Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

TMBK zavtipkoval na účet Dominika Feriho, který se měl pokusit o sebevraždu. Kritiku sklidil nejen on, ale i manželé Třeštíkovi. Co udělali?

Autor satirických koláží Tomáš Břínek alias TMBK znovu dokázal, že si Češi umí udělat legraci ze všeho. Tentokrát zažertoval na účet exposlance Dominika Feriho, který se měl v sobotu 28. května pokusit o sebevraždu. Za svůj příspěvek, který za dva dny získal bezmála 50 tisíc lajků, sklidil TMBK od veřejnosti nejen pochvalu, ale i kritiku. A došlo i na spisovatelku Radku Třeštíkovou a jejího manžela fotografa Tomáše, kteří příspěvek podle některých lidí nevybíravě okomentovali.

Foto: ČTK
Foto: ČTK

Exposlanec Dominik Feri čelí trestnímu stíhání ze sexuálního obtěžování a také znásilnění. Jedné z obětí mělo být méně než 18 let. V případě prokázání viny hrozí Ferimu až 12 let vězení. Bývalý poslanec proti zahájení trestního stíhání podal v dubnu stížnost. Server Aktuálně.cz však 19. května informoval, že s podnětem neuspěl. „O stížnosti rozhodovalo Městské státní zastupitelství v Praze, které stížnost zamítlo jako nedůvodnou,“ řekl pro Aktuálně.cz mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.

Jen o několik dní později, v sobotu 28. května, vyjížděla pražská záchranka na adresu Dominika Feriho. Exposlanec si měl nejspíš pod tlakem všech okolností způsobit středně těžké zranění v podobě bodnořezných ran v břiše a na levém předloktí. „Mohu potvrdit, že jsme po 17. hodině asistovali záchranné službě v bytě v Kubelíkově ulici, kde se podle prvotních informací muž pokusil o sebevraždu. Ten byl následně převezen k ošetření do nemocnice,“ sdělil ještě v sobotu pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Rybanský.

Tenký led aneb kde je ona hranice?

Na šokující zprávu, která obletěla snad všechna domácí média, zareagoval následující den i autor zábavných koláží Tomáš Břínek. Většina jeho fanoušků mu vyjádřila podporu a příspěvek okomentovala v podobně satirickém duchu. „Tomu se říká říznout do živýho“, napsala jedna z komentujících. „Trefa do černýho“, přisadil si další uživatel.

Našli se však i tací, kteří shledali příspěvek Tomáše Břínka jako nevhodný a spolu s ním i všechny posměšné komentáře. „Ty komentáře tady…. je mi zle. Hahaha, někdo je na tom psychicky zle a chtěl se zabít. Strašná sranda. Přeju vám, aby vám nikdy nebylo tak psychicky zle, abyste pomýšleli na sebevraždu,“ zastala se Dominika Feriho další komentující. Někteří uživatelé se pro změnu rozhodli dát Břínkovi unfollow nebo příspěvek okomentovali stručně a jasně: „Tak tohle mi přijde trochu přes čáru.“

Se zlou se potázali i Radka a Tomáš Třeštíkovi. Známá spisovatelka a fotograf oznámili loni v dubnu rozchod, stále však zůstávají oficiálně manželé. Jak je vidět na příspěvku TMBK, spojuje je zatím ještě nejen manželství, ale i podobný smysl pro humor.

„Poradil sis s tím dost elegantně, respekt! 😂 vzkázal Břínkovi Tomáš Třeštík. Jeho komentář sice zdobí 1400 lajků, na některé uživatele ale zapůsobil jako hadr na býka. „Elegance, respekt. Zajímavé, v jakém kontextu se tyhle slova dají použít,“ napsal jeden z nich. Anonymní uživatel s nickem dedecekhribecek65 zašel ještě dál. „S tebou si taky brzo poradím,“ napsal Třeštíkovi.

Příspěvek TMBK nenechal v klidu ani Radku Třeštíkovou, která jej okomentovala slovy: „Po přečtení komentářů tady bych se šla bodnout taky 😂,“ za což si vysloužila hned několik drsnějších reakcí. Níže přinášíme ochutnávku těch nejpeprnějších.

„Tak prosím…“
„A vemte to prosím i přes manžela…“
„Konečně něco smysluplného z vaší klávesnice. 🤺“
„Odbornice na všechno se ozvala. Jak řekl Ondra Novotný. Třeštíková je krá*a.“
„Strašně nesympatická a arogantní krá*a.“
„Tak už, nebo tu budete otravovat furt?“

Podtrženo, sečteno… hranice mezi satirou a netaktností je velice tenká, o čemž nás Tomáš Břínek neustále přesvědčuje. Co si myslíte vy? Přepískl to tentokrát se svou koláží?

Zdroj:
Autorský text, CNN Prima News, Aktuálně.cz, Instagram

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...