Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční celebrity

Láska nebeská po 20 letech: Jak dnes žijí a vypadají herci vánoční klasiky?

Láska nebeská patří mezi nejoblíbenější vánoční klasiky. Britská romantická komedie byla natočena v roce 2003. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se za tuto dobu proměnili hlavní hrdinové tohoto kultovního filmu.

Zdroj: Fred Duval / Shutterstock.com
Hugh Grant, Zdroj: Fred Duval / Shutterstock.com

Hugh Grant

Mezi hlavní postavy, jejichž jednotlivé příběhy jsou ve filmu propletené, patří David, kterého ztvárnil Hugh Grant – nově zvolený britský premiér, který rád tancuje a zamiluje se do asistentky, studentky Natalie. Ačkoliv slavný herec v jednom z interview přiznal, že taneční scénu dělal jen s velkým odporem, jeho práce s boky dokáže fanouškům poplést hlavu i po letech! Po uvedení populárního filmu jeho hvězda vystřelila ještě výše a v roce 2012 se objevil ve sci-fi dramatu Atlas mraků. Široké uznání si získal i za roli v komediálním dramatu Florence Foster Jenkins po boku Meryl Streep.

Kromě toho, že je Grant uznáváním hercem, patří i k velkým záletníkům. Grant má 5 dětí se dvěma ženami a v jeho náručí skončily v minulosti krásky jako Nicole Kidman či Elizabeth Hurley.

Martine McCutcheon

Britská rodačka se kromě herectví věnovala především zpěvu a během let vydala hned 4 sólová alba. Zajímavostí je, že představitelka Natalie Martine McCutcheon přiznala, že do Hugha Granta byla i v reálném životě zamilovaná.

​Colin Firth

Charismatický Colin Firth zvládne role elegantních světáků stejně jako role nesmělých smolařů. A jako nemotorný spisovatel nás o tom přesvědčil i v Lásce nebeské. Firth zajisté patří k filmovým legendám a k nejobsazovanějším hercům vůbec. V roce 2019 zažil životní zlom, když se po dlouhých 22 letech rozešel se svou ženou Liviou Giuggioli, s níž má dvě děti. Britský elegán ale nezůstal single dlouho. Šušká se nejen o jeho připravovaných projektech, ale také o vztahu s producentkou Maggie Cohn.

Zdroj: Fred Duval / Shutterstock.com
Colin Firth
Zdroj: Fred Duval / Shutterstock.com

Emma Thompson

Emma Thompson byla představitelkou Karen, jež si během své části filmu prošla složitými scénami. Herečka hrála manželku, která zjistí, že náhrdelník od manžela byl pro jinou ženu. Pro herecký talent je považována za autorku jedné z nejpamátnějších scén Lásky nebeské. Uznávaná britská herečka, držitelka Oscara a ceny BAFTA, se v letech od uvedení filmu objevila v řadě filmů, mezi které patří Harry Potter, Cruella či Muži v černém. Legendární herečka napsala také scénáře ke snímkům Dítě Bridget Jonesové, Kouzelné chůvě Nanny McFee či austenovskému Rozumu a citu.

Zdroj: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com
Zdroj: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com

Bill Nighy

Legendární Bill Nighy zazářil jako stárnoucí rocker hledající poslední hit. Jeho role mu vynesla prestižní ocenění BAFTA a získal role ve velkých filmech, jako jsou Piráti z Karibiku, Harry Potter a Nejlepší exotický Marigold Hotel. Dnes 73letý herec vypadá stále skvěle a má jednu dceru jménem Mary. 

Keira Knightley

Hvězda Keira Knightley stoupala poté, co se v osmnácti objevila ve filmu jako Juliet. V té době měla už za sebou natáčení globálního hitu Pirátů z Karibiku a další megaúspěchy byly na spadnutí. V následujících letech pokračovala ve výkonech nominovaných na Oscara ve filmech Pýcha a předsudek a The Imitation Game. Keira je mimo jiné maminkou dvou dětí a je provdaná za hudebníka Jamese Rightona, o svém soukromí však nerada mluví.

SDZdroj:  Mack / Shutterstock.com
Keira Knightly
Zdroj: Mack / Shutterstock.com

Liam Neeson

Sbližování osamělého vdovce a jeho adoptivního syna, můžeme sledovat neustále. Liam Neeson svou roli single otce bohužel prožívá i v reálném životě. Jeho žena Natasha Rochardson před lety nepřežila pád na lyžích, který jí způsobil krvácení do mozku. Liam Neeson do té doby vychovává sám dva syny a nikdy se znovu neoženil.

Co se týká kariérní stránky, Liam Neeson platí za jednu z největších akčních hvězd a jeho role ve filmech jako 96 hodin, Cizinec ve vlaku nebo Non-stop nám zvedají tep dodnes.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com
Liam Neeson
Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Zdroj: TN.cz, Pluska.sk

Může se Vám líbít

Kultura

Svařené víno, kapr, dárky, reklama s prasátkem na Kofolu a Láska nebeská. To vše je pro mnohé z nás neodmyslitelně spojené s Vánocemi. Takového...