Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Celebrity

Křest nové knihy kapely Lucie: Nechyběl Robert Kodym po návratu z léčebny, David Koller přijel z ukrajinských hranic

Kapela Lucie pokřtila v pražském Palladiu svou knihu Fotografity, která byla vydaná před třemi měsíci a která mapuje celou její kariéru. Na slavnostním křtu nechyběli všichni členové kapely včetně frontmana Davida Kollera, jenž se vrátil ze slovensko-ukrajinských hranicích, odkud přivezl prchající rodinu do bezpečí.

Foto: Anna Marie Křížová
Foto: Anna Marie Křížová

Obrovská kniha Fotografity, vážící přes tři kilogramy, je plná jedinečných snímků kapely Lucie, z nichž se mnohé nikdy nedostaly na veřejnost. Skrze tyto snímky fanoušci nahlédnou do zákulisí koncertů i nahrávacích studií, seznámí se s počátky kapely a připomenou si její slavné koncerty.  

Z bezmála deseti tisíc fotografií vybrali členové Lucie téměř osm set snímků, které doprovázejí výstižné komentáře od samotných členů kapely. K jednotlivým oddílům knihy napsal shrnující úvody hudební publicista Honza Dědek.

„Pokud máte mít v knihovně jednu knížku o muzice, tak by to mohla být tahle,“ řekl Dědek několika desítkám přítomných fanoušků, kteří si přišli pro autogramy. „Prožil jsem s touhle skupinou 30 let a bylo to poměrně zábavné. Většinou,“ dodal moderátor a autor, který o Lucii před časem napsal i monografii Šrouby do hlavy.

Foto: Anna Marie Křížová
(zleva) David Koller, Michal Dvořák a Honza Dědek
Foto: Anna Marie Křížová

Přítomní fanoušci i novináři byli zvědaví, zda se slavnostního křtu zúčastní bubeník David Koller, který se o víkendu angažoval v pomoci utečencům na ukrajinsko-slovenské hranici.

„Zažil jsme tam dojemné scény při setkání rodin,“ uvedl ke svému působení na hranicích Koller. „Doufám, že nebude úplná válka, protože jinak nebude kultura. Protože víme, jak zpíval Karel Kryl, že Inter arma silent musae (Ve válce múzy mlčí). Tak bych byl rád, kdyby se hrálo,“ řekl ČTK.

Lucii vedle Kollera tvoří kytarista a zpěvák Robert Kodym, baskytarista P.B.Ch. (Petr Břetislav Chovanec) a klávesista Michal Dvořák. „Moje nejoblíbenější fotosérie je z doby, kdy jsme se fotili tam, kde býval Stalinův pomník. Z nás čtyř je největší hemžil Michal, začal tam lízt na ten vysoký stožár, kde původně vlála Stalinova vlajka. Lezl tam po ocelovým lanku, a když byl už vysoko, to lanko prdlo a on se zřítil z veliký výšky na zem. Ta fotka je pěkná, jak tam leží na zemi polomrtvý a my ostatní se velmi upřímně a nahlas smějeme. Ta fotka je fakt dobrá,“ prozradil se smíchem Kodym, který je po měsíčním pobytu v psychiatrické léčebně Červený Dvůr ve skvělé formě.

Foto: Anna Marie Křížová
P.B.Ch. a Robert Kodym
Foto: Anna Marie Křížová

„Ty modýlky na fotografiích, kraťásky a tak jsou vtipný. To člověk musí vidět,“ narážel na bizarní outfity z někdejší doby baskytarista Chovanec.

Kapela křest zakončila poděkováním tvůrcu knihy, přípitkem a pozdravem Sláva Ukrajině. Poté následovala autogramiáda. Pro podpis si přišlo do obchodního centra Palladium desítky fanoušků.

Foto: Anna Marie Křížová
Foto: Anna Marie Křížová

Lucie vstoupila na hudební scénu první singlovou nahrávkou v roce 1988. V následujících 16 letech vydala sedm řadových studiových alb, dvě koncertní dvojalba a jeden výběr hitů. V letech 1999 až 2002 čtyřikrát získala prvenství v anketě Český slavík. Její poslední vydanou deskou je EvoLucie z roku 2018. Letos v červnu chystá kapela další turné.

Zdroj: Blesk.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...