Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

ROZHOVOR: Herečka Simona Babčáková: Moc bych přála každé ženě, aby uviděla svou sebehodnotu a aby sama sobě stála za to!

Se sympatickou a talentovanou Simonou Babčákovou se naše redaktorka potkala na Beauty kongresu AKO ČR, kde v rámci programu vystupovala. Co prozradila o své nové profesi, proč skončila po 20 letech stálé angažmá v Dejvickém divadle a co by popřála našim čtenářkám? O tom se dočtete v našem rozhovoru.

Zdroj: KF Production
Zdroj: KF Production

Potkáváme se na Beauty kogresu, jak pečujete vy o svůj zevnějšek? Navštěvujete
kosmetické salóny?

Zatím jsem kosmetické salóny nenavštěvovala, ale mám v plánu kosmetiku zařadit do pravidelné péče o sebe. V čem o sebe pečuji dlouhodobě, jsou masáže. Mám bezproblémovou pleť, takže zatím stačily krémíčky. Ale rozhodně mám svou kadeřnici a masérku a jednu milou kosmetičku, která mě občas navštíví doma, ale je to nepravidelné.

Jak jste strávila léto?
Krásně. Byla jsem i u moře, i na výletech i na maringotce, i na festivalech. I jsem učila. Bylo tam všeho tak akorát.

Skončila jste skoro po 20 letech v Dejvickém divadle. Proč a co nového vás čeká?
Čas se naplnil a už necítím ten tah, tu touhu hrát divadlo. Přestalo to pro mě být výživou. Ale nebojte se, dál dohrávám, takže všechna svá stávající představení hraji dál. Orientuji se teď na lektorství, moderace a vyhledávám cesty k transformaci společnosti. Dává mi to teď větší smysl.

Věnujete se mimo jiné lektorství. Co vás k tomu přivedlo?
30 let se věnuji mapování lidské psyché a principů našeho fungování. Co je vlastně lidská bytost zač? A odpovědi a zkušenosti, které jsem získala, mám potřebu posílat dál, protože mám víru, že kdybychom všichni uměli se sebou a druhými komunikovat laskavě a transparentně, tak bychom tvořili společnost, v jaké bych chtěla žít a v jaké bych chtěla vychovávat děti a do jaké bych ty děti mohla s důvěrou vypustit z hnízda. Což je mé aktuální téma, neb synovi bylo 18.

Zdroj: Archiv Simony Babčákové
Zdroj: Archiv Simony Babčákové

V čem vám dělají vaše děti největší radost a jakou cestou se v životě vydávají? Půjdou ve
vašich šlépějích?

Ony my dělají radost už jenom tím, že jsou a že jsou právě takoví, jací jsou. Jsem do nich zamilovaná. Vůbec ještě netuším, jakou cestou se budou vydávat, ale snažím se jim důvěřovat, že si dokážou vytvořit život, který v sobě bude obsahovat radost. Nemyslím si, že půjdou v mých šlépějích, co se herectví týče. Ale co se umění komunikace týče, tak to už teď se učím od nich a tam jsou opravdu nadstandartní. Nejsem ten, kdo určuje jejich cestu, takže své představy ani nebudu vyslovovat. Jsem ráda, že mohu být u toho a že s nimi občas mohu sdílet. Už si jdou hodně po svém.

Která z vašich profesí vás nejvíce naplňuje?
Jsem sama sobě vděčná, že vše, co dělám, mě naplňuje. A potřebuji, aby to bylo pestré. Nemám žebříček oblíbenosti. Miluji herectví, ale právě díky tomu, že to není má jediná činnost. Miluji lektorování, ale má to svou míru, kolik toho mohu dělat aniž bych brzy vyhořela. Baví mě moderace, ale jsou akce, kde chci být a pak jsou akce, kde jsem profesionál v akci. A pak jsou tady bonbónky jako třeba načítání knih, občasný dabing nebo rozhlasová hra a to jsou takové občasné dárečky herecké profese. Jsem vděčná, že mám možnost dělat všechno, co mi jde a po čem toužím a že o mě je zájem. A přeji si a pracuji na tom, aby to tak zůstalo, takže se neustále vzdělávám.

Jak se vzděláváte?
Teď mě čeká facilitační kurz a následuje od ledna facilitační výcvik.

Co je to facilitace?
Pro mě to je průvodce komunikací. Ten, který zajistí bezpečný prostor a provede porozuměním, skládáním úhlu pohledu a konsenzuálním rozhodováním. Ideálně, aby výsledek facilitace byl win win. Anebo se k ideálu alespoň přiblížit.

Co byste popřála našim čtenářkám?
Moc bych přála každé ženě, aby uviděla svou sebehodnotu a aby sama sobě stála za to, aby si šla tvrdohlavě za svým naplněním a spokojeností. A abychom si dovolily v péči, kterou denně obstaráváme, dát sebe na první místo.

Zdroj: Autorský text

Může se Vám líbít

Sticky Post

Herečka Simona Babčáková v poslední době stále častěji přehazuje profesní výhybku. Z herečky se stala velmi žádanou moderátorkou a facilitátorkou. Pro její drajv, dar...

České celebrity

Do kin přichází snímek režisérky Marty Ferencové Přání k narozeninám. V salvě zápletek mezilidských vztahů, trefného humoru a lásky se představili herečka Eva Holubová,...

České celebrity

V pondělí večer se v pražském kině Lucerna konala očekávaná premiéra filmu Přání k narozeninám. Vzhledem k tomu, že filmová komedie režisérky Marty Ferencové...

Celebrity

V Paláci Lucerna se začátkem týdne uskutečnila očekávaná premiéra filmu V létě ti řeknu, jak se mám režisérky Marty Ferencové. Na slavnostní večer dorazila...