Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční celebrity

Bidenův nebinární poradce dostal padáka za krádež kufru, veřejnost ale šokoval už dřív: Tohle jsou nejšílenější modely Sama Brintona

O velký skandál se postarala jedna z nejvýraznějších postav poradenského sboru amerického prezidenta Joea Bidena. Expert na energetiku Sam Brinton, který se označuje jako nebinární a veřejnost zaujal neobvyklou vizáží, totiž čelí hrozbě až pětiletého pobytu za mřížemi. Brinton měl podle vyšetřovatelů ukrást na letišti luxusní kufr s dámským oblečením a následně jej využívat po dobu jednoho měsíce.

Zdroj: Ron Adar / Shutterstock.com
Zdroj: Ron Adar / Shutterstock.com

Podle obžaloby měl Bidenův poradce pro energetickou problematiku 16. září na letišti Minneapolis–St. Paul ve státě Minnesota sebrat z výdeje zavazadel velký kufr na kolečkách v hodnotě 2 325 amerických dolarů (necelých 55 tisíc korun – pozn. red.). Ten mu ovšem nepatřil.

Podle kamerových záznamů se Brinton na let z Washingtonu do Minnesoty vydal bez jakéhokoliv velkého zavazadla, které by bylo nutné odbavit. Po příletu byl zachycen na monitorovacím videu, jak popadl zavazadlo a odstranil z něj identifikační štítek se jménem jisté Very Bradleyové, uvádí spisy.

Z luxusního kufru měl navíc Brinton údajně vyházet veškeré oblečení a následně jej sám využíval po více než jeden měsíc. Cestoval s ním nejméně dvakrát, a to do Washingtonu, DC, 18. září a 9. října, uvedli vyšetřovatelé.

Brinton změnil svoji výpověď

Brinton, který se nechá oslovovat zájmenem „oni“, nejprve policistům krádež kufru popíral, ale později tvrdil, že jej vzali omylem a stále ho měl v držení. „Kdybych si vzal špatnou tašku, rád ji vrátím, ale nemám žádné oblečení pro jinou osobu,“ řekl Brinton nejprve důstojníkovi. „Když jsem otevřel tašku, bylo tam moje oblečení,“ dušoval se.

Brinton však zavolal policistovi o dvě hodiny později po jejich prvním rozhovoru a přiznal, že nebyl „zcela upřímný“. Podle soudních spisů Brinton následně řekl, že když otevřel tašku na hotelovém pokoji, uvědomil si, že není jeho, avšak znervózněl, že by si někdo mohl myslet, že zavazadlo ukradl. Řekl, že zavazadlo vyprázdnil a oblečení dané osoby nechal v zásuvkách prádelníku ve zmiňovaném hotelovém pokoji.

Vyhazov z Bílého domu i hrozba vězení

Brinton byl přesto obviněn z krádeže a čelí hrozbě až pětiletého pobytu za mřížemi, případně i pokutě ve výši 10 tisíc dolarů (téměř 235 tisíc korun – pozn. red). Administrativa amerického prezidenta jej minimálně prozatím uvolnila z jeho postu.

Kdo je Sam Brinton?

Sam Brinton je kontroverzní, ale vysoce kvalifikovaný expert, který získal bakalářský titul v oboru strojního inženýrství (s volitelným jaderným inženýrstvím) na Kansaské státní univerzitě, kterou dokončil v roce 2011. Poté přešel na Massachusettský technologický institut (MIT), kde absolvoval dvojí magisterské studium jaderného inženýrství a technologie a politiky. Studium ukončil v roce 2013. Byl poradcem bývalých prezidentů. Baraku Obamovi radil v problematice týkající se práv homosexuálů, Donaldu Trumpovi zase radil s nukleárním odpadem.  

I tak ale dlouhodobě sklízel vlnu kritiky, a to především za svůj vzhled. Bidenův již bývalý nebinární expert si totiž nechává říkat „oni“ a tradičně jej spatříte s holou hlavou a knírem, rudou rtěnkou, ve výrazných šatech a na podpatcích (Foto ZDE).

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Sam se rovněž hrdě hlásí k proměnlivé genderové identitě, tzv. gender fluid, a v angličtině se nechává oslovovat zájmenem „they“, tedy „oni“. Kromě příspěvků o problémech s jaderným odpadem po celém světě rád zveřejňuje společné fotografie se svým přítelem Kevinem, který také miluje výrazný styl oblékání.

Zdroj: CNN Prima News, NYpost.com, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...