Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Modelka Denisa Spergerová: O nečekané změně pohlaví miminka, návratu na molo i sdílení dětí na sociálních sítích

Modelka, influencerka a vítězka soutěže krásy Miss Czech Republic 2019 prožívá jedno z nejšťastnějších období svého života. Začátkem dubna přivedla na svět dceru Isabellu a krátce předtím uvedla na trh vlastní módní značku Diva Style. V rozhovoru pro Zítřek se 21letá rodačka z Českých Budějovic rozpovídala nejen o tom, jak si novou životní roli maminky užívá, ale také prozradila, kdy se plánuje vrátit na přehlídkové molo nebo jak s partnerem přijali nečekanou zprávu, že namísto chlapečka čekají holčičku.

Foto: Denisa Spergerová a Miss Czech Republic
Foto: Denisa Spergerová a Miss Czech Republic

Deniso, jak si užíváte svou novou životní roli maminky?

Je to úžasný pocit být mámou. Je to velká zodpovědnost a všechno se teď točí kolem mé Isabellky, nic není víc. Moc si to užívám.

Je něco, co vás po narození dcery Isabelly opravdu překvapilo? Něco, na co se nejde předem připravit, ani když člověk přečte milion knížek nebo navštíví předporodní kurz?

Samozřejmě je spousta věcí, které si člověk nějak představuje a realita je nakonec úplně jiná. Všechno je o praxi, protože každé miminko je jiné. Já, jelikož jsem po císaři byla dost slabá, jsem měla první dny na pomoc mou maminku, ale den ode dne byla má rekonvalescence lepší a lepší. Péče o Isabellku není vůbec jednoduchá, ale když si nastavíte určitý režim, dá se to zvládnout. Člověk se pořád učí.  

Jak jste své první těhotenství zvládala?

Musím říct, že jsem měla obavy jak z těhotenství, tak hlavně z nevolností a z toho, jak u mě budou probíhat. Neměla jsem žádné problémy, jen ze začátku velkou únavu a později pálení žáhy, jinak jsem se cítila opravdu skvěle. Je velký zázrak, jak to těhotenství a vývoj miminka probíhá.

Ne všichni možná vědí, že až do 5. měsíce vám lékaři tvrdili, že čekáte chlapečka. Byli jste z informace, že nakonec čekáte holčičku mile, či nemile překvapeni?

Vždycky jsem chtěla mít jako první holčičku, takže to pro mě bylo milým překvapením, ale samozřejmě to neberu tak, že bych chlapečka nechtěla. Přítel se asi jako každý chlap těší na kluka, ale ve finále jsou i chlapi celí natěšení z holčiček. Důležité přeci je, aby se miminko narodilo zdravé, ať už se narodí jakékoliv pohlaví. Výbavičku jsme v té době ještě pořízenou neměli, spíše jsem pokukovala po věcičkách, takže tu jsme měnit nemuseli.

Vaším partnerem je podnikatel Viktor Hajíček. Prozradíte nám, jak jste se seznámili?

Seznámili jsme se na jedné akci, ale věděli jsme o sobě už dříve.

Lidé v poslední době hojně řeší, zda děti patří na sociální sítě. Vy svou dceru sdílíte od narození. Nebojíte se, že vám to může být vyčítáno? Případně jste se s nějakou kritikou již setkala?

Myslím si, že to je každého věc, jak se člověk prezentuje na sociálních sítích a i to, co ukazuje. Mně osobně to nevadí, nejsem proti tomu. Žádnou kritiku jsem zatím nezaznamenala, spíše pozitivní reakce.

Nebráníte se ani spolupracím. Nedávno jste například sdílela příspěvek na plenky, lehátko nebo výbavičku od Philips Avent. Je nějaká spolupráce, kterou byste nikdy nepřijala?

Spolupráce přijímám tehdy, pokud jsem s produkty spokojená. Nikdy bych nespolupracovala s firmami, jejichž produkty by mi nevyhovovaly. Odmítla jsem už spolupráce na kosmetické výrobky, u kterých jsem nebyla přesvědčena o jejich kvalitě.

Internetem nedávno proletěla zpráva, že se zpěvačka Eva Burešová rozhodla nepřijímat spolupráce s firmami s dětským sortimentem. Respektive spolupracovat s nimi hodlá pouze tak, že ona si produkty u firmy sama zakoupí a daná společnost pak musí pěti maminkám, které na drahé zboží pro miminka finance nemají, dodat tyto věci zdarma. Co si o jejím nápadu myslíte? Dá se to vůbec realizovat a ohlídat?

Myslím si, že je určitě chvályhodné, že se snaží podpořit maminky bez financí. Je to dobrý nápad a zase něco nového. Většina firem nabízí blogerkám a známým osobnostem různé soutěže nebo slevové kódy, což si myslím, že je pro maminky velmi výhodné. I já sama tyto kódy využívám. Pokud se takhle domluví s firmami a ty to budou akceptovat, určitě nastaví nějaká pravidla, aby to nebylo možné zneužívat. Myslím si, že by nikdo neměl přivírat oči před svým okolím a měl by se snažit pomáhat sociálně slabším, ale to si myslím, že všichni děláme.

Podle fotek se zdá, že jste ani ne měsíc po porodu opět štíhlá jako proutek. Prozraďte našim čtenářkám, za co vděčíte své perfektní postavě?

Moc děkuji za lichotku. Jsem ráda, že mi to jde rychle dolů a z velké části za to vděčím i genetice. Ke cvičení se zatím kvůli dlouhé rekonvalescenci po císařském řezu vrátit nemohu. Snažím se proto dbát na stravu a chodím hodně na procházky.

Před porodem jste říkala, že už vám chybí modeling a co nejdříve se k němu plánujete vrátit. Jak to nyní vypadá? Už víte, kdy vás čeká první přehlídka nebo zakázka?

Ano, je to pravda. Modeling mi moc chybí. Naštěstí mi jdou kila rychle dolů a troufám si říct, že bych mohla jít brzy přehlídku. Dokonce mi už chodí různé nabídky na přehlídky.

Kromě modelingu jste se vrhla i na podnikání. Začátkem roku jste založila značku Diva Style. Jak byste ji charakterizovala?

Vytvořila jsem kousky podle mého stylu, co ráda nosím a čím se jako osobnost prezentuji. Mám ráda elegantní, romantický a zároveň sexy styl a také nadčasové modely. Bohužel jsem nenašla u nás v ČR konkrétní zboží, které mám ráda a většinu věcí jsem si objednávala ze zahraničí. Moji značku Diva Style nejlépe charakterizují vlastní promyšlené střihy, kvalitní, originální a krásné látky z Asie. Nejraději pracuji se saténem a materiály, které obsahují elasten. To vše k vám doputuje s každým modelem. Nabízím pár kousků jarních, letních, ale i podzimních šatů. Aktuálně připravuji také topy a plavky.

Modely tedy sama navrhujete? Kde čerpáte inspiraci?

Modely se snažím navrhnout podle toho, co se mi líbí a aby se daly unosit na více příležitostí. Inspiraci čerpám především z internetu a od různých fashion blogerek.

Jaká je třemi slovy Denisa Spergerová?

Cílevědomá, empatická a zodpovědná.

Které věci vám dokážou zaručeně vykouzlit úsměv na rtech?

Přítel, rodina, kamarádi, zážitky a jídlo.

Prozradíte nám na závěr váš životní sen?

Mým cílem je mít spokojenou a zdravou rodinu, obklopovat se férovými lidmi a mít práci, která mě baví a naplňuje.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Vrabci na střeše si o tom štěbetali už dlouho, ale ani jeden z nich vztah zatím oficiálně nepotvrdil. Po zhlédnutí 11. epizody reality show...