Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Tomáš Matonoha, prozradil čím ležel kolegům v žaludku a jak si užíval bouřlivá léta na škole: „Dnes by mě asi vyhodili“

Chtěl být právník, ale nakonec mu vyšlo JAMU. „Nikdy jsem nebyl studijní typ,“ přiznal v pořadu Face to face Tomáš Matonoha, který se věnuje nejen herectví, ale i moderuje. S herečkou Lucií Benešovou tvoří pár bezmála 20 let a vychovávají spolu tři děti. Jak vzpomíná na bouřlivé devadesátky a co na něm vadilo kolegům?

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Rodiče Tomáše Matonohy jsou prý tím, jaké dělá povolání, překvapeni dodnes. Bylo pro ně důležité, aby měl vzdělání a dařilo se mu dobře. Že se stane hercem ale prý nečekali. Tomáš studoval JAMU v letech 1991 až 1995 a podle jeho slov to prý bylo dosti bujaré. „Divoké devadesátky, bylo to nesmírně divoké. Skončil socialismus, ale ještě nezačal kapitalismus. Bylo až moc té svobody. Všichni mohli všechno a policajti nikde,“ vzpomíná dnes na roky svého bouřlivého mládí Matonoha, který měl v té době obrovské štěstí, jelikož se v té době na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) protočil učitelský sbor a Tomáš dostal za kantory obrovské osobnosti, které měly za dob normalizace učit zakázáno. 

Dnes bych byl tak padesátkrát vyhozený ze školy

„Nechci říct, že by to dnes nebylo ono, ale jsem úplně jinde. Možná někdy i víc, než bych si přál. Ale bylo to takový spontánní. Asi bych se dnes na té škole strašně nudil, než bylo to období před třiceti lety. Dnes by asi vyházeli i půlku školy. Asi bych byl tak padesátkrát vyhozený ze školy, za to, co jsem tam dělal,“ přiznává po letech herec, který byl nejspíš v devadesátkách pěkné kvítko.

Jeho spolužáci byli například herci Radim Fiala, Pavel Liška, Roman Vojtek, herečka Daniela Šinkorová či herec Martin Trnavský a spousty dalších. Je mnoho kolegů, kterých si ale někdo všiml až po padesátce. Je ale lepší, když si vás všimnou minutu po dvanáctý než když si vás všimnout dříve, než by měli. To pak žijete s tím, že už to nejste schopni dotáhnout anebo se proslavíte a pak se úplně ztratíte,“ hodnotí Matonoha. Jeho si ale naštěstí všimli včas. 

Zdroj: Nextfoto
Tomáš Matonoha s manželkou Lucií
Zdroj: Nextfoto

Už jako mladého si ho třeba vybral legendární režisér Karel Kachyňa a pak jeho kariéra pokračovala. Neodmyslitelně se do povědomí diváků zapsal rolí „záporáka“ právníka Richarda Sýkory v primáckých Rodinných poutech. „V té době jsem pomalu nemohl do metra. Lidi mi furt radili, jak se mám chovat. Reakce okolí byla tehdy asi nejzásadnější,“ komentuje svůj herecký úspěch Tomáš, který později také zazářil v seriálu i filmu Gympl, nekonečné Ulici, Pálavě nebo v Comebacku.

Říká se, že vstoupit do seriálu jsou jisté peníze, ale spousta kolegů to Tomášovi tehdy dávala slušně „sežrat“. „Mnoho lidí mi vyčítalo, že jsem vlezl do telenovely. Do té doby, než se to rozjelo a pak tam nakonec vlezli taky. To bylo pro mě hodně složitý. Jak jsem vyšel z toho alternativního světa a divadla. A najednou bum, člověk je dvakrát týdně v televizi. Ale nejdůležitější pro mě bylo, že jsem se před kamerou začal cítit jako doma,“ je Matonoha zpětně rád za tuto zkušenost.   

Zdroj: Autorský text, stream.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...