Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Zemřela Naďa Urbánková: Život jí připravil těžké zkoušky v podobě rozpadu třech manželství, dluhů a rakoviny

Ve věku 83 let zemřela v pátek večer zpěvačka Naďa Urbánková. Její dcera Jana Fabiánová o smutné zprávě dnes informovala na svém Facebooku. Herečka, zpěvačka a pětinásobná zlatá slavice se proslavila svým hlasem a účinkováním v divadle Semafor.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

„S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu. Moje milovaná maminka, zpěvačka, herečka a pětinásobná Zlatá slavice, paní Naďa Urbánková, zemřela včera večer 3. 2. 2023 ve věku 83 let na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným onemocněním covid-19,“ napsala Fabiánová. Dcera zároveň poprosila veřejnost o soukromí, aby se mohla s úmrtím vyrovnat.

Naděžda Balabánová, jak se za svobodna Urbánková jmenovala, se narodila 30. června 1939 v Nové Pace a vyrůstala ve vesničce Borovnička, kde začala chodit do školy. Absolvovala Vyšší zdravotnickou školu v Trutnově a krátce pracovala jako zdravotní sestra. V roce 1964 se dostala do Semaforu. Poprvé se objevila před kamerou ve filmovém muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, hrála také ve filmech Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Na samotě u lesa. Jako zpěvačka se proslavila zejména semaforskými hity Drahý můj a Závidím a úspěšnou érou s Country Beatem Jiřího Brabce.

Štěstí v lásce neměla

Život populární umělkyně ale nebyl vždy procházkou růžovou zahradou, osud jí připravil mnoho nelehkých zkoušek v soukromém životě. Naďa Urbánková ve vztazích štěstí příliš neměla. Vdaná byla třikrát – po skončení prvního manželství měla další vztahy, žila například s Josefem Abrahámem, který ji ale po osmi letech opustil kvůli Libuši Šafránkové, což vedlo k jejímu zhroucení. Další partner, Jiří Brabec , se zastřelil kvůli dluhům.

Druhé manželství s profesorem angličtiny a překladatelem Janem Nemejovským také nemělo šťastný konec. Nemejovského si Naďa vzala ve Washingtonu. Mají spolu dceru Lenda, jež je známá pod jménem Jana Fabiánová a vystupuje pod jménem Yanna Fabian. Druhé manželství se rozpadlo po osmi letech.

Ani třetí manželství nedopadlo vůbec dobře. V devadesátých letech se provdala za doktora Josefa Havlíka, emigranta žijícího ve Švýcarsku. Kvůli němu opustila svou kariéru a odstěhovala se za ním do Švýcarska, ale kvůli jeho podnikání se zadlužila tak, že zůstala jednu dobu dokonce bez střechy nad hlavou. Po rozvodu a návratu do republiky jí navíc čekaly vleklé soudní spory o to, kdo má milionové dluhy uhradit.

Rakovina prsu a onemocnění koronavirem

Všechen stres se podepsal na jejím zdraví. V roce 2009, když slavila sedmdesáté narozeniny, u ní lékaři diagnostikovali rakovinu obou prsů. I když umělkyně zákeřnou nemoc porazila, rozhodla se změnit život a odstěhovala se do kláštera v Želivě. Ten se stal jejím domovem, ze kterého vyjížděla moderovat v sobotu a neděli svůj pořad v rozhlase.

Krátce před smrtí byla zpěvačka hospitalizována v nemocnici s covidem. „Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Děkuji Ti za všechno maminko moje. Miluji Tě napořád. Tvoje Jana,“ napsala její dcera Jana Fabiánová na sociální síť. Celé rodině Nadi Urbánkové přejeme upřímnou soustrast.

Zdroj: Nextfoto
Naďa Urbánková s dcerou Janou Fabiánovou
Zdroj: Nextfoto

Zdroj: iDnes.cz, Proženy.cz, Blesk.cz, ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...