Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Natálie Grossová má covid i přes dvě očkování. Jak se tváří na třetí dávku?

Jakmile se Natálie Grossová vrátila domů z dovolené, zjistila, že je pozitivní na covid. Nyní má však horší průběh než předloni v říjnu, kdy prodělala koronavirus poprvé, ale ještě nebyla očkovaná. Zpěvačka exkluzivně pro Zítřek prozradila svůj aktuální stav. Jak se momentálně cítí a čím si krátí izolaci? Plánuje jít na třetí dávku, nebo se po této zkušenosti zařadila mezi „antivaxery“?

Foto: Natálie Grossová
Zdroj: Natálie Grossová

Natálie, během pandemie jste už dvakrát onemocněla covidem. Jak se vám koronavirus projevil tentokrát?

První se mi projevil rýmou, ale u druhé nákazy se mi špatně dýchalo, takže jsem se začala bát kvůli asmatu, který mám. Sedlo mi to hned na průdušky a druhý den jsem se probudila s kašlem a rýmou, takže jsem šla rovnou na test.

Jaký máte průběh jako astmatik?

Naštěstí zas tak těžký astmatik nejsem. Po pubertě se mi astma hodně zlepšilo, už ani neužívám kortikoidy, ale jen takovou tu první pomoc jako je dýchátko Ventolin, takže nejsem zas tak těžký astmatik, ale zrovna u toho covidu se to projevilo celkem dost. Aktuální průběh je takový, že mám rýmu, kašel, bolí mě hlava a měla jsem zvýšenou teplotu, ale poslední den je to lepší.

Ztratila jste chuť a čich?

Čich i chuť zatím mám, při té první nákaze covidem jsem ale nic necítila.

Foto: Miloš Schmiedberger
Natálie Grossová spolupracuje se známým fotografem Milošem Schmiedbergerem.
Foto: Miloš Schmiedberger

Víte, jestli máte variantu omikron?

To sama nevím. Přišla mi jen zpráva, že jsem pozitivní, takže popravdě ani nevím, kde to mám zjistit.

Vaše maminka a sestra jsou v izolaci. Jak dopadly jejich výsledky PCR testu?

Ony ani nemusí být v karanténě, protože jsou očkované, ale řekly si pro své vlastní zdraví, aby neohrožovaly ostatní, že zůstanou týden doma a pak se otestují, takže až zítra jdou na PCR testy a uvidí se, jak to dopadne. Ale nikomu nic není, všichni jsou zdraví, takže snad budou negativní.

Foto: Natálie Grossová
Vánoční fotka Natálie Grossové s maminkou Šárkou a sestrou Denisou
Zdroj: Natálie Grossová

Jste očkovaná?

Ano, také jsem očkovaná, ale i přesto jsem to chytla.

Půjdete na třetí posilovací dávku, když jste chytla koronavirus přes dvě dávky?

Je důležité říct, že nevím, jak bych dopadla, kdybych to očkování vůbec neměla. Je dost možné, že bych na tom byla mnohem hůř, takže když to bude nutné a nebudu mít protilátky, šla bych normálně i na třetí dávku.

Jakým způsobem trávíte dny v izolaci?

Pracuji na nových písničkách, které snad brzy budu vydávat. A sleduji různé anglické a americké pořady, abych si vylepšila angličtinu. To dělám nejvíc a samozřejmě tím myslím Netflix. (smích)

Foto: Miloš Schmiedberger
Natálie Grossová v nahrávacím studiu
Foto: Miloš Schmiedberger

Spousta lidí na sociálních sítích nechodí pro zlá a ostrá slova daleko. Chodily vám na Instagramu zprávy typu „Dobře ti tak, když si jezdíš do Dubaje“?

Myslím si, že nějaké takové zprávy v mém inboxu budou, ale já se to snažím nečíst, takže se na Instagramu nedívám na žádosti o zprávy a snažím se nesledovat pod články různé diskuze. Ale musím říct, že mi přišlo hodně pozitivních zpráv, ať se brzy uzdravím, ale určitě se najde někdo, kdo řekne: „Dobře jí tak. Jezdí si po Dubaji, tak za to má covid!“

Zrušil vám koronavirus nějaké plány?

Zrušilo mi to nahrávání ve studiu, které jsem měla mít. Máme writing session s lidmi, kteří mi pomáhají skládat písničky, ale to se dá samozřejmě posunout. Nikam to nespěchá, takže až se uzdravím, budu pracovat dál.

Co plánujete, jakmile se uzdravíte?

Budu hlavně pracovat na těch písničkách, chtěla bych vydat alespoň dva nové singly. Divadlo máme zatím zavřené a měli bychom začít hrát, tuším, v březnu Fantoma Opery. Děti ráje budou také asi začínat v březnu, na ty se také moc těším. A doufám, že přijde i nějaká seriálová rolička, ale to se uvidí do budoucna.

Foto: Miloš Schmiedberger
Natálie Grossová v muzikálu Čarodějka
Foto: Miloš Schmiedberger

Ještě se vrátím k vaší dovolené v Dubaji, kam se na Silvestra již tradičně vracíte. Je právě Dubaj vaše největší cestovní srdcovka, nebo je vašemu srdci blíže jiná destinace?

Dubaj miluji, mám to tam moc ráda, a i ti lidé jsou tam strašně milí. Ale moje srdcovka bude určitě Miami, jezdili jsme tam asi od mých pěti let. Každý rok v létě jsme tam opakovali ty návštěvy a doufám, že se tam brzy vrátíme, protože jsme tam nebyli už nějakou dobu.

Jaké oblíbené místo máte v Česku?

Určitě Prahu a přijde mi, že si to lidi právě ani tolik neuvědomují, když tady bydlí, jak je Praha strašně krásná. Myslím si, že máme nádherné památky, miluji Pražský hrad a ani mě nenapadá žádné konkrétní místo. Zkrátka miluji Prahu.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...