Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Shakira a hvězdný Neymar si zadělali na pořádný problém: Hrozí jim několikaletý pobyt za mřížemi za daňové úniky

Španělská prokuratura žádá pro zpěvačku Shakiru trest více než osm let vězení a pokutu v přepočtu půl miliardy korun. Důvodem jsou údajné daňové úniky. Světově známý fotbalista Neymar je na tom o něco hůře. Hrozí mu sice pouhé dva roky vězení, ale trestu čelí i jeho rodiče.

Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com
Zdroj: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

Shakira

Pětačtyřicetiletá zpěvačka Shakira, má kromě nevěrného manžela, pětatřicetiletého fotbalisty Gérarda Piquého, další problém. Ve Španělsku ji čeká soud kvůli krácení daní. Popová hvězda je tak podezřelá z daňového úniku v přepočtu 369 milionů korun, kterého se měla dopustit v letech 2012 a 2014, kdy s manželem žila v Barceloně. Měla sice velice slibnou dohodu s prokuraturou, ale tu podepsat odmítla, a vydala se tak na boj o svůj pobyt na svobodě.

I když už údajný dluh uhradila včetně téměř 90 milionů korun na úrocích z prodlení, může v nejhorším případě od soudu odejít až s trestem osmi let vězení! Shakira totiž obvinila španělskou prokuraturu z úplného porušení svých práv a z používání urážlivých metod. „Úřady si nárokují peníze, které jsem si vydělala během svých turné v zahraničí a účinkováním ve pěvecké soutěži The Voice,“ sdělila k celé situaci Shakira. Kráska také dodala, že španělským daňovým úřadům zaplatila celkem 17,2 milionu eur a dluh vůči státní pokladně nemá už mnoho let.

Neymar

Dalšího fotbalistu dostihla minulost a údajné krácení daní ve Španělsku. Jistě si mnozí z nás pamatují aféru Lionela Messiho, dalším na řadě je tentokrát Brazilec Neymar. Španělské daňové úřady tvrdí, že Neymar se po svém přesunu z Brazílie vyhýbal daním. Celkově má jít o částku ve výši 207 milionů korun.

Neymar jr. během působení ve španělské Barceloně
Zdroj:Maxisport / Shutterstock.com

Je tak zcela jasné, že fotbalové eso má zaděláno na pěkný problém. Jen měsíc před začátkem mistrovství světa v Kataru začne ve Španělsku soud, který bude řešit jeho daňové úniky. Ty se týkají útočníkova přestupu z brazilského klubu Santos do Barcelony v roce 2013. Fotbalista čelí obvinění z podvodu a korupce a hrozí mu nejen peněžitý trest, ale také až dva roky za mřížemi!

A aby toho nebylo málo, tak finanční úřady požadují dvouletý trest vězení také pro Neymarova otce a jeden rok vězení pro jeho matku. Shakiru a Neymara tak čekají krušné chvíle. Oba dva v blízké době čeká soud, kdy se rozhodne o jejich dalším osudu. Oba dva ale svou vinu odmítají a tvrdí, že se o úmyslný daňový podvod nejedná.

Zdroje: čas.sk, sport.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...