Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční celebrity

Kylie Jenner je opět pod palbou kritiky. Co provedla tentokrát?

Pětadvacetiletá hvězda sociálních sítí, máma dvou dětí, podnikatelka a influencerka Kylie Jenner, která se proslavila díky reality show Keeping Up With The Kardashians (Držte KroK s Kardashians), má další průšvih. Co zase provedla?

Zdroj: Sky Cinema / Shutterstock.com
Zdroj: Sky Cinema / Shutterstock.com

Kylie do stejné řeky vlezla už tolikrát, že se to ani nevyplatí počítat. Vypadá to, že ze svých minulých chyb se moc neponaučila. Je tak opakovaně terčem kritiky kvůli kulturní apropriaci. Na první pohled nevinná série fotografií vyvolala řadu emocí. „To myslíš vážně? Rasově problematické. Takže teď jsi Latina? Jak si může myslet, že je toto v pořádku? Tohle mě uráží,“ psali ji lidé pod fotografii.

Fanouškům vadí hlavně to, že je na fotografiích Kylie stylizována jako „latina“, což ona není. Na fotografiích má navíc výrazně tmavší pleť, než jakou ji má ve skutečnosti. Ovšem najdou se i tací, kterým se fotografie i to, jak je na nich Kylie vyobrazena, velmi líbí. Někteří ji přirovnávají k mladé Angelině Jolie. (odkaz na foto ZDE)

A právě ona tmavá barva pleti bývá opakovaně kritizována. Jedná se totiž o takzvaný blackfishing. Opravdu velmi jednoduše řečeno, Kylie (ale na vině jsou i další celebrity jako Kim Kardashian nebo Ariana Grande) si hraje na černošku a míšenku. Například na promo fotografiích k její kosmetické značce má pravidelně naprosto rozdílnou barvu pleti. Navíc bez plastik a různých úprav by nejspíš jakožto běloška nikdy neměla tak výrazné rty a křivky.

Jeden malér střídá druhý

Daleko větší poprask však způsobila Kylie v létě, když využila svůj soukromý tryskáč k tříminutovému letu, aby se vyhnula pětačtyřicetiminutové jízdě autem. Nejednalo se bohužel o nic výjimečného. V červenci tohoto roku podnikla také dva další lety, ne o moc delší – dvanáctiminutový a sedmnáctiminutový.  Na Twitteru si tak vysloužila přezdívku „klimatický zločinec“.

V minulém roce rozhněvala několik fanouškům svým jednáním při tragédii na hudebním festivalu Astroworld. Stovky raněných, deset mrtvých. Takhle dopadl koncert Travise Scotta, přítele Kylie Jenner. Kylie na koncertu natáčela videa a okamžitě je nahrávala na Instagram, nepřestala natáčet ani ve chvíli, kdy se ke zraněným snažila dostat sanitka a zdravotníci.

Zdroje dat: autorský text, Instagram/ Kylie Jenner, HEY FOMO

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...