Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Pavlína Němcová otevřeně o vyčerpávajícím boji o syna, modelingu i právnickém titulu z pařížské Sorbonny

Topmodelka, herečka, producentka, podnikatelka, návrhářka šperků a v neposlední řadě vystudovaná právnička. Pavlína Němcová je žena mnoha profesí, která ani s blížící se padesátkou nepřestává ohromovat. Poté, co loni v létě změnila po několika letech agenturu a přešla pod křídla PURE MODEL Management, znovuobnovila svou celoživotní kariéru modelky a poslední měsíce je před fotoaparátem opět jako doma. V rozhovoru pro Zítřek Pavlína mimo jiné zavzpomínala na své profesní začátky nebo se svěřila, co prožívala, když musela dlouhých 12 let bojovat s bývalým manželem o syna.

Foto: PURE MODEL Management/GRADE
Foto: PURE MODEL Management/GRADE

Pavlíno, na svůj věk vypadáte opravdu fantasticky. Vděčíte za to genům, nebo máte nějaký tajný recept, jak nestárnout?

Děkuji moc, víte jak potěšit. 😉 Každopádně geny jistě hrají velkou roli v tom, jak člověk vypadá, ale jistě také životní styl, strava a především psychická pohoda. Opomenout se samozřejmě nesmí ani péče o svůj zevnějšek. Já nedám dopustit na speciální přírodní liftingové masáže obličeje v mém kosmetickém studiu The FACE CONCEPT.

Modelingu se aktivně věnujete i dnes. Jak moc a případně v čem se tato práce od vašich začátků změnila?

Mohu říci, že svět modelingu se od dob mé největší kariéry změnil úplně ve všem. Já měla to štěstí, že jsem zažila zlatou éru modelingu, která byla v 90. letech a trvala i pár let potom. Modeling jako takový se v dnešní době vytrácí, protože nastupují sociální média a tento obor válcují. I to právě souvisí se změnami, které život obnáší. Svět a společnost se neustále vyvíjejí a posouvají kupředu.

Vaše kariéra odstartovala v pouhých 16 letech, kdy jste se s Evou Herzigovou vydala do Paříže dobýt svět. Na jaký zážitek, přehlídku či kampaň z tohoto období nejraději vzpomínáte?

Když jsem v 16 letech přijela do Paříže, tak jsem to vnímala jenom jako takový výlet, protože v mé hlavě jsem tam nejela za modelingem, ale chtěla jsem vidět PAŘÍŽ. Rozčarování pak přišlo přímo na místě, kdy nás agentura poslala do fotografického studia, kde jsme si měly stoupnout před foťák a začít pózovat. To mi ale vůbec nic neříkalo, stála jsem tam jako tvrdé Y, byla jsem velmi stydlivá a myslela jsem si, že to dopadne katastrofálně. Ono to ale vyšlo. Tomu říkám paradox života.

Chtěla jste být vždy modelkou?

Vůbec ne, k modelingu jsem opravdu přišla jako slepá k houslím, nikdy jsem necítila, že bych se mu chtěla věnovat nějak víc, že by mě naplňoval. Nicméně v 17 letech jsem se v Paříži zamilovala, vdala jsem se, měla syna a s modelingem jako takovým jsem začala až ve 20 letech, kdy jsem se rozváděla a byla to pro mě jediná možnost, jak v té době vydělat peníze, stát na vlastních nohách a soudit se o syna. Najednou jsem strašně rychle dospěla, řešila jsem závažné problémy a věděla jsem, že se modelingu prostě musím věnovat a jedinou motivací pro mě byly peníze. Právě v té době si mě vybral Gianfranco Ferré, získala jsem první velký kontrakt se značkou Christian Dior a ve světě modelingu jsem už zůstala.

Foto: PURE MODEL Management/GRADE
Pavlína Němcová v kampani pro Dior
Foto: PURE MODEL Management

Na prestižní pařížské Sorbonně jste vystudovala práva a stejný obor vystudoval i váš syn Alain. Ani jeden z vás se ale právničině nevěnuje. Proč? 

Studium práv pro mne bylo především takovým vyplněním mozku během mé modelingové kariéry. Navíc jsem měla čas studovat během dlouhých letů za prací po celém světě a také jsem sama sobě chtěla dokázat, že to zvládnu. Ale nikdy jsem neplánovala, že se této profesi budu věnovat, brala jsem to spíše jako rozšíření obzorů a navíc určité právní vzdělání se vám hodí v běžném životě. Můj syn se po vystudování práv rozhodl ještě rozšířit své vzdělání o studium ekonomie, vysokého managementu a finančnictví a nyní jde již profesně touto cestou.

Výše už jste nakousla téma rozvod. Soud tehdy svěřil dvouletého Alaina do péče otce. Společně jste začali se synem žít až v jeho 14 letech. Jak vám tato těžká situace změnila pohled na život a lásku?

Bylo to opravdu velmi těžké období. Jediné, na co jsem v té době myslela, byl můj malý syn, pro kterého jsem žila, a celý můj život se od toho odvíjel. Doslova jsem přežívala od jednoho soudního stání k druhému a vždy doufala, že už konečně dostanu syna do své péče. Čas ale utíkal tak rychle, že jsem se ani nenadála a uběhlo dlouhých 12 let, než k tomuto vysněnému cíli došlo. Ale i přesto mi to nevzalo touhu po opravdové lásce a partnerství nebo pozitivní pohled na život. Věřím, že když člověk dělá věci správně a korektně, tak se mu to vždy v dobrém vrátí.

Jste při výběru partnera ostražitější?

Řekla bych, že spíše rozumnější, ale stejně vždy nechám rozhodnout srdce, protože jedině opravdová láska má pro mne v partnerství smysl.

Jaký typ muže vás zaručeně dostane a jaký naopak spolehlivě odradí?

Muž, který nemyslí v první řadě na sebe, je na něj spolehnutí a umí být oporou. Ne nadarmo se ve svatebním slibu říká „v dobrém i zlém“ a tak by to mělo v partnerství být. A odradí mě přesně pravý opak.

Foto: PURE MODEL Management/GRADE
Foto: PURE MODEL Management/VOGUE CS

Kromě modelingu se věnujete také herectví. Filmoví fanoušci vás budou moct brzy vidět ve filmech Po čem muži touží 2 nebo v Přítelkyni podle knížky Barbary Nesvadbové. Prozradíte nám, jaké role v nich ztvárníte?

V novém filmu Po čem muži touží 2 ztvárňuji lékařku, k níž přijde na vyšetření hlavní postava, kterou hraje úžasný Jiří Langmajer. Je to ale opravdu velice malá rolička. To v připravovaném filmu Přítelkyně budu mít to štěstí si zahrát jednu z hlavních rolí a už se na toto natáčení opravdu moc těším.

Dlouho jste žila v New Yorku a téměř třicet let v Paříži. Od roku 2016 jste zpět v Česku. Je něco, co vám zde z těchto dvou měst opravdu chybí?

V New Yorku jsem žila v kuse pouze pár měsíců, kdy jsem každý druhý týden létala zpět do Paříže, abych nepřišla o jediný den s mým synem. Vzhledem k tak dlouhým přeletům a časovému posunu jsem byla postavena před zásadní rozhodnutí, a to zda budu preferovat kariéru a syna uvidím mnohem méně, nebo se vrátím zpět do Paříže a budu na blízku synovi. Tak má volba byla jasná. New York jsem nechala New Yorkem a šla zpátky do Paříže. Nikdy jsem tohoto rozhodnutí nelitovala. Do New Yorku i Paříže se teď velmi ráda vracím, ale upřímně mi z těchto měst nic nechybí.

Co milujete na Praze nebo České republice?

Jsem hrdá Češka a po celá ta dlouhá léta jsem se nesmírně těšila, až se sem jednou vrátím. Praha je pro mne jedno z nejkrásnějších měst na světě a vůbec celá naše zemička je úžasná.

Tereza Maxová, Daniela Peštová a Pavlína Němcová
Foto: PURE MODEL Management/Harper’s Bazaar

Bez čeho si neumíte představit den?

Bez práce. Vím, zní to zvláštně, ale jsem zvyklá pracovat od raného mládí a jedné v naší krásné pohádce se přece říkalo, že práce šlechtí a dělání všechny chmury zahání. 🙂

Máte nějaký životní sen, který byste si ještě ráda splnila?

Upřímně, ani ne. Beru život, jak přichází, se svými vrcholy i pády a jen si přeji, abych to těžší období zvládla a zase se mohla těšit na ty vrcholy. Protože o tom je život.

Tři věci, na které jste ve svém životě nejvíce pyšná?

Můj syn a fakt, že jsem v životě neudělala nic, za co bych se nemohla na sebe podívat do zrcadla.

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...