Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Rodina zastřelené kameramanky stáhne žalobu proti Alecu Baldwinovi. Jak se to dotkne dalšího vyšetřování případu?

Další překvapivý vývoj má případ smrti kameramanky při natáčení filmu Rust, který loni v říjnu otřásl celým Hollywoodem. Pozůstalí tragicky zesnulé ženy Aleca Baldwina a produkci snímku v únoru zažalovali a požadovali tučné finanční odškodné. Včera ohromila nejen Hollywood zpráva, že herec a producenti westernu uzavřeli s rodinou kameramanky dohodu, na základě níž bude žaloba stažena.

zdroj: Shutterstock
zdroj: Shutterstock

Oznámení o urovnání přišlo několik dní poté, co Baldwin poskytl vyšetřovatelům údaje ze svého mobilního telefonu, čemuž se ještě před nedávnem bránil, ačkoliv opakovaně sliboval, že bude s vyšetřovateli spolupracovat. „Nemám zájem se pouštět do obviňování nebo přisuzování viny (producentům nebo panu Baldwinovi). Všichni věříme, že smrt Halyny byla strašná nehoda,“ uvedl manžel kameramanky v návrhu, který ještě musí schválit soudce.

Včerejší zpráva, která překvapila nejen Hollywood, rázem vyvolala spekulace, že navrhované urovnání ovlivní probíhající trestní vyšetřování nehody. Ty ovšem vzápětí ukončila státní zástupkyně, podle níž dohoda mezi hercem a rodinou zabité ženy nebude mít žádný vliv na její případné rozhodnutí, zda zahájí trestní stíhání. „Nikdo nestojí nad zákonem,” uvedla s tím, že v případu by mohly být obviněny až 4 osoby včetně Baldwina.

Dohoda, jejíž podrobnosti nebyly sděleny, a která zároveň počítá s obnovením natáčení filmu na začátku příštího roku, podle expertů uzavírá jen jednu část následků loňské tragédie. Produkce v čele s Baldwinem stále čelí mnoha žalobám v Los Angeles a Novém Mexiku. Herec popírá, že by nesl odpovědnost za smrt filmařky a uvedl, že nestiskl spoušť zbraně. Podle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování to Baldwin musel udělat, revolver použitý při výstřelu „nemohl vystřelit bez stisknutí spouště,” uvedl FBI.

zdroj: Shutterstock

Pozůstalí ve své únorové žalobě proti herci uvedli, že Baldwin nese za smrt ženy „značnou část odpovědnosti”, protože měl zkontrolovat, zda zbraň neobsahuje ostré náboje, neměl s ní mířit na člověka a neměl stisknout spoušť.

Podíl na tragédii je dáván i producentům filmu, mezi něž patří také Baldwin, za to, že najali nezkušené členy štábu a nedbali na obavy o bezpečnost, na které poukazovali i samotní členové štábu. Herci, který navíc odmítl podstoupit výcvik se zbraní, bylo před osudným okamžikem sděleno, že zbraň není nebezpečná.

Jak může dohoda ovlivnit případné trestní řízení?

Právní experti se shodují, že urovnání může zkomplikovat státní zástupkyni další postup při případném zahájení trestního řízení a tím pádem být polehčující pro Baldwina a producenty filmu. Informace, které vyplynou z odhalení, svědci, výpovědi, předvolání, mohou (Baldwinovi) v trestním řízení jen uškodit, takže si myslím, že zastavení tohoto občanskoprávního řízení byl mimořádně chytrý tah,“ řekl losangeleský advokát.

Pokud bude (manžel zastřelené filmařky) vypovídat, že se domnívá, že šlo o nehodu, rozhodně to nepomůže vašemu případu, pokud se snažíte vznést obvinění z vraždy,“ řekl soudní advokát.

Na včerejší zprávu, kterou Baldwin oznámil i na sociálních sítích, zareagovali také někteří jeho kolegové. „Toto řešení je taková úleva. Jsem tak ráda, že se Halyna dočká svého díla. Požehnání vám všem,” napsala svému kolegovi herečka Frances Fisher. Herec Leslie Jordan Baldwinovi vzkázal: „Bude to krásná pocta Halyně a její vynikající práci. Zůstaň silný, můj příteli.”

Zdroj:
ČTK, Los Angeles Times, Blesk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...