Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Výrazné zhoršení zdravotního stavu Václava Neckáře: Je důvod k obavám?

Zdravotní stav Václava Neckáře se v posledních dnech výrazně zhoršil a jeho vyhlídky do budoucna nejsou ani trochu dobré. Zdravotní problémy se mu táhnou od doby, kdy prodělal mozkovou mrtvici před dvaceti lety. Neckář má v palci na noze nepříjemné křeče. Obtížně se mu při nich chodí a stát téměř vůbec nemůže. Musel vzdát i ohlášená vystoupení.

Zdroj: Nextfoto
Zdroj: Nextfoto

Je to již dlouhých dvacet let, co prodělal Václav Neckář mozkovou mrtvici, jejíž následky tento hudebník nese dodnes. Tehdy ho tato zdravotní příhoda přepadla při řízení auta. Zdravotní komplikace, které se ale s věkem hromadí, ho donutily k nečekaným krokům. Ruší jeden koncert za druhým a neví se, zda se na pódia vůbec vrátí. 

V sobotu měl Václav Neckář s kapelou Bacily koncertovat ve Vsetíně, kde se konala o víkendu kulturní akce Valašské záření. Kvůli zdravotním potížím ale svůj koncert zrušil. Jak informuje Blesk, zpěvák se potýká s velmi trýznivými křečemi v oblasti nohou, které se v posledních dnech natolik rozšířily, že Neckář již nezvládá skoro vůbec běžnou chůzi a stát nedokáže vůbec.

I když podle deníku Aha! chodí zpěvák na pravidelné rehabilitace, tak se dlouho očekávaný efekt nedostavuje. Je proto otázkou, zda ještě někdy předstoupí Václav před své tolik milované publikum. Bratři Neckářové mají navíc za sebou koncerty na Slovensku, z něhož se nedávno vrátili. „Věřím, že o víkendu už budeme s kapelou vystupovat,“ řekl s pozitivním hlasem Jan. Jejich skupina Bacily slaví půlstoletí.

Zajímavé je, že problémy se netýkají levé nohy, která mrtvicí utrpěla, ale té zdravé pravé. „Dokonce se stalo, že upadl, musíme být opatrní,“ řekl zpěvákův bratr Jan. Právě palec na noze hodně souvisí se stabilitou celého těla.

Václav Neckář prodělal mrtvici v roce 2002 při řízení auta. Poté se musel znovu učit mluvit i zpívat. Do dneška má problém si některé texty vybavovat a proto občas musí při koncertech improvizovat. V nemocnici skončil také v roce 2011, kdy jej tam záchranáři převezli s dalším podezřením na mrtvici. Ta se nakonec nepotvrdila.

Zdroje: Aha, Blesk

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...