Film je nyní v online diskuzích označován za misogynistický a sexistický. Uveďme několik sporných scén, jak je před několika týdny komentovala v zajímavém článku expertka Julie Hambleton.
1. Píseň Summer Nights
Jedna z nejslavnějších melodií filmu, kterou například v 90. letech převzali MC Erik a Barbara, obsahuje text: „Tell me more, tell me more, did she put up a fight?“ – což znamená „Řekni více, vzpouzela se?“ To trochu narušuje obrázek letní romance…
2. Ples na vysoké škole
Jeden z kluků v této scéně si na tribuně prohlíží, co dívky ukrývají pod sukněmi, moderátor rádia zase ohlašuje, že je zakázáno, aby spolu tančili jedinci stejného pohlaví.
3. Sex Shaming
Zatímco Sandy v podání Olive Newton-John je objektem výsměchu pro své panenství, její kamarádku Rizzo zase kolektiv obviňuje z toho, že je sexuálně aktivní přespříliš (čemuž se v angličtině říká slut-shaming).
4. You’re The One That I Want
Když v závěrečné scéně zazní nejslavnější melodie z filmu, je ze Sandy v podstatě jiný člověk. Kritici filmu říkají, že poselstvím filmu je to, že by dívka měla změnit každý aspekt svého vzhledu a personality proto, aby byla přitažlivá pro muže.
Zatímco mnozí volají po okamžitém zákazu tohoto filmu, mnoho lidí má za to, že by na Pomádu mělo být nahlíženo jako na produkt své doby. Film je stále natolik populární, že hromobití kritiky asi ustojí. Například na filmové databázi ČSFD má hodnocení 82 %.
Zdroj: secretlifeofmom
