Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Červnové akce, které by vás neměly minout: Od festivalů až po noc na hradní zřícenině

Česko po dlouhých měsících opět ožívá. Je čas otevřít diář, případně sáhnout po kalendáři v telefonu a poznamenat si akce, které stojí za vaši pozornost. Zbystřit by měli především všichni milovníci gastronomie, dobrého vína a piva, hudebních festivalů, sportu, kultury i dobrodružství!

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Potěšte své chuťové buňky

V červnu nebude strádat ani ten nejmlsnější jazýček. Čeká na vás hned několik food festivalů a ochutnávek.

O netradiční zážitek se postará Neviditelná ochutnávka vína, která proběhne 8., 15. a 22. června v Novoměstské radnici v Praze. Uskuteční se v naprosté tmě za asistence nevidomých průvodců. Tato jedinečná událost skýtá možnost vychutnat si víno tak, jak jste jej zatím neokusili. Vstupné je 480 korun.

Dáváte přednost pivu? Pak si nenechte ujít Krkonošskou pivní stezku. Ta probíhá od 29. května do 30. září a návštěvníkům nabízí horskou túru v délce cca 30 kilometrů, na níž mohou ochutnat piva z pěti místních minipivovarů (Pecký pivovar, pivovar Trautenberk, minipivovar Fries, pivovar Hendrych a minipivovar Krkonošský medvěd).

O víkendu 18. – 20. června se na zámku v Litomyšli uskuteční Čokoládový trh. Těšit se tak můžete na čokolády, pralinky, kávu, čokoládové churros, víno nebo vafle. Pódium bude patřit koncertům africké a mexické hudby. Vstupné činí 60 korun.

20. června ožije i Rašínovo nábřeží, kde proběhne jeden z největších evropských open air vegan veletrhů Veggie Náplavka. Vstupné je zdarma.

Červen ve znamení hudebních festivalů

Lucerna Music Bar Open Air startuje 15. června a potrvá až do září. Letošní série se uskuteční v novém koncertním areálu v Ledárnách Braník. V červnu vystoupí Chinaski, J.A.R. nebo Mig 21, později je doplní Skyline, Ben Cristovao, Monkey Business, Sto zvířat nebo Paulie Garand. Vstupné je od 320 korun.

Druhý ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích začíná už 18. června a rovněž potrvá až do září. Festival otevře Tomáš Klus. Další dny nabídnou Annu K., Mirai, Jelena, Pokáče, Barboru Polákovou, Monkey Business, Ewu Farnou nebo Davida Kollera. Předmětná akce vás přesvědčí o tom, že víno a hudba jdou zkrátka ruku v ruce! Vstupné je 490 korun.

Také Zlínský kraj nepřijde o svůj oblíbený festival Karpaty Fest. Již 14. ročník proběhne 25. – 26. června. Akce plná hudby a zábavy se uskuteční v zámeckém parku ve Slavičíně. Pokud patříte k fanouškům Tří sester, Ewy Farne či kapely Poetika, neměli byste na festivalu chybět. Vstupné se pohybuje mezi 225 – 580 Kč.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Pro milovníky filmů a divadel

Pragueshorts-Festival krátkých filmů Praha nabídne až do 27. června ty nejlepší krátké filmy z celého světa. Festival organizuje společnost Film Servis Festival Karlovy Vary (pořadatel MFF Karlovy Vary). Ceny vstupného se liší dle jednotlivých kin. Více na https://www.pragueshorts.com.

Labutí jezero ruského hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům. Pokud jste představení ještě neviděli, můžete to napravit 8. června v Národním divadle. Vstupné se pohybuje mezi 180 – 1 320 Kč.

Letní shakespearovské slavnosti startují 28. června. Divadelní festival uvádí díla Williama Shakespeara, letos mezi nimi nebude chybět Hamlet, Zkrocení zlé ženy nebo Zimní pohádka. Své premiéry se dočká komedie Bouře. Vstupné se pohybuje mezi 200 – 1 090 Kč.

Baví vás sport?

Fanoušci tenisu se můžou ve dnech 14. – 16. června těšit z 28. ročníku nejprestižnějšího mezinárodního tenisového turnaje mužů kategorie ATP Challenger v ČR Moneta Czech Open Prostějov. Vstupné je zdarma.

Show Barvám Neutečeš slaví již 7. ročník. Běh, ve kterém nehraje hlavní roli rychlost, ale zábava, proběhne 12. června v Plzni a 20. června v Ústí nad Labem. Startovné je pro děti do 6 let zdarma, jinak začíná na 200 Kč. A co vás čeká? Trasa dlouhá 5 kilometrů, ve které budete zasypáni barvami.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Výstavy a jiné zážitky

Máte rádi dobrodružství? Pak zažijte noc na třetí největší hradní zřícenině v Česku! Veřejnosti se otevírá hrad Hukvaldy. Navíc tu na vás čeká komentovaná prohlídka a opékání špekáčků při západu slunce. Vstupné činí 500 korun.

Od 9. června do 18. července můžete navštívit výstavu Motýli ve Fata Morganě trojské botanické zahrady. Cena vstupného je 150 korun.

Interaktivní výstava pro děti i dospělé Leonardo da Vinci – cesta do tvořivé mysli renesančního génia vás zavede do světa italského vynálezce, umělce a vědce. Výstava probíhá od 3. června do 29. srpna na zámku v Holešově. Vstupné činí 140 korun.

Přejeme vám příjemnou zábavu!

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...