Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Reality shows

Robinsonka Terry Dušková: Kdo má podle ní největší šanci vyhrát Survivor a kdo princip soutěže naopak vůbec nepochopil?

Tereza Dušková je finalistkou druhé řady reality show Robinsonův ostrov, přičemž vítězství jí tenkrát uteklo o fous. Připouští, že za to mohla nejspíš i nešťastně zvolená závěrečná řeč, kterou by dnes změnila. Své účasti v soutěži ale rozhodně nelituje a naopak s chutí hltá každou novou epizodu obdobné reality show Survivor Česko & Slovensko. Na svém YouTube kanále vydává dokonce reakční videa. Kdo je podle ní adeptem na výhru? Ke komu ona sama pociťuje největší sympatie a antipatie? Podcenila podle ní produkce výběr soutěžících? A na který zážitek z Robinsonova ostrova Terry nejraději vzpomíná? Nejen na to přišla v rozhovoru pro Zítřek řeč.

Foto: Tereza Dušková
Foto: Tereza Dušková

Terry, jaké jsou vaše dojmy z reality show Survivor Česko & Slovensko?

Prozatím převládají pozitivní dojmy. Snažím se na to koukat tak, že jsme stále na začátku a nemáme takové zkušenosti jako například tvůrci amerického Survivora. Samozřejmě jsou zde mezery, ze kterých mi občas slzí oči, ale z každé chyby se jistě poučí a v další sérii se toho vyvarují. Bezpochyby je zde mnoho fanoušků, kteří by si to také chtěli zkusit, a pokud k tomu budeme všichni přistupovat negativně a neumožníme jim se zlepšovat, tak další řady už nebudou. Podle mě by to byla velká škoda. Každopádně vidím nedostatky například ve výběru hráčů nebo prostředí, kde se to natáčí.

Vy sama jste byla finalistkou Robinsonova ostrova 2. V čem vidíte největší rozdíly mezi těmito soutěžemi?

Největší rozdíly vidím ve třech bodech. První bod se týká pohodlí. I když se jim to nemusí zdát, tak se mají opravdu dobře. Nemusí spát na zemi, mají příbory, hrníčky, hrnec, deky, nemusí zapalovat oheň křesadlem, dostávají víc jídla atd. Podle mě to však mají hlavně kvůli tomu, že musí absolvovat mnohem víc soutěží, než jsme měli my a nejspíš tam budou i delší dobu. Druhý bod se týká soutěží. Jak už jsem zmiňovala v předchozím bodě, měli jsme méně soutěží, ale na druhou stranu byly mnohem víc zábavné a různorodé. Tyhle soutěže jsou všechny úplně stejné a pro diváka po nějaké době velmi nudné. U nás jsme do sloučení většinou bojovali jako kmen, všichni dohromady. Tyhle soutěže jsou spíše jeden na jednoho. Třetí bod se týká účinkujících, kteří o sobě věděli ještě před ostrovem. My jsme se vůbec neznali. Během cesty na ostrov jsme spolu nesměli promluvit ani slovo. Myslím si, že to bylo o to zajímavější.

Foto: Tereza Dušková

Hned čtyři celebrity, které byly součástí kmene Mao, opustily soutěž ze zdravotních důvodů předčasně. Podcenila podle vás produkce výběr soutěžících?

Nevím, jestli podcenila. Každopádně mám z velmi blízkého zdroje informaci, že účinkující podstoupili také různé testy, ať už fyzické či psychické. Každopádně si musíme uvědomit, že těch celebrit, které by do této soutěže šly, není tolik. Z tohoto hlediska měla produkce mnohem menší rybníček, ze kterého mohla lovit.

Někteří diváci nesouhlasí s duelem nebo se jim zdá, že se soutěže zbytečně táhnou. V několika epizodách se hrálo skoro na 20 vítězných kol. Co si o tom myslíte vy?

Také si myslím, že se soutěže zbytečně táhnou, ale to je úděl tohoto typu soutěží. Všichni hráči se musí prostřídat, jinak by to nebylo fér. Je možné, že až přijde sloučení a bude tam méně hráčů, bude to větší zábava. Duel mi nepřijde jako špatný nápad, je to zajímavý prvek soutěže. Vlastně kvůli němu hráči nemůžou být nikdy v klidu. V každém případě mi strašně vadí délka jednoho dílu.

Kdo má podle vás největší šanci na výhru?

Aktuálně má podle mě největší šanci na výhru některá z holek. Moje předpověď je taková, že se holky pokusí vyhodit všechny kluky, ale tento plán by jim mohl překazit duel. Nicméně zatím to vidím na Nikču, která je pro všechny taková neutrální. Není zas tak úspěšná v soutěžích, tudíž není hrozba, a navíc je na všechny moc milá, to jí taky přidává plusové body. Osobně bych to však přála Vláďovi, který se jako jediný snaží hru opravdu hrát.

Foto: Tereza Dušková
Terry s individuální imunitou na krku
Foto: Tereza Dušková

Je naopak někdo, kdo moc netuší, jak soutěž správně hrát?

Myslím si, že jich tam je víc. Podle mě se v tom nejvíc plácá Slovák Tomáš, který nepochopil princip hry. On si totiž myslí, že stačí být jen úspěšný v soutěžích, což je školácká chyba. Zároveň je na něm v posledních dílech znát, že ho neúspěch dokáže velmi negativně rozhodit.

Kdo ze soutěžících má vaše sympatie a naopak?

Největší sympatie má Vláďa a nejméně sympatická mi je Veve.

Jak vám samotné změnila účast v reality show Robinsonův ostrov život?

Má odpověď bude nejspíš stejná jako odpověď každého absolventa podobné reality show. Mám díky tomu mnohem víc příležitostí, našla jsem spoustu kamarádů a žiji vlastně zajímavý život. Nevím, jestli bych takový život vedla i bez této účasti. Díky tomu jsem si uvědomila, že chci život žít a ne přežít.

Šla byste do toho znovu?

Rozhodně bych do toho šla znovu.

Vítězství vám tenkrát uteklo o fous. Je něco, co byste dnes udělala jinak?

Upřímně, i přes tento neúspěch jsem na sebe celkem pyšná. Tehdy mi bylo 21 let, vlastně jsem tam byla nejmladší a ta mentální vyspělost hraje v podobných soutěžích velkou roli. Kdybych však mohla, rozhodně bych změnila mou závěrečnou řeč, kde jsem je slušně poslala do patřičných mezí. To bych dneska už neudělala, teda ne před hlasováním. Po hlasování bych je tam klidně poslala. 

Na který zážitek z natáčení nebo moment na ostrově nejraději vzpomínáte?

Nejraději vzpomínám na okamžik, kdy jsem vyhrála imunitu. To byl ten nejkrásnější pocit z celé soutěže. Byla to totiž ta nejdůležitější imunita, kterou jsem mohla vyhrát.

Jste hodně aktivní na sociálních sítích. Dá se říct, že se z vás po účasti v Robinsonově ostrově stala influencerka na plný úvazek? Nebo se věnujete ještě něčemu jinému?

Vlastně se od ostrova věnuji marketingu, který mě velmi baví, a zároveň ještě studuji na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Na sítích často sdílíte fotky z cest. Nyní jste se vrátila z Kanárských ostrovů. Která místa jsou vaší srdeční záležitostí?

Kdybych si měla vybrat mezi městem a přírodou, zvolila bych si spíš přírodu. Nejvíc se mi líbil Island, Srí Lanka, Dominikánská republika, Švýcarsko nebo Toskánsko. Zároveň mě mile překvapil New York, který je vlastně naprostým opakem toho, co já vyhledávám. Každopádně jsem z něho byla unešená a doufám, že se tam ještě podívám. 

Už víte, kam se vydáte příště?

Teď mám v plánu letět na pár dní do Itálie a v květnu mě čeká Irsko.

Může se Vám líbít

Sticky Post

Ondřej Sokol a Aleš Háma se i letos zhostili moderování Českého slavíka. Na začátku to vypadalo, že se ponese v poklidnějším duchu než loni....

Celebrity

Ředitelka Lázní Fénix, Marta Šuba, nedávno představila novinky, nové procedury a novou spolupráci. První vodíkové lázně, první vodíkové procedury! Molekulární vodík je palivo našeho...

Sticky Post

Moderátor a mystifikátor Kamil Bartošek alias Kazma nedávno slíbil, že rozdá výhru 22 milionů korun lidem, kteří se zapojili do hry. Peníze létaly doslova...

Sticky Post

Již 13. listopadu 2023 startuje na obrazovkách TV Nova reality show Big Brother. Na co se diváci mohou těšit a v čem se bude...

Sticky Post

O čem se v poslední době spekulovalo, to přiznala sama Agáta Hanychová na svém Instagramu: s Jaromírem Soukupem již netvoří pár.

Sticky Post

Libor Bouček a Jakub Prachař jsou nejlepšími přáteli. V minulosti tomu tak ale nebylo. Proč byl mezi těmito muži vztah na bodu mrazu a...

Celebrity

Někdo jezdí rád k moři, jiný je nejspokojenější na vlastní chalupě v Čechách. Jak to mají naše slavné zpěvačky? Ty jsme vyzpovídali na narozeninové...

Sticky Post

Včerejšího dne proběhla dlouho očekávaná předpremiéra filmu ONEMANSHOW: The Movie. Kdo se zúčastnil slavnostního večera a co je poselstvím filmu?

Sticky Post

Na konci prázdnin to vypukne: stanice TV Nova přináší další řadu úspěšného kulinářského klání, soutěž MasterChef. Oblíbený pořad startuje již 30. srpna!

Sticky Post

Vítěz reality show Survivor 2023 poslal jasný vzkaz svým kritikům. Jak zareagoval na negativní komentáře, které se objevily pod fotografií s jeho novou přítelkyní?

Umění

Soutěž a výstava Czech Nature Photo od roku 2017 každoročně shromažďuje nejlepší snímky přírody celého světa pořízené českými a slovenskými fotografy. Botanická zahrada Praha...

Sticky Post

24letá Markéta Vondroušová přepsala historii Wimbledonu. Porážkou tuniské hráčky Ons Džabúrové, číslo 6 ve světovém pořadí, se stala první nezasazenou hráčkou, která tento nejstarší...