Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Michal Suchánek: Nejvíc mě těší, když jsou na mě děti upřímně pyšné

Režisérský debut herce Michala Suchánka s názvem Večírek vstupuje dnešním dnem do českých kin. My jsme tuto konverzační komedii měli možnost vidět v úterý na novinářské projekci, kde jsme si se známým českým bavičem povídali především o jeho snímku. Jaká scéna byla pro něj z pozice režiséra nejobtížnější? Viděl film někdo z jeho nejbližších dřív než před slavnostní premiérou? Během našeho rozhovoru došla řeč také na jeho populární instagramový profil a na pražskou Slavii, které od malička fandí.

Foto: Miloš Schmiedberger
Foto: Miloš Schmiedberger

Pane Suchánku, váš film Večírek konečně spatřil světlo světa. Jak se vám spalo den před slavnostní premiérou?

Já spím všeobecně špatně, ale nervy jsem měl dost velké.

Toho jsem si všimla i na vašem instagramovém profilu, kde jste v jednom příspěvku přiznal, že jste v nervech. Kdy z vás nervozita konečně spadla?

Spadla ze mě v den promítání. To nebyla ani nervozita, ale spíš strach, že jsem zatáhl lidi do něčeho, co může dopadnout katastrofálně. Uklidnila mě pak atmosféra v sálu a dneska si už jen upřímně říkám: „Když na to nebudou chodit lidi, tak co.“ Už jsem s tím v pohodě.

Ve filmu se objevují herecká esa Jiří Langmajer, Karel Roden, Taťána Dyková, Marek Taclík nebo Miroslav Vladyka. Kývli vám všichni na nabídku hned, nebo jste musel někoho z nich trochu přemlouvat?

Je super, že nabídku přijali hned. Ani nevím, jestli to v reálu takhle funguje, že někdo někoho přemlouvá. Já jsem se s tím nikdy nesetkal.

Foto: Miloš Schmiedberger
Michal Suchánek společně s Tatianou Dykovou a Nelou Boudovou na novinářské projekci
Foto: Miloš Schmiedberger

Jaký je to pro vás pocit, že jste režíroval Karla Rodena, jehož režíroval například Robert De Niro či Juraj Herz?

Určitě je tam ostych i respekt s tím, že jsem byl rád, že do toho šel. My jsme i blí zcí přátelé, tak právě z tohoto důvodu jsem mu nechtěl říkat: „Udělej tohle a tohle“. Na druhou stranu Karel sám říkal: „Hele, co kdybych udělal tohle. Není to moc?“ Tak jsem mu odpověděl, ať to udělá a uvidíme. Ten respekt tam byl bezpochyby. Transformoval jsem se do opačné role a měl jsem tam lidi, kteří něco dokázali a mají zkušenosti, takže jsem respektoval samozřejmě všechny.

Podle vašich slov jste byl z natáčení velmi ve stresu a herce jste málo chválil. Je něco, co byste do budoucna udělal jinak, pokud byste se opět postavil za kameru?

Myslím si, že nějaké věci bych změnil, ale jsou to především technické postupy, které je teď zbytečné vyjmenovávat. Ve vztahu k lidem si myslím, že bych chválil stylem: „To jsi udělal výborně.“ Ale nejsem si jistý, jestli bych pak takový doopravdy byl, protože já zkrátka takový nejsem. Proč bych měl chválit za věci, které člověk měl udělat? Je to ale má chyba, že mám takový přístup.

Která scéna byla z pozice režiséra nejnáročnější?

Asi scéna před tím, kdy odjíždí ten týpek a zbourá popelnici. Trápily mě především technické věci, protože máte prázdný autobus, v němž je šest lidí. A vy musíte hýbat kamerou, zabrat jednoho člověka a zároveň víte, že je vidět z okna ven, je tam továrna, ale před chvílí tam byl ještě les. Bylo to pro mě pokaždé těžké.

Foto: Miloš Schmiedberger
Nová komedie Večírek vychází z divadelní hry, kterou herec Michal Suchánek sám napsal.
Foto: Miloš Schmiedberger

Jaké jsou ohlasy na váš snímek od vašich nejbližších? Viděl film někdo z nich dřív než v den slavnostní premiéry?

Ne, nikdo to neviděl. Ale u dcery jsem četl večer příspěvek, že je na tatínka pyšná. To mě asi těší nejvíc, když jsou na mě děti upřímně pyšné. Nebýt před vašimi blízkými za pitomce je asi nejdůležitější.  

Na vašem instagramu bavíte své sledující svými videi z auta. Velmi často se vyjadřujete k českým politikům a ke koronavirovým opatřením. Natáčíte tato videa spontánně, nebo to máte předem promyšlené?

Spíš si řeknu: „Už jsem tam dlouho nic nedal, musím tam zase něco přidat.“ A začnu přemýšlet nad tím, co se stalo, jaké jsou kde titulky. Navíc uvažuji nad tím, že s instagramem úplně skončím. Přestalo mě to bavit.

Z jakého důvodu?

Pochopil jsem, že ty spolupráce nejsou pro mě. Nemám potřebu ukazovat soukromí a celé to bylo kvůli tomu, že mi někdo v době koronaviru řekl, že si budu přes sociální sítě vydělávat prachy. Jenže já ty spolupráce nejsem schopný plnit a nebudu si kazit svůj instagramový profil například nějakou reklamou na auta. Asi za milion bych to udělal, ale nejsem na to ten pravý typ.

Foto: Miloš Schmiedberger
Večírek je podle slov Michala Suchánka chytrý film na hraně tuposti.
Foto: Miloš Schmiedberger

 Je o vás známé, že od malička fandíte sešívaným. Jak vidíte šance Slavie na postup proti Legii Varšava?

Nechci nic zakřiknout, takže se k šancím na postup raději vyjadřovat nebudu. Hlavně, aby kluci nedostali přes tlamu před stadionem v Polsku.

Budete fandit přímo v Edenu?

Nebudu, jelikož je v ten den premiéra v Ostravě.

Může se Vám líbít

Sticky Post

Dlouho připravovaný romantický film Superžena režisérky Evy Toulové se dočkal své premiéry. Ta proběhla v kině Světozor za účasti herců i tvůrců. Ze známých...

Celebrity

Už 29. února vstupuje do kin celovečerní film Superžena režisérky Evy Toulové. Romantický snímek o tom, jaké musejí být dnešní ženy superhrdinky, aby v...

Sticky Post

Úspěšný hollywoodský producent Petr Jákl se krátce před vánočními svátky vrátil ze zámoří, kam odletěl na natáčel akčního thrilleru Locked. Čekala ho celá řada...

Sticky Post

Režisér a úspěšný hollywoodský producent Petr Jákl se zaslouženě řadí mezi zvučná jména filmového průmyslu. Není tedy divu, že už je zase v zahraničí, teď...

Fotbal

Původně se v sobotu mělo odehrát 5 zápasů Fortuna:ligy, nakonec zbývá jen jediný. A kdo ví, jestli dopadne ten. O duelu Olomouce proti Slovácku...

Sticky Post

Herečka Barbora Seidlová (42) září v současné době v roli maminky tří dětí ve filmu Tajemství a smysl života. Jak herečka zareagovala na otázky...

Sticky Post

Ve věku 86 let nás opustila významná česká herečka Zdena Hadrbolcová. Diváci ji mohli vidět v minulých letech v seriálu Ulice. V tomto seriálu...

Sticky Post

Herec Vincent Navrátil nedávno zavítal do pořadu „7 pádů Honzy Dědka“. Mimo jiné prozradil, jakou trpí psychickou nemocí, proč nemá přítelkyni a kdo je...

Sticky Post

Před měsícem skončilo natáčení filmu Gump – jsme dvojka společným výstupem deseti tisíc pejskařů na horu Blaník. Režisér F. A. Brabec už film pilně...

Sticky Post

Herec Matthew Perry se proslavil v kultovním seriálu „Přátelé“. Nikdo nečekal, že představitel Chandlera zemře ve věku 54 let.

Fotbal

Kvalifikační systém mistrovství Evropy ve fotbale je složitý jako motor letounu poslední generace. A kromě toho, že je těžké se v něm vyznat, může...

Sticky Post

Herec Petr Vančura oznámil na sociálních sítích, že již netvoří pár s Janem Cinou. Nikdo netušil, že se sympatičtí herci před rokem rozešli.