Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Zadlužený producent Jiří Jurtin spáchal sebevraždu: Jak na jeho odchod reagují umělci, kterým dlužil peníze?

Celým Českem dnes obletěla smutná zpráva o smrti 46letého producenta Jiří Jurtina, který spáchal sebevraždu. Měl se ve svém autě předávkovat inzulínem a dalšími léky. U sebe měl také střelnou zbraň. Mezi jeho projekty patřily muzikály Popelka, Rocky či Mamma Mia, podílel se i na filmech Lída Baarová, Babovřesky, Bony a klid či Czech Made Man.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Smutnou zprávu v pondělí večer redakci Blesk potvrdil Jurtinův bývalý společník z produkční firmy NOGUP Fawad Nadri. „Tahle smutná zpráva mě zastihla dnes večer. Mohu potvrdit, že můj bývalý společník v pátek spáchal sebevraždu. Nejspíš za to mohou jeho velké finanční problémy. Před smrtí rozeslal zprávu na rozloučenou, bohužel jí však nikdo nevěřil, bylo to totiž poněkolikáté. Podle mých informací odjel k domu, kde dříve bydlel s bývalou manželkou a jejich synem, tam zajel autem do lesa a jako diabetik, který měl přístup k inzulínu, se tímto lékem záměrně předávkoval,“ říká Fawad.

Zprávu nepřímo potvrdila redakci eXtra.cz i jeho bývalá manželka, se kterou má dítě. „Nechci se k tomu vyjadřovat, jde o rodinnou záležitost,“ sdělila redakci a poděkovala za kondolenci.

Jurtin přes svou zkrachovalou firmu NOGUP agency s. r. o. dlužil různým lidem v branži dohromady stovky milionů korun a dluhy už prý nedokázal psychicky unést. Mezi věřiteli Jiřího Jurtina byli Milan Šteindler, Karel Heřmánek, Jana Švandová, Václav Vydra, Michaela Nosková a mnoho dalších.

Zpěvačka Michaela Nosková měla s producentem i navzdory finančním problémům dobré vztahy. „My jsme s Jiřím vycházeli dobře a zrovna já patřím mezi ty, kterým zaplatil, ač to nebylo příjemné a musela jsem to chvíli řešit. Je ale fakt, že se mi snažil peníze zaplatit, a tak také udělal. Dostala jsem zaplaceno za Mamma Miu, kde ten průšvih nebyl ještě tak obřích rozměrů. Horší to pak začalo být v nadcházejících projektech, na kterých jsem se už nepodílela právě z obavy o finance. Vše, co mi dlužil, vyrovnal a přes malé problémy jsme vycházeli dobře,“ svěřila se redakci Super.cz zpěvačka.

Za roli v muzikálu mu vděčí zpěvák Peter Pecha, který za hlavní postavu Rockyho získal také českou Thálii. I ten s producentem řešil finanční potíže. „Byl to jeden z lidi, kterému vděčím za to, že jsem mohl být Rocky. Nikdy nezapomenu, s jakým nadšením na to představení chodil a jak ho měl rád. I když jsme měli mezi sebou nedořešené věci, nikdy jsem se na něj nedokázal zlobit. Vnímal jsem ho jako člověka, který chtěl dělat velké věci, jen bohužel, ne vždycky to dokázal důkladně propočítat,“ uvedl pro Super.cz Peter Pecha.

Zdroj: Blesk.cz, Super.cz , Kafe.cz, eXtra.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...