Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Vojta Urban z MasterChef Česko otevřeně o soutěži, zdravotních problémech i vztahu s Betty: Plánují založit rodinu?

Přestože jeho život nepřipomínal vždy pohádku, je usměvavý, pokorný a vždy dobře naladěný. Přesně takový je Vojta Urban, finalista soutěže Muž roku 2019 a účastník soutěže MasterChef Česko. Ze soutěže sice před několika dny vypadl, vše ale bere pozitivně. Největší výhru si totiž už odnesl – svou milovanou Betty, která se během natáčení stala i jeho životní partnerkou. Jaké jsou jejich plány do budoucna nejen po osobní, ale i po kariérní stránce?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Vojto, jak jste nesl svou prohru v soutěži MasterChef Česko?

Pocit po vypadnutí byla na jednu stranu úleva, ale na druhou stranu byl člověk smutný, že už to skončilo, protože to nejen s Betty, ale i s ostatníma bylo krásný. Nepočítal jsem, že bych se dostal tak daleko. Zavařil jsem si tam neskutečné věci a už jsem cítil, že jsem tam zůstával s těmi nejlepšími kuchaři. A začalo to být náročné, začínal jsem být také hodně psychicky i fyzicky unavený. Takže jsem rád, že ze mě to napětí spadlo. Já už na to byl připravený i dřív, takže jsem to tak nějak postupně přijímal a nebyl to zas takový šok.

Co vám tedy zlomilo krk?

Osudnými se mi staly dva chody z chobotnice, kde jedinou chybičkou bylo to, že se mi dostatečně nevyšlehala holandská omáčka a všichni to uvařili skvěle. Takže tahle drobnost mě stála život v soutěži.

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Dokážete popsat, co pro vás bylo v soutěži nejtěžší?

Já si myslím, že vyrovnat se s počátečními pochybeními, kdy maso bylo jednou syrové a jednou přetažené. A strašně dlouho jsem nebyl pochválený. Porotci dokonce jedno moje jídlo ani neochutnali. Měl jsem z toho trošku depku a potřeboval jsem se odlepit od toho dna, ale pak už jsem si to jen užíval. Hlavně jsem tam celou dobu měl Betty, a ta mi byla obrovskou oporou.

Poradil byste něco své partnerce Betty do dalších kol?

Rozhodně bych jí doporučil, aby se tolik nepodceňovala. Protože má občas na sebe příliš velké nároky a nevidí své výkony tak objektivně při srovnání s ostatními. Myslím, že už je za tu dobu, co jsme tam spolu prožili, mentálně otužená, aby ten tlak a stres zvládala.

Proč jste se vlastně do soutěže přihlásil?

Chtěl jsem si zkusit další nové dobrodružství a porovnat se s ostatními kuchaři. Ukázat i lidem, že zdravé vaření nemusí být vždycky nuda a může i bavit.

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Jaké jsou vaše další plány?

Moje plány jsou jednoduché. Hlavně chci podporovat Betty, které věřím, že bude mít před sebou ještě dlouhou cestu a dotáhne to co nejdál. Chtěl bych se věnovat také hodně vaření. Už jen díky tomu, že se věnuji poradenství v rámci zdravého životního stylu. Chci inspirovat lidi, aby si vařili doma kvalitně, zdravě a chutně. I dneska se dá uvařit za dobrý peníze. Tímhle směrem bych rád šel a předával svou zkušenosti. Teď když je víc času, tak budeme víc plnit náš Youtube kanál Betty a Vojta, a to nejen ze zákulisí Masterchefa. Budeme tam sdílet recepty a bude to i o sportu a pohybu. Betty je instruktorkou jógy a tohle je způsob, jak to chceme předávat. Chceme před Vánoci vykopnout i kuchařské kurzy a lidi si s námi budou moct vyzkoušet recepty s Masterchefa, které jsme tam vařili.

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Asi řízek s kaší a tvarohové buchty.

Co byste naopak nepozřel?

Nemám asi nic, co bych vyloženě nesnášel, ale asi úplně nemusím buchtičky se šodó. Asi mám blok ještě ze školní jídelny.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Je něco, co dělá Vojtovi Urbanovi v kuchyni problém? Něco, na co si jako kuchař jednoduše netroufáte?

Netroufám si asi na cukrařinu, protože to sladké se snažím jíst v rozumné míře. A mám z toho i trošku respekt. Není to to, co by mě nějak lákalo. Je za tím spoustu práce a úsilí. Navíc stačí malá chyba a celý dort nebo moučník může být zkažený.

Zhruba před dvěma lety jste řešil zdravotní potíže. Jak jste na tom nyní?

Co se týká mého onemocnění, tak to byl po diagnóze to samozřejmě tvrdý náraz. Bylo to náročné období, kdy jsem si kompletně překopal život. A doufal jsem, že se to tělo zvládne dát do kupy, i když mi bylo řečeno, že je to genetická záležitost a už s tím nic dělat nepůjde. Byl to následek brutálního fyzického i psychického přepětí, které jsem po Muži roku zažíval. A potom tím, jak jsem změnil životní styl, dokázal jsem se během roku uzdravit.

Lékaři vám tenkrát diagnostikovali neplodnost. Jak se s tímhle vyrovnala Betty?

Tohle téma jsme s Betty řešili, ale ona už věděla, že je to za mnou. Ona je chápavá, lidská a hledala by se mnou i jiné cesty, jak to rodičovství zařídit. Naštěstí to však nebylo potřeba. Prý střílím ostrýma, a dokonce i líp než většina mužské populace. (smích)

Takže plánuje s Betty miminko?

Ještě jsme to tedy nezkoušeli, ale určitě rodinu plánujeme. Teďka budeme mít po tom dobrodružství po MasterChefovi spoustu jiných starostí, do kterých ještě asi žádného potomka přivádět nechceme.

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Sticky Post

Streamovací platforma Netflix představila nevídaný projekt inspirovaný kultovním seriálem „Hra na oliheň“. Je tato soutěž pro hráče nebezpečná podobně jako seriál, v kterém hráči...

Sticky Post

Již 13. listopadu 2023 startuje na obrazovkách TV Nova reality show Big Brother. Na co se diváci mohou těšit a v čem se bude...

Sticky Post

Vítěz soutěže MasterChef Roman Staša se pochlubil novinkou: dokončil psychoterapeutický výcvik a splnil si svůj sen.

Sticky Post

Betty a Vojtu spojila soutěž MasterChef. Nyní sdílí nejen vášeň pro vaření, ale i příjmení. Ano, tento sympatický pár měl nedávno pohádkovou svatbu.

Společnost

Určitě se najde mnoho samozvaných gastroexpertů, kteří při vyslovení pojmu kuřecí plátek s broskví napodobí dávivou reakci. Přitom v principu na tomto pokrmu nic...

Reality shows

Česko Slovensko má talent se vrací na obrazovky. Od neděle 3. září budou na televizi Prima nebo JOJ pravidelně vysílány epizody nové série televizní...

Sticky Post

Na konci prázdnin to vypukne: stanice TV Nova přináší další řadu úspěšného kulinářského klání, soutěž MasterChef. Oblíbený pořad startuje již 30. srpna!

Sticky Post

Herec s vášní pro roli a zapálený muzikant. To je Petr Batěk. Není jenom divadelní, televizní a filmový herec, ale také textař, básník a...

Celebrity

Sotva se finalista soutěže Muž roku Jan Balšán, známý také pod přezdívkou Bali, vrátil z Filipín ze soutěže Man of the World 2023, kde...

Sticky Post

Oblíbený moderátor a dabér Libor Bouček oznámil úžasnou zprávu: jeho syn Albert bude mít brzy sourozence! Co Libor napsal k emotivní fotografii se svou...

Sticky Post

Herec Robert De Niro prochází s rodinou nesmírně těžkým obdobím. Ve věku 19 let mu zemřel vnuk Leandro De Niro Rodriquez, syn nejstarší dcery...

Sticky Post

Královská rodina přivítala na konci května tohoto roku nového člena. Kdo jsou jeho rodiče? Po kom dostal své jméno? A jaká je jeho pozice...