Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Světlana Witowská slaví 50: Babiš ji nařkl z kampaně. Za prezidentskou debatu sklidila úspěch

Slavná novinářka a televizní moderátorka Světlana Witowská slaví 50. narozeniny. Vystudovaná právnička a bývalá moderátorka České televize je známá svým lidským přístupem i tím, že dobře vedla politické rozhovory.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Novinářka a moderátorka Světlana Witowská dnes slaví padesátiny a mnozí by si přáli, aby aktuální prezidentské diskuse vedla ona. V roce 2018 úspěšně vedla debatu mezi prezidentskými kandidáty Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem poté, co Václav Moravec nabídku ohledně moderování odmítl. Ocenili ji nejen oba pánové, ale i odborníci a široká veřejnost.

Legendární byl i její rozhovor z roku 2017 s bývalým premiérem Andrejem Babišem, při kterém jej donutila poslouchat tajné nahrávky dokazující jeho snahu o ovlivňování médií. Babiš je označil za kampaň. Za tento počin dostala cenu Karla Havlíčka Borovského za umění vést rozhovor „s nadhledem, důsledností a elegancí“. S Babišem měla Witowská nedávno výměnu názoru na Twitteru.

O Witowské se loni v lednu psalo i v souvislosti s jejím výstupem při udílení výročních cen Trilobit. Moderátorka se pustila do slovní konfrontace s televizním kritikem Vladimírem Justem, jenž předával anticenu Citron České televizi, která si ji vysloužila za letošní plán své seriálové tvorby. Poté, co se oba dohadovali o oprávněnosti udělení „ceny”, Witowská Justa diplomaticky vyhodila z pódia.

Po 25 letech skončila v České televizi

Witowská je vystudovanou právničkou. Nejprve pracovala jako redaktorka ČTK a v deníku Mladá fronta DNES. V roce 1996 nastoupila do České televize, kde kromě období 2006 až 2010, které strávila na Primě, působila dosud. V roce 2022 udělala zásadní krok, když se po 25 letech rozhodla odejít z České televize.

Na serveru Aktuálně se s Lindou Bartošovou budou od února věnovat rozhovorům se zajímavými osobnostmi ze společnosti a veřejné sféry. Pro vydavatelství Economia dosud tento obsah vytvářela DVTV, stanici ale vypršela smlouva.

Světlaně manželství dvakrát nevyšlo

Světlana se na televizní obrazovce proslavila jako Zárubová. Se populárním sportovním komentátorem Robertem Zárubou se vzali v roce 1999. Po osmi letech manželství se rozvedli a syna Viktora mají ve střídavé péči.

Jejím druhým manželem byl Petr Witowski, bankéř a nynější šéf pražského dopravního podniku, s nímž má syna Filipa. Druhé manželství však rovněž skončilo rozchodem. Současným partnerem moderátorky je poradce politiků Petr Kolář, jenž je součástí týmů jednoho ze žhavých kandidátů – generála Petra Pavla. I to je jeden z důvodů, proč Witowská nebude moderovat prezidentské debaty.

Zdroj: Proženy.cz, Novinky.cz, redakce

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...