Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Ivana Jirešová o vysněné výzvě, receptu na štěstí i vypjatých scénách v seriálu Ordinace: Jako herečka startuji dost rychle!

Ivanu Jirešovou má široká veřejnost zafixovanou jako barmanku Lucii v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ve kterém působí od samotného začátku. V rozhovoru pro Zítřek se herečka rozpovídala o své roli a scénách, při níž šel divákům mráz po zádech. Sympatická herečka sdělila také svůj recept na životní štěstí a prozradila, proč by chtěla, aby její dcera Sofie studovala jiný obor než herectví.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Ivano, co pro vás seriál Ordinace v růžově zahradě osobně znamená? 

Pro mě je to srdcová záležitost, součást mého života a jsem moc ráda, že Ordinace zase pokračuje, protože je to taková moje druhá rodina.  

Oslovují vás někteří lidé jako Lucii? 

Někdy mi řeknou: Jé, čau Lucko! (smích)  

Slyšíte na to? 

Ano, slyším. (smích) A říkám jim, že v pohodě, ať mi klidně říkají Lucko.  

Lucie toho zažila za těch 17 let opravdu hodně. Nedávno se stala manželkou odsouzeného vraha Darka. Přemýšlela jste nad tím, jak byste se zachovala, kdyby váš partner a otec vašich dětí spáchal takhle závažný trestný čin?  

Nad tím jsem popravdě nikdy nepřemýšlela a vůbec nevím, jak bych se jako manželka takového muže zachovala. Ale považuji to za fatální životní zklamání, někdy se dokonce dějí ještě horší věci, že ti muži dokážou ublížit někomu z rodiny. Tohle se stalo v afektu a jako manželka jsem schopná pochopit hodně věcí, ale tohle jsou věci, přes které nejede vlak, a navíc tam máme spolu i děti. Je to všechno o odpuštění, ale člověk by měl mít svoje hranice, přes které nepůjde, a to je hodně důležité. Myslím si, že spoustu českých žen tohle neumí. Lucie mu chtěla pomoct, ale jsou zkrátka meze, přes které to nejde. Já je mám v osobním životě hodně posunuté, lidem dokážu hodně odpustit a pouštím je k sobě hodně blízko, i když se třeba ke mně nezachovali hezky. Ale zároveň vím, že to není úplně zdravé, že je lepší, že když si dám pevné hranice. 

Máte zkušenost, že když jste někomu něco odpustila, ublížil vám znovu? 

Ano. Někteří lidé se bohužel nemění tak rychle.  

Jak moc náročné je pro vás natáčení emotivně vypjatých scén?  

Já jsem si toho už dost zažila 🙂 a jako herečka startuji dost rychle. (smích) Do té situace se dokážu vžít naplno, aniž bych nad tím nějak přemýšlela. Nemám s tím problém.  

V minulosti se Lucie také soudila o dítě, což jste zažila i v osobním životě. Byla pro vás tato scéna o to víc emotivní, když jste ji bohužel sama zažila? 

Asi mi tam naskočil ten můj opravdový pocit, který jsem zažila. Na druhou stranu jsem toho názoru, že v herectví by měl člověk kontrolovat své skutečné emoce a přistupovat k tomu jako k práci. V tomhle směru je herectví výhoda, že vypnete svůj reálný život, ale pokud tuto situaci zažijete doopravdy, je to mnohem bolestivější.  

Chybí vám v Ordinaci Petr Rychlý jako Čestmír Mázl?  

Jasně, že chybí. (smích) Doufám, že se tam někdy vrátí.  

Interiér baru U Čerta se nachází v hostivařských ateliérech. Ptají se vás fanoušci někdy na to, jestli ten bar doopravdy existuje?  

Ano, a myslím, že mi Michal Novotný, který je z Kolína, říkal, že exteriér baru U Čerta je v Kolíně. (smích)  

Máte nějaké zkušeností s barmanstvím i mimo kamery? 

Byla jsem barmankou v Liberci, kde jsem si přivydělávala. Kamarádi měli takový super cool bar. Ráno jsem byla na zkoušce do dvou, pak jsem šla do baru, potom na představení a pak zpět do baru. Ale to byla jen brigáda. Obdivuji ženy i muže v této branži, protože je to velmi náročná práce.  

Je nějaká jiná profese kromě herectví, která vás v minulosti lákala? 

Mě by toho bavilo. (smích) Chtěla jsem studovat dějiny umění, historii. Pak miluji jógu. Zajímá mě i kosmetika, móda, životní styl. Baví mě i zpívat. Mám spoustu věcí, které mě baví a naplňují, a jsem za to nesmírně šťastná.  

Zmínila jste módu. O vás je známé, že máte osobitý šatník. Jaké oblečení byste si na sebe nikdy nevzala? 

Určitě jsou to divadelní kostýmy, ve kterých se na jevišti cítím skvěle. Například kankánové oblečení, korzety…. Vyzývavé outfity nejsou nic pro mě. Neumím to nosit, stydím se, ale v divadle se za tu roli vždy nějak schovám.  

Co považujete za módní faux pas? 

Myslím si, že móda je umění, takže není žádný mustr, co je správně a co ne. Proto někdy žasnu nad hodnocením některých modelů. V současné módě se dá „namíchat” cokoliv, ale samozřejmě by z toho měl být nějaký celistvý feeling. Módu neberu jako povrchní záležitost… Je to pro mě skoro až alchymie. Tím, jak se obleču, jasně dávám najevo, jak na tom jsem. 

Jak jste na tom dnes? 

Dneska jsem na tom super, protože mám na sobě klasiku. Jsou chvíle, kdy jedu na zájezd a mám na sobě mikinu, vytahané kalhoty a tenistky, a to moje kolegyně vždy řekne: Ježíš, co to máš zase na sobě, se neumíš oblíkat! (smích) Jenže vím, že sednu do auta, pak vtrhnu do divadla nebo v lepším případě třeba někam do restaurace a mám dost možností se pěkně ušpinit. Ale je fakt, že mám opravdu hodně věcí, a stejně jsem dnes nevěděla, co si vezmu na sebe. (smích)  

Zdroj: Nextfoto
Ivana Jirešová na narozeninové oslavě pražského bistra
Zdroj: Nextfoto

Pravidelně také cvičíte jógu. V čem osobně vidíte v józe největší přínos? 

Úplně ve všem. Můžete ji cvičit kdekoliv, může ji cvičit kdokoliv a nepotřebuje k tomu nic. Jóga se stará o tělo i vnitřní orgány, má neskutečný vliv na psychiku i soustředění. Není tam jediná negativní věc.  

Vaše dcera studuje konzervatoř, což jste ze začátku nepřijala s nadšením. Z jakého důvodu? 

Když každé mojí kolegyni řeknu, že moje dcera šla na konzervatoř, osype se, protože je to pro nás herečky dost těžké. Je to pro ego dost náročné (smích), obzvlášť pro ženy. Moje cesta nebyla úplně jednoduchá a pro Sofi jsem si přála něco jiného. Navíc jsem se s ní chtěla bavit o něčem jiném než o herectví, byla bych třeba ráda, kdyby studovala veterinu nebo medicínu. Teď s ní budu prožívat i všechny ty castingy, i když budu dělat, že ne. To napětí je nadvakrát, protože v herectví je to trochu jako na horské dráze. Jednou dostanete dobrou roli, ale pak už ji dostat nemusíte. 

Chtěla byste si s ní jednou zahrát před televizními kamerami či na divadelních prknech? 

Až Sofie trochu dospěje, byla bych ráda, protože má i něco ze mě, tak by to bylo určitě zajímavé. 

Říkáte o sobě, ze čím jste starší, tím jste šťastnější. Jaký je váš recept na štěstí? 

Přijetí toho, že ať se stalo, co se stalo, je to pro vaše dobro. Opravdu se někdy může stát, že to je težké, ale záleží na tom, jak to přijmete. Jsou lidé, kteří jsou vnitřně silní, mají za sebou hodně těžké věci, ale reagují pozitivně. Jsou lidé, kteří mají paradoxně vše, ale stejně si budou pořád na něco stěžovat. Jde o přístup, jak na danou situaci zareagujete a zpracujete ji.  

Máte ráda výzvy. Jakou výzvu byste ráda podstoupila, ale zatím se vám to nepoštěstilo? 

Určitě bych chtěla nějakou pro mě zajímavou roli ve filmu. Dneska jsem byla na konkurzu muzikálu Bídnici, to je krásná hudba. V osobním životě bych si přála prožít kvalitní a hluboký vztah, na tom se musí pracovat, takže tam se také snažím. Ty výzvy jsou podle mě celý život. Neznamená to, že když je člověk starší, jen dožívá. Člověk se může neustále naplňovat čímkoliv a mnohem intenzivněji. Když jsem si byla mladší, myslela jsem si, že ve čtyřiceti padesáti konečná. Bylo to způsobeno i tím socialismem, mrzí mě, že moji rodiče nemohli cestovat, bylo to takové smutné.  

Nelákala by vás i nějaká adrenalinová výzva, např. bungee jumping? 

Do bungee jumpingu bych nikdy nešla. Ale těžké muzikálové představení je pro mě vlastně takový bungee jumping. (smích) 

Kde se cítíte být víc sama sebou – v seriálu, nebo na divadelních prknech?  

Když si to nazkouším na jevišti, vím přesně, co a jak, tak v tom mám volnost. To samé se děje během natáčení Ordinace, kde už také všechno znám, takže tam už je to pro mě také přirozené až domácké. Když zahostuji v nějakém jiném seriálu, musím se trochu hlídat, protože je tam jiný tým a jsou tam jiná pravidla. Ale co se týká té práce, tak se vždy cítím nejšťastnější, když můžu hrát, a je jedno, jestli je to v divadle nebo v televizi. A pokud je v muzikálech těžká písnička, je to pro mě vždy výzva.   

Může se Vám líbít

Sticky Post

Streamovací platforma Netflix představila nevídaný projekt inspirovaný kultovním seriálem „Hra na oliheň“. Je tato soutěž pro hráče nebezpečná podobně jako seriál, v kterém hráči...

Sticky Post

Herec Jiří Bartoška obětoval vousy a vlasy pro roli v seriálu „Smysl pro tumor“. Diváci ho uvidí v roli pacienta s rakovinou mozku.

Sticky Post

V italském Rimini se konal mezinárodní sraz Amerických bezsrstých teriérů. Pořadatelkou tohoto srazu je Češka žijící v Itálii, kterou „nahatá“ plemena zaujala již před...

Sticky Post

Herečka Barbora Seidlová (42) září v současné době v roli maminky tří dětí ve filmu Tajemství a smysl života. Jak herečka zareagovala na otázky...

Sticky Post

Ve věku 86 let nás opustila významná česká herečka Zdena Hadrbolcová. Diváci ji mohli vidět v minulých letech v seriálu Ulice. V tomto seriálu...

Sticky Post

V seriálu Ulice můžeme pravidelně vídat Lucii Vondráčkovou v roli učitelky, která rozdělila diváky na dva tábory. S Otíkem nemá vůbec dobré vztahy a...

Společnost

7. září 1996 se na obrazovkách objevil první díl "cyklu televizních komedií" Hospoda. Konverzační sitcom vyvolával rozporuplné reakce. Někteří nezmeškali žádnou epizodu, jiní seriál...

Sticky Post

Ted Bundy, jméno už navždy spojené s chladnokrevnými vraždami. Jeden z nejznámějších amerických sériových vrahů, který řádil v sedmdesátých letech dvacátého století. Zabil nejméně...

Sticky Post

Poslední listopadový pátek se diváci TV Nova mohou těšit na přímý přenos z vyhlášení Český slavík 2023. Moderování se i tentokrát zhostí Ondřej Sokol...

Sticky Post

Dlouho očekávaný proces s obžalovaným Janem Cimickým, původně naplánován na 7. listopadu, se odkládá. Známý psychiatr měl nehodu ve svém domě.

Sticky Post

Před měsícem skončilo natáčení filmu Gump – jsme dvojka společným výstupem deseti tisíc pejskařů na horu Blaník. Režisér F. A. Brabec už film pilně...

Sticky Post

Vlastimil Pešek a Vilma Nyklová jsou v seriálu Ulice, který běží na TV Nova, od samého začátku. Patří mezi divácky nejoblíbenější postavy, ale už dlouho...