tím naznačil, že je každého věc, koho volí.

„My ale máme neustále plnou pusu nějaké demokracie a svobody, přitom jediné, co děláme, je, že tu svobodu a demokracii okamžitě ostatním bereme tím, že se jim snažíme diktovat, co mají dělat. A když se to nedaří, nejraději oponenty vystavíme veřejnému hejtu,“ postěžoval si zpěvák v rozhovoru pro iDNES.cz.

Koneckonců má Richard pravdu, stačí nakouknout do některých internetových diskusí, jejichž tématem je volba prezidenta. Boj mezi voliči Andreje Babiše a Petra Pavla stále sílí a lidé si za své názory nadávají ostošest.

Zdroj: iDNES.cz, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...