Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Jiří Krampol točí film o sobě. Která herečka se objeví po jeho boku a jaká bude nejemotivnější scéna?

Herec Jiří Krampol se po nedávných zdravotních problémech opět pustil do práce. V současnosti natáčí životopisný film s názvem Jiří Krampol – Život je sranda pod taktovkou režiséra Zdeňka Kováře. V připravovaném snímku se herecká legenda objevuje po boku mladé ženy. O koho se jedná a jakou roli v dokumentu ztvárňuje? Přinášíme vám fotoreportáž přímo ze zákulisí natáčení.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

„Momentálně mám pocit, že to se mnou zatím nešvihne. Dali mě tam dohromady, vyměnili mi pár součástek, smontovali mě a cítím se dobře,“ sdělil Krampol, který byl před Vánoci 14 dní v Nemocnici Na Františku. Nyní se herec věnuje tvorbě dokumentu, který bude mapovat jeho život i kariéru. „Je to hraný dokument. Je to taková koláž všech možných ptákovin, který jsem v životě natočil, a z toho jsou vystřihané věci, jak šel můj život. Až žasnu, na co jsem už zapomněl,“ prozradil herec.  

I přesto, že připravovaný dokument nese název Život je sranda, úvodní natáčecí den herci do smíchu příliš nebylo. Nejsmutnější scénu z celého snímku, u hrobu jeho milované manželky Haničky, natočili jako první. Na ženu ostatně Jirka myslel i při zmíněné poslední hospitalizaci, kdy mu šlo o život. „Ležel jsem ve stejné nemocnici, předtím jsem za Haničkou hodně chodil, tak jsem často vzpomínal,“ řekl. Poté se natáčení přesunulo do Kladna. „Naštěstí se v Kladně na nás nesesypala halda,“ smál se herec. Teď se dokument natáčí především v Praze.

Foto: Miloš Schmiedberger
Jiří Krampol během natáčení dojemné scény
Foto: Miloš Schmiedberger

Společnost mu dělá mladá herečka

Jiří Krampol v dokumentu nebude hrát sám. Po jeho boku se objeví mladá a půvabná herečka Kateřina Bláhová, jež se ho bude ptát na různé věci, protože v té době nebyla na světě. Zrzavá kráska si už zahrála v seriálech Modrý kód, Vyprávěj, Špačkovi v síti času i ve V.I.P. vraždách. Ve filmu bude průvodkyní a Jiří si ji vybral sám. „Kačka byla moje jasná volba. Poprvé jsem ji viděl jako šestiletou holčičku v Plzni a od té doby si ji pamatuji. Hráli jsme spolu ve filmu Stáří není pro sraby. Hlavně jsem chtěl, aby ten film provázela nějaká mladá půvabná bytost, protože jeden starej debil ve filmu stačí,“ vysvětlil herec.

Foto: Miloš Schmiedberger
Jiří Krampol a Kateřina Bláhová během natáčení dokumentu
Foto: Miloš Schmiedberger

Jak se na společné natáčení s Jiřím Krampolem tváří samotná Kateřina? „Je to jedna z posledních žijících hereckých legend, takže se od něj mohu hodně učit. Líbí se mi na něm, že je upřímný. Není to klasická celebrita, je to herec s velkým H, který má za sebou spoustu filmových, divadelních i dabingových rolí a má i neuvěřitelný talent na zpěv. Cením si ho za všechny role, které zahrál,“ sdělila herečka, která přiznala, že má během natáčení obrovskou trému. „Z 90 % improvizujeme na kameru a k tomu by to mělo být vtipný, takže o to je to horší, protože dělat dneska humor je strašně náročný, takže ta tréma je obrovská, možná největší, co jsem kdy během natáčení měla. Mám k tomu obrovskou pokoru a úctu, aby se to povedlo, protože to opravdu není lehký,“ přiznala.  

Ve hře bylo víc projektů i režisérů

S nápadem přišel fotograf, Krampolův přítel a manažer Miloš Schmiedberger. „Mnohokrát jsem s Jirkou při našich debatách přemýšlel nad tím, jaký projekt bychom měli natočit. Měli jsme více nápadů, ale nakonec jsme společně s jedním naším kamarádem došli k tomu, že natočíme o Jirkovi dokument,“ prozradil Schmiedberger.

Původně měl dokument natáčet jiný režisér, nakonec si Krampol vybral kladenského režiséra Zdeňka Kováře, který momentálně natáčí i ryze český válečný film. „Jirka měl nějaký nápad, kdo by to mohl dělat. Ve finále, když jsem ukázal svoji práci a co dokážu zajistit, domluvili jsme se, že to celé natočím, protože moje produkce je schopná to rovnou i sestříhat, vyprodukovat a dát na klíč. Přišel jsem s nápadem na scénář, který se Jirkovi líbil, a on do toho dal svoji srandu. Pak si zvolil herečku a začali jsme točit,“ popsal Kovář začátky projektu.

Foto: Miloš Schmiedberger
Zdeněk Kovář, Kateřina Bláhová a Jiří Krampol během kamerových zkoušek
Foto: Miloš Schmiedberger

V jaké fázi se nachází natáčení a nakdy je plánovaná premiéra?

„Jsme téměř v polovině natáčení a brzy to bude hotové. Předpoklady, kdy bude premiéra, se naplňují. Chtěl bych udělat premiéru v Praze někdy v září, pak to půjde do kin. A když to dobře dopadne a televize bude mít o to zájem, tak to bude i v televizi. Nechci to ale zakřiknout,“ uvedl režisér, který přiznal, že je Jirka stejný nervák jako on. „Když něco řešíme, řešíme to s horkou hlavou a pak se tomu samozřejmě smějeme. Vypadá to, že se hádáme jako manželé po dvaceti letech, je to sranda,“ smál se režisér a dodal: „Jirkovi stačí říct jedno slovo, on se chytne a dokáže o tom mluvit hodinu, což je hrozně fajn. Někdy mě něco napadne a on z toho hned udělá nějaký vtip, který přidáme do scénáře.“

Foto: Miloš Schmiedberger
Zdeněk Kovář v debatě s Jiřím Krampolem
Foto: Miloš Schmiedberger

Režisér zároveň slíbil, že se nebude jednat o klasický životopisný dokument. „Přidaná hodnota tohoto dokumentu je ta, že to má filmový rámec s Katkou, kde by to mělo být o té srandě. Nechceme klasický dokument, ten už Jirka má.“ Režisér i Jiří Krampol doufají, že film bude diváky především bavit. „Zatím je to eňo ňůňo,“ vzkazuje herec svým fanouškům.

Zdroj: Blesk.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...