Connect with us

Zadejte svůj dotaz

Celebrity

Libor Bouček: Improvizuji pořád, ale vždy na solidně připraveném základu

Moderátor Libor Bouček má na karlovarském festivalu napilno. Na prestižní kulturní akci má opět svoji skvělou talk show s inspirativními hosty a moderuje zde také jiné doprovodné akce. Přední český moderátor je i zkušený dabér. Kterého herce byla čest dabovat? Kromě své profese se v našem rozhovoru rozpovídal ještě o svém synovi a fotbalové Spartě, které od malička fandí. Jak vnímá přestupy sparťanských hráčů k největšímu rivalovi?

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Libore, jak si užíváte 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu? Je pro vás v něčem jiný než předešlé ročníky? 

Letošní ročník je výjimečný v tom, že tak jako počasí, je trochu proměnlivý. Ale užívám si to. Je to první společenský návrat, kdy se lidi potkávají, usmívají se na sebe a venku nemusí mít roušku. Najednou všichni zase žijeme a myslím si, že to vrací optimismus všem, co sem zavítají. A tím nemyslím jen lidi, kteří chodí po kobercích a večírcích, ale obecně filmové nadšence, kteří jsou v kinech. Vidět tu radost a optimismus je prostě skvělé.

Zahajovacím snímkem letošního ročníku bylo životopisné drama Zátopek. Viděl jste ho?

Ano, viděl.

Mluví se o něm jako o nejlepším českém filmu pro rok 2021. Souhlasíte s tím?

Já jsem neviděl všechny filmy letošního roku, ale myslím si, že Zátopek absolutně koresponduje s tím, co tady prožíváme. Dnes je tu globální složité období, kdy jsme najednou museli slevit a přemýšlet trochu jinak. Příroda nám nadělila věc, kterou my jednoduše neovlivníme, a museli jsme se s tím najednou nějak poprat. Těžko říct, jestli jsme se poprali dobře, nebo špatně. A Zátopek dodává optimismus, sílu a je důkazem toho, že člověk z Kopřivnice z Podbeskyd může dobýt svět a stát se absolutním unikátem. Je to podané s lehkostí i obrovskou pravdivostí. Pokud se člověk dívá pozorně na Zátopka a nedívá se jen na strhující příběh manželské dvojice, jež dobyla olympiádu, tak pochopí, jaký další způsob soužití či boje s totalitním režimem byl možný.

Na jakého hvězdného hosta jste se vy osobně opravdu těšil?

Já jsem se strašně těšil na pana Vojtěcha Kotka, který přijel na červený koberec a byl naprosto bezprostřední a fantastický. Věnoval mi 40 minut svého života a já jsem za to velmi vděčný.

Foto: Miloš Schmiedberger
Libor Bouček na KVIFF 2021
Foto: Miloš Schmiedberger

Teď jste mě opravdu pobavil. Co vás všeobecně na karlovarském festivalu baví nejvíce?

Možnost toho setkávání. Já tady mám každý den talk show a můžu si na nějaké platformě vyzkoušet věc, která je fajn. Navíc se můžu leccos dozvědět o lidech, se kterými se běžně nepotkám. A zároveň mám možnost vidět spoustu filmů, což je osvěžující, ale myslím si, že to setkávání je podstatné. Neřekl bych slovo „večírek“, ale „setkání“, jelikož já na večírky moc nechodím. Každé to podání ruky, každá ta radost je skvělá.

Kolik akcí zde letos moderujete?

Nebyl bych specifický. Řekl bych, že jich je dost. Možná jsem jediný střízlivý moderátor v okrese, takže i díky tomu je toho hodně.

Jak moc často během moderování improvizujete?

Improvizuji pořád, ale vždy na solidně připraveném základu.

Nakolik musí být dobrý moderátor schopen umět improvizovat?

Myslím si, že to je základ práce. Je to v podstatě to samé, jako že dobrý kuchař musí umět solit.

Co byste jako zkušený moderátor poradil začínajícím moderátorům?

Ať čtou, jsou lační po informacích, a ať se na ně dívají z mnoha úhlů. Ať nikdy nepřestanou toužit po tom dozvídat se něco nového.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Vy se téměř 30 let věnujete dabingu. Kterého herce byla čest dabovat?

Za těch 30 let toho bylo opravdu hodně. Ale asi nejvýraznější je můj kamarád Chris Evans, jehož dabuji ve všem. Ale abych neopakoval jen Captaina Americu. Bavil mě Ryan Gosling, který v hlavní roli natočil snímek Drive. A to je jeden z nejlepších filmů, v němž jsem daboval.

V letošním roce jste se stal poprvé otcem. Jak si užíváte roli tatínka?

Já si jí vlastně užívám, ale moje žena trpí. Je to obrovská starost a člověk najednou pochopí, že jsou ženy silnější než my, protože já mám tu radost a občas přiloženou ruku k dílu, ale ta žena má čtyřiadvacetihodinovou zodpovědnou péči. A samozřejmě největší radost mám z toho, že se mi narodil zdravý syn, který je velký, má čtyři zuby a usmívá se na svět. Je to to nejhezčí a nejcennější, co mě mohlo potkat.

Chtěl byste, aby se váš syn jednou také stal moderátorem, nebo například hrál fotbal, ke kterému máte také blízko?

Přál bych si, aby byl hlavně spokojený. A ať je to, co dělá, legální.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Vy jste zarytým sparťanem. Myslíte si, že Sparta získá konečně titul?

Sparta titul získá. Otázkou je, jestli to bude v této sezóně nebo v těch následujících. Ale z toho, co jsem viděl, si myslím, že je kádr postavený dobře. Sparta mi dělá radost a já věřím, že v Evropské lize může dokráčet až do čtvrtfinále.

Chodíte pravidelně na Letnou na domácí zápasy Sparty?

Snažíme se domlouvat s panem Petrem Kolečkem, že budeme chodit pravidelně.

Jak vnímáte přestupy hráčů Sparty do Slavie?

Je to byznys a je to o jejich integritě. Já si myslím, že se to nedá zakázat. Je to štiplavé, ale když to dělají legionáři, kteří k tomu nemají vztah, tak je to asi normální. Nemám žádné emoce a myslím si, že bychom měli být rádi za Kubu Peška. Srdjan Plavšić takhle dobrý rozhodně nebyl. 

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...