Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Petr Batěk otevřeně: Někdy se lidé rozcházejí právě proto, aby se zase sešli…

Herec s vášní pro roli a zapálený muzikant. To je Petr Batěk. Není jenom divadelní, televizní a filmový herec, ale také textař, básník a nyní i frontman začínající kapely P. H. Band. Co ho vedlo k jejímu založení? Vezme si matku své malé dcerky za ženu, a proč šli na čas od sebe? To a mnohem více prozradil v rozhovoru pro magazín Zítřek.

FOTO: Zdeněk Katera
FOTO: Zdeněk Katera

Máte nějaký cestovatelský sen, Petře?

Těch mám spoustu a nevím, jestli bude v budoucnu čas je všechny naplnit. Věřím, že ano. Chtěl bych navštívit hodně míst, ale protože letos hodně koncertujeme a točíme druhou řadu seriálu Duch, stihnu jen malý zlomek. Na podzim chci k moři a do pouště. Chci si tam jen tak sednout a vnímat tu velikost, nádheru, sílu a nepoddajnost.

Chystáte nějaké novinky po pracovní stránce?

Jsem takový nezmar, který pořád něco chystá. Ano, cystám premiéru nového videoklipu, který jsme s přáteli natočili v Jáchymově. Po něm druhé CD s Davidem Vostrým a také v září představím světu svou novou kapelu, na to se těším obzvláště. Dáváme ji totiž dohromady s Radkem Němejcem, což je zejména v jazzovém světě známý bubeník a skvělý muzikant. Píšu knihu a pracovně se připravujeme s mým týmem na příští rok.

Co vás přimělo k tomu založit kapelu?

Začal o ni být zájem a ten mě k tomu donutil. Respektive urychlil mé kroky, protože vlastní kapelu jsem chtěl mít už dávno. Řekl jsem si, že když už do toho jdu, tak ať to stojí za to a myslím si, že bude.

Cítíte se víc jako herec nebo jako zpěvák?

Cítím se jako svobodomyslný člověk. Vyhýbavá odpověď, co? Cítím se víc jako zpívající herec, jako zpěvák ne, na to nemám hlas ani techniku. Jsem spíš milovník hudby, písničkář… nevím. Ale jedno vím jistě, nenašel jsem si já hudbu, ale hudba si našla mě.

Váš bratr je známý herec Pavel Batěk, necítíte se někdy jako rivalové?

Ne. Bráchovi fandím a myslím, že si ty hezké věci přejeme navzájem. Možná jsme někdy dřív na rivalitu pomysleli, ale spíš nám ji ostatní neprávem přisuzují. Každý si jdeme vlastní cestou a tak to vnímám. Je to tak správné. Rivalita jde většinou ruku v ruce se závistí a to do svých životů nechceme.

S přítelkyní Marcelou už jste několik let. Dali jste si ale větší pauzu. Co se přihodilo?

To je naše osobní věc, o které není třeba mluvit. Někdy se lidé rozcházejí právě proto, aby se zase sešli.

FOTO: Zdeněk Katera
FOTO: Zdeněk Katera

Máte spolu malou holčičku, kdy plánujete váš svazek zpečetit? 

Ano, máme spolu úžasnou malou čertici Bellinku. Po pravdě, myslím, že bych si ještě jednou troufl zpečetit svazek, ale neplánujeme zatím jak, kdy a zda vůbec. U dvou předešlých se ta pečeť rozlomila, tak bych nerad, aby se to stalo do třetice.

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...