Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Vojta Urban z MasterChef Česko otevřeně o soutěži, zdravotních problémech i vztahu s Betty: Plánují založit rodinu?

Přestože jeho život nepřipomínal vždy pohádku, je usměvavý, pokorný a vždy dobře naladěný. Přesně takový je Vojta Urban, finalista soutěže Muž roku 2019 a účastník soutěže MasterChef Česko. Ze soutěže sice před několika dny vypadl, vše ale bere pozitivně. Největší výhru si totiž už odnesl – svou milovanou Betty, která se během natáčení stala i jeho životní partnerkou. Jaké jsou jejich plány do budoucna nejen po osobní, ale i po kariérní stránce?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Vojto, jak jste nesl svou prohru v soutěži MasterChef Česko?

Pocit po vypadnutí byla na jednu stranu úleva, ale na druhou stranu byl člověk smutný, že už to skončilo, protože to nejen s Betty, ale i s ostatníma bylo krásný. Nepočítal jsem, že bych se dostal tak daleko. Zavařil jsem si tam neskutečné věci a už jsem cítil, že jsem tam zůstával s těmi nejlepšími kuchaři. A začalo to být náročné, začínal jsem být také hodně psychicky i fyzicky unavený. Takže jsem rád, že ze mě to napětí spadlo. Já už na to byl připravený i dřív, takže jsem to tak nějak postupně přijímal a nebyl to zas takový šok.

Co vám tedy zlomilo krk?

Osudnými se mi staly dva chody z chobotnice, kde jedinou chybičkou bylo to, že se mi dostatečně nevyšlehala holandská omáčka a všichni to uvařili skvěle. Takže tahle drobnost mě stála život v soutěži.

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Dokážete popsat, co pro vás bylo v soutěži nejtěžší?

Já si myslím, že vyrovnat se s počátečními pochybeními, kdy maso bylo jednou syrové a jednou přetažené. A strašně dlouho jsem nebyl pochválený. Porotci dokonce jedno moje jídlo ani neochutnali. Měl jsem z toho trošku depku a potřeboval jsem se odlepit od toho dna, ale pak už jsem si to jen užíval. Hlavně jsem tam celou dobu měl Betty, a ta mi byla obrovskou oporou.

Poradil byste něco své partnerce Betty do dalších kol?

Rozhodně bych jí doporučil, aby se tolik nepodceňovala. Protože má občas na sebe příliš velké nároky a nevidí své výkony tak objektivně při srovnání s ostatními. Myslím, že už je za tu dobu, co jsme tam spolu prožili, mentálně otužená, aby ten tlak a stres zvládala.

Proč jste se vlastně do soutěže přihlásil?

Chtěl jsem si zkusit další nové dobrodružství a porovnat se s ostatními kuchaři. Ukázat i lidem, že zdravé vaření nemusí být vždycky nuda a může i bavit.

Zdroj: TV Nova
Zdroj: TV Nova

Jaké jsou vaše další plány?

Moje plány jsou jednoduché. Hlavně chci podporovat Betty, které věřím, že bude mít před sebou ještě dlouhou cestu a dotáhne to co nejdál. Chtěl bych se věnovat také hodně vaření. Už jen díky tomu, že se věnuji poradenství v rámci zdravého životního stylu. Chci inspirovat lidi, aby si vařili doma kvalitně, zdravě a chutně. I dneska se dá uvařit za dobrý peníze. Tímhle směrem bych rád šel a předával svou zkušenosti. Teď když je víc času, tak budeme víc plnit náš Youtube kanál Betty a Vojta, a to nejen ze zákulisí Masterchefa. Budeme tam sdílet recepty a bude to i o sportu a pohybu. Betty je instruktorkou jógy a tohle je způsob, jak to chceme předávat. Chceme před Vánoci vykopnout i kuchařské kurzy a lidi si s námi budou moct vyzkoušet recepty s Masterchefa, které jsme tam vařili.

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Asi řízek s kaší a tvarohové buchty.

Co byste naopak nepozřel?

Nemám asi nic, co bych vyloženě nesnášel, ale asi úplně nemusím buchtičky se šodó. Asi mám blok ještě ze školní jídelny.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Je něco, co dělá Vojtovi Urbanovi v kuchyni problém? Něco, na co si jako kuchař jednoduše netroufáte?

Netroufám si asi na cukrařinu, protože to sladké se snažím jíst v rozumné míře. A mám z toho i trošku respekt. Není to to, co by mě nějak lákalo. Je za tím spoustu práce a úsilí. Navíc stačí malá chyba a celý dort nebo moučník může být zkažený.

Zhruba před dvěma lety jste řešil zdravotní potíže. Jak jste na tom nyní?

Co se týká mého onemocnění, tak to byl po diagnóze to samozřejmě tvrdý náraz. Bylo to náročné období, kdy jsem si kompletně překopal život. A doufal jsem, že se to tělo zvládne dát do kupy, i když mi bylo řečeno, že je to genetická záležitost a už s tím nic dělat nepůjde. Byl to následek brutálního fyzického i psychického přepětí, které jsem po Muži roku zažíval. A potom tím, jak jsem změnil životní styl, dokázal jsem se během roku uzdravit.

Lékaři vám tenkrát diagnostikovali neplodnost. Jak se s tímhle vyrovnala Betty?

Tohle téma jsme s Betty řešili, ale ona už věděla, že je to za mnou. Ona je chápavá, lidská a hledala by se mnou i jiné cesty, jak to rodičovství zařídit. Naštěstí to však nebylo potřeba. Prý střílím ostrýma, a dokonce i líp než většina mužské populace. (smích)

Takže plánuje s Betty miminko?

Ještě jsme to tedy nezkoušeli, ale určitě rodinu plánujeme. Teďka budeme mít po tom dobrodružství po MasterChefovi spoustu jiných starostí, do kterých ještě asi žádného potomka přivádět nechceme.

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...