Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Rozhovor s Kamilou Nývltovou o velkolepém evropském turné, radě pro začínající umělce a její první sladké kuchařce: Myslím, že se všichni budou olizovat až za ušima

Zpěvačka Kamila Nývltová se na hudební scéně pohybuje už více než 13 let. Poprvé o sobě dala vědět v televizní pěvecké soutěži X Factor, v níž se probojovala až do samotného finále. Vedle zpěvu je její velkou vášní také pečení, a i proto se letos rozhodla vydat svou vůbec první sladkou kuchařku. V rozhovoru pro Zítřek Kamila prozradila nejen to, jaké recepty milovníci sladkého v její připravované kuchařce najdou, ale také odhalila své plány na zbytek léta nebo promluvila o nezapomenutelném evropském turné, ze kterého se před pár týdny vrátila.

Foto: Se svolením Kamily Nývltové
Foto: Se svolením Kamily Nývltové

Kamilo, do povědomí veřejnosti jste vstoupila v roce 2008 jako finalistka pěvecké soutěže X Factor. Jak na účast v ní po letech vzpomínáte? Šla byste do toho znovu?

Je to už skoro 14 let. Utíká to velmi rychle, ale vzpomínám na to s láskou a s tím, že mi to opravdu otevřelo dveře k tomu, abych se stala profesionální zpěvačkou. Kdybych se měla rozhodovat, určitě do toho půjdu znovu, protože to byla obrovská zkušenost, kterou už mi nikdo nevezme.

Na jaký zážitek ze soutěže nejraději vzpomínáte? Je naopak něco, co vás tenkrát zklamalo?

Vzpomínám na každé kolo, které bylo v hlavním vysílacím čase živě v televize, byl to vždy obrovský adrenalin. Milovala jsem to a nikdy jsem nebyla nervózní, naopak jsem se těšila, co přijde nového. Samozřejmě to byl i stres, jen si představte holku, které je 17 let a odejde do Prahy a neví, co ji čeká, ale já ráda bojuju.

Ve finálových kolech s vámi byla například Martina Pártlová, David Gránský nebo Ondřej Ruml, kteří se pohybují v showbyznyse stejně jako vy. Přátelíte se, když vás pojí podobné životní zkušenosti?  

Určitě ano, samozřejmě se naše cesty trošku rozešly, protože každý šel jiným směrem a věnuje se něčemu jinému, ale vždy když se setkáme na nějakém vystoupení nebo akci, velmi rádi se vidíme a vzpomínáme na společné zážitky.

Jakou mají podle vás úroveň současné pěvecké soutěže? Má smysl se do nich hlásit? Zdá se, že lidé dnes na většinu účastníků po poslední klapce zapomenou a prosadit se podaří opravdu jen málokomu…

Já bych každému mladému člověku řekla, ať zkusí vše, co může. Nikdy neví, kam ho to zanese, ale ty zkušenosti mu už nikdo nevezme. A to je to hlavní, bez ohledu na to, jak to dopadne. Na to, jak jsme malá zemička, je tu opravdu mnoho soutěží a mnoho talentů, které se vyprodukují. Pak je to ale také i o štěstí, které každý z nás potřebuje.

Vy sama jste se nyní vrátila z evropského turné s úspěšným projektem Two Steps From Hell. V rámci něj jste navštívila například Německo, Belgii, Nizozemsko, Velkou Británii nebo Francii. Splnilo vaše očekávání?

Turné bylo to nejvíc, co mě v mé kariéře potkalo. Dalo mi to obrovský rozhled a rozlet. Poznala jsem, jak vypadá zahraniční stage a produkce. Nedá se to absolutně srovnat s tím, co je tady u nás v ČR. Byl to neskutečný zážitek a každý den moc děkuji za to, že mě to potkalo.

Jaké máte plány na zbytek léta? Chystáte se spíše odpočívat a vyrazit někam na dovolenou, nebo budete pokračovat v plném pracovním nasazení?

Léto mám docela pracovní. Natáčím nové vánoční CD a pracuji na nové sladké kuchařce. To všechno má vyjít na podzim, takže toho mám opravdu hodně, ale chystám se také za rodinou a někam k moři. Potřebuji slunce a relax, abych mohla poté zase pracovat a načerpat novou energii.

Už jste nakousla, že pečete. Máte vlastní projekt Homemade by Kamila, pečete luxusní vánoční cukroví, dorty na svatbu nebo narozeniny. Jak to celé vzniklo?

Všechno to vzniklo jen kvůli covidu-19. Potřebovala jsem něco dělat, nemohla jsem jen tak nečinně sedět. Jelikož jsem vždy pečení milovala, vrhla jsem se do toho po hlavě a začala péct na zakázku, poté přibrala cukroví, až to skončilo u půl tuny. Bylo to skvělé období a milovala jsem to. Ráda pracuju rukama, protože mě to uklidňuje a zároveň vím, že sladké lidem obaluje nervy.

Jedná se ve vašem případě spíše o koníček anebo i výrazný zdroj příjmu?

V období covidu-19 to byl i takový malý příjem, ale teď je to spíše koníček. Nemám na to moc času, ale proto jsem se rozhodla vydat svoji sladkou kuchařku s recepty, aby moje fanoušky a příznivce pečení provázela po celý rok.

Prozradíte, co všechno lidé ve vaší kuchařce najdou?

Bude to především pro milovníky sladkého. Najdete tam 31 receptů nejen na sladké dezerty, ale i na sladká jídla, která všichni tak milujeme. Celou kuchařku jsem volila tak, aby si opravdu zapekl každý, kdo miluje pečení a někdy se toho i trošku bál. Zvládne to opravdu každý, v tom si myslím, že je gró celé kuchařky. Protože pečení musí být bez stresu a s láskou.

Na jaký recept nedáte vy sama dopustit? Je nějaké jídlo, kterému nikdy neodoláte?

Větrníky se slaným karamelem a borůvkové blbounky („blboun“ je krajové označení pro kynutý ovocný knedlík, pozn. red.). Tyhle dva recepty jsou i v knize a myslím, že se všichni budou olizovat až za ušima 😊.

Je těžké pracovat v takovém prostředí a neustále neujídat? Přece jenom jako zpěvačka si určitě hlídáte linii…

Je to těžké, ale já zastávám pravidlo „všeho s mírou“. A také je pravda, že opravdu hodně cvičím, takže se vlastně nic nestane, když si dám sladké nebo nějaké pochutiny. Tělo je tak naučené a ví, že to není vyloženě každý den a krásně to všechno spálí. Ale nebojte se, také jako každá žena řeším kilo sem a kilo tam 😊.

Ano, není tajemstvím, že jste vášnivá sportovkyně. Jaké aktivitě se věnujete vůbec nejvíce?

Podlehla jsem běhu. Je to moje radost, vypnu u toho hlavu a nemusím nad ničím přemýšlet, a hlavně miluji ten pocit po cvičení, to je prostě taková dávka energie, že mě to pak nabije na celý den. Teď se tedy musím přiznat, že dva měsíce nic moc nedělám, dala jsem si pauzu. Cítila jsem, že to moje tělo potřebuje, proto ho nechávám ještě trochu odpočinout a pak se k tomu zase vrátím.

Je naopak nějaký sport, který jste zkusila a vůbec vás neoslovil?

Golf? Jestli se tomu dá tak říkat. Já potřebuji aktivní, rychlý a výbušný sport. Chození za míčkem a míření do jamky, to není nic pro mě 😊.

Jaká je třemi slovy Kamila Nývltová?

Vtipná, veselá a milující.

Vzpomenete si, co nejkrásnějšího vám v životě někdo řekl?

Kamilo, když stojíš na jevišti a zpíváš, je to, jako by se celý svět na chvilku zastavil.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...