Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Seriály

Honoráře zahraničních herců a hereček odtajněny: Costner má přes 30 milionů za epizodu! A co ostatní?

Stále častěji vidíme velké hollywoodské hvězdy, jak se zapojují do nových televizních projektů. Seriály nejsou vůbec špatným příjmem, když vezmeme v úvahu, že si většina z aktérů přijde na několik milionů dolarů za epizodu. Taková desetidílná série se tak natočit vyplatí!

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Zatímco celkové náklady na produkci seriálů za stejné období vzrůstají, herci na tom nebyli nijak špatně. Měli o dost vyšší zisky než v minulých letech – zahraniční streamovací společnosti jako Netflix, Prime Video a Disney+ Hotstar atd. rády zaplatí velké peníze známým tvářím, aby je získaly do svých projektů.

Celý tento postup vysvětlil ředitel MX Player Guatam Talwar. „Hlavním důvodem je, že poptávka po talentech je větší než nabídka a s tím souvisí i nárůst honorářů. To znamená, že kvalita bude vždy na prvním místě. A získat stejnou kvalitu od profesionálů bude dražší. Platformy tedy budou muset pro jistotu překalibrovat své požadavky na každé představení.“

Existují seriály, do kterých tvůrci nepotřebují obsazovat známé herecké hvězdy, protože jsou dostatečně velké samy o sobě. Místo tučné výplaty hercům tak mohou investovat peníze do speciálních efektů a vybavení pro natáčení seriálů.

Tak to je i v případě Stranger Things, nebo hojně očekávaného projektu Hra o trůny s názvem Rod draka, který uvede televize HBO 21.srpna. Za zmínku stojí i velice známý a oblíbený seriál Pán prstenů: Prsteny moci, která se očekává 2. září na Amazon Prime.

Minimálně 200 tisíc dolarů za epizodu

Zdá se, že je v nenávratnu trend 90. let, kdy se seriálovým hercům vyplácelo 150 tisíc dolarů za jeden díl. Podle dostupných informací, dnes pod 200 tisíc dolarů žádný herec nepracuje.

Především různé streamovací sítě se do toho v poslední době opírají a vydávají kvalitní seriály s tzv. áčkovými herci a herečkami jako na běžícím pásu. Milionové honoráře si tak nechávají jen pro ty nejlepší.

Za všechny můžeme zmínit Kevina Costnera v televizním seriálu Yellowstone, Harrisona Forda v jeho prequelu 1923, Willa Ferrella a Paula Rudda ve Cvokaři od vedle, Michaela Keatona v Absťáku a na závěr Sylvestera Stallona v Tulsa King.

Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com
Sylvester Stallon
Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Menší hvězdy se tak musí spokojit se skromným honorářem, hlavně pokud se upíší do projektu menší streamovací sítě, jako je tomu v případě Peta Davidsona a jeho připravovaného projektu Bupkis nebo Natashy Lyonne v Poker Face.

Zdroj: Super.cz, Livemint

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...