Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

České celebrity

Zpěvák Pavel Callta otevřeně: Na čem momentálně pracuje, co je pro něj největší inspirací a jak se mu daří v soukromém životě?

Zpěvák, skladatel a textař Pavel Callta působí na české hudební scéně bezmála 10 let. „Wow, ani bych neřekl, že už to bude 10 let, ten čas letí jak blázen,“ podivoval se sympatický umělec, když jsme ho na významné životní jubileum upozornili v průběhu našeho rozhovoru. Rodák z České Lípy má na svém kontě hity jako „Naštěstí“, „Terapeut“, „Píšem si svůj sen“ (feat. Leoš Mareš) nebo „Písnička“ (feat. Pokáč). Na čem Pavel Callta aktuálně pracuje, jaké místo na světě je jeho srdeční záležitostí a na co je ve svém životě vůbec nejvíce pyšný? Nejen s tím se nám umělec svěřil.

Se svolením Pavla Callty
Se svolením Pavla Callty

Pavle, když se řekne hudba, jaká tři slova vás napadnou jako první?

Jako první mě napadne endorfin, protože když něco složím nebo napíšu, mám z toho skvělý pocit. Potom čistá mysl, jelikož u hudby si člověk vyčistí hlavu. Nakonec inspirace, protože hudba mě inspiruje celkově k novým nápadům a plánům.

Hudbě se věnujete na profesionální úrovni už 10 let. Co myslíte, že vám konkrétně otevřelo dveře do tohoto světa?

Asi to bude můj první singl „Ve Hvězdách“ a potom následující singly jako třeba „Naštěstí“, „Zrzka“, „Terapeut“, „Tak promiň“, „Píšem si svůj sen“ a další, které mě dostaly do povědomí. Wow, ani bych neřekl, že už to bude 10 let, ten čas letí jak blázen. 🙂

Začátkem letošního roku jste vydal již 4. album s názvem „Můžeš se mnou počítat“. Prozradíte, na čem dalším aktuálně pracujete?

Nyní pracuji na novém singlu, který bych rád vydal v říjnu a průběžně píšu další nové songy, když je inspirace a vibe na psaní (vibe v přeneseném významu znamená „nálada“ či „atmosféra“, pozn. red.). Pomalu začnu dávat dohromady páté album, tak snad při mně budou stát múzy.

Koukala jsem, že celé léto i září koncertujete. Stihnete vůbec odjet někam na pořádnou dovolenou? Nyní jste byl sice na Sardinii, ale jestli dobře počítám, byla to spíš taková fofr akce?

Je to tak, mezi koncerty mi to vyjde na maximálně pět dní, ale přiznám se, že mi to takhle vyhovuje. Na delší dobu odjedu asi až na podzim, ale ještě netuším, kam mě to zavede.

Se svolením Pavla Callty
Se svolením Pavla Callty

Když se bavíme o cestování, která místa, ať už v Češku či ve světě, jsou vaší srdeční záležitostí?

Nejradši se vracím do Chorvatska a Egypta, kde je krásný moře na freediving (volné potápění, pozn. red.). a pracoval jsem tam jako delegát, takže se s tím pojí i hodně vzpomínek. Potom miluju Londýn. Je to moje srdcové město, jezdil jsem tam pravidelně s tátou pracovně už od 12 let. A ještě musím zmínit určitě Paříž, ve které jsem napsal poslední album „Můžeš se mnou počítat“ a vyvolává ve mně milion pocitů a emocí.

Ví se o vás, že si sám skládáte hudbu a píšete texty. Co je vám při tom největší inspirací?

Byť to zní jako klišé, je to asi láska a mezilidské vztahy. Ale inspiruje mě celkově život a zkušenosti, které mě potkaly.

Dokážete říct, kterou ze svých písní máte vůbec nejraději a proč?

Momentálně to bude skladba „Můžeš se mnou počítat“, protože ji rád hraju na koncertech a je to pro mě taková emotivní věc.

Kdo je vaším hudebním vzorem?

Nejvíc mě inspirovali Justin Timberlake, Robbie Williams a Ed Sheeran.

Na hudebním poli se vám daří, jak to ale nyní máte v osobním životě? Zažíváte šťastné období?

Zažívám hezké období. Občas přijde samozřejmě i špatný den, ale naštěstí jsem terapeut. 🙂

Se svolením Pavla Callty
Se svolením Pavla Callty

Řada umělců dnes využívá svého vlivu i na sociálních sítích a jsou úspěšnými influencery. U vás ale na reklamy narazíme opravdu jen sporadicky. Čím to je? Bráníte se vy sám některým spolupracím?

Přiznám se, že poslední dobou nejsem moc často na sociálních sítích, asi jak je léto, a nikdy jsem nebyl duší influencer. Třeba se to jednou změní, ale spíš ne.

Co vám dokáže zaručeně vykouzlit úsměv na rtech?

Romantická večeře a dobré jídlo, beachvolejbalový turnaj, pokec s dobrým kámošem, momenty někde v klidu u moře nebo třeba povedený koncert. Bylo by toho asi víc.

Kdybyste mohl být na jeden den někým jiným, kdo by to byl a proč?

Jako první mě napadl orel, nic bych neřešil a lítal bych si všude po světě.

Na co jste ve svém životě nejvíce pyšný?

To je těžká otázka, na kterou jsem snad ještě nikdy neodpovídal. Asi na to, že mám krásný život a kolem sebe skvělý a hodný lidí. Na to, že jsem tak nějak ustál různá životní úskalí, a že můžu dělat to, co mě baví a naplňuje. Za to jsem moc vděčný.

Je něco, na co jsem se vás nezeptala a rád byste to zmínil?

Nic mě nenapadá a děkuji za rozhovor. 🙂

Také mockrát děkuji.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...