Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraniční celebrity

Zákaz vstupu nadobro: Ruský „stop list“ se rozšířil o další známé osobnosti

Ruský „stop list“, tedy seznam osob, které mají zákaz vstupu do Ruska, se opět rozrostl o pár jmen. Tentokrát se na něj dostaly i hollywoodské hvězdy, Ben Stiller a Sean Penn. Z jakého důvodu?

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

„Jsem na Ukrajině, setkávám se tu s lidmi zasaženými válkou. Poslouchám, jak jim změnila životy. Válka a násilí ničí lidi na celém světě. Nikdo z nich nechtěl opustit své domovy. Hledání bezpečí je právo. Toto právo je potřeba dodržovat,“ řekl Ben Stiller ve videu, které zveřejnil ke Světovému dni uprchlíků.

Herec Ben Stiller je mimo jiné také Vyslancem dobré vůle Úřadu Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR). Propůjčuje tak svou popularitu a hlas těm, kteří nejsou slyšet. Vydal se na Ukrajinu, vyjádřil solidaritu uprchlíkům, dokonce prohlásil prezidenta Zelenského za svého hrdinu. Svým jednáním si tak vysloužil zákaz vstupu do Ruska, a to natrvalo.

Sean Penn hlasitě vyjadřuje podporu Ukrajině již od samého počátku války. Hned v únoru, chvíli po invazi, vyrazil na Ukrajinu a o celém konfliktu natáčel dokument. V dubnu pak několikrát vystupoval v televizi, kde vyzýval USA k solidaritě vůči Ukrajině, a také žádal o dodávky zbraní.

Seznam bez konce

Stiller a Penn se tak přidali na snad nikdy nekončící seznam nevyhovujících osob. Mezi další známé osobnosti, které mají zákaz vstupu do Ruska patří například herec Rob Reiner a Morgan Freeman, také prezident Joe Biden, viceprezidentka Spojených států amerických Kamala Harrisová, americký ministr spravedlnosti Merrick Garland nebo Hillary Clintonová. Seznam obsahuje více než tisíc osob, jedná se o novináře vojenské i politické osobnosti. Ovšem jméno Donald Trump na seznamu nenajdeme.

„Stop list“ se naposledy rozšířil v pátek 16. září, a to o jedenačtyřicet Australanů. „V reakci na politicky motivované sankce proti ruským fyzickým a právnickým osobám ze strany australské vlády, zavedené v rámci rusofobní kampaně kolektivního Západu, je vstup do naší země uzavřen na dobu neurčitou pro dalších jedenačtyřicet Australanů, kteří tvoří protiruskou agendu“ uvedlo Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace na svých oficiálních stránkách. Mezi tyto nežádoucí osoby patří především novináři a lidé s vazbou na armádu.

Zdroje: Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace, RollingStone, Instagram/ Ben Stiller

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...