Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Společnost

Cesta kolem světa jedním kliknutím a meditace či jóga v pohodlí domova. Bezva tipy na odreagování

Šéf britské profesní organizace psychiatrů (Royal College of Psychiatrists) Adrian James řekl: „Společenské restrikce jsou největší hrozbou pro psychické zdraví od druhé světové války. Dopady krize budeme pociťovat ještě roky poté, co se podaří virus dostat pod kontrolu.“ V době, kdy vyřknul tato slova ani možná ještě netušil, že lidstvo o pár let později zažije další těžkou ránu. Klimatická krize, covid a Putinova válka. Negativní zprávy se na nás hrnou ze všech stran. Co můžeme udělat proto, abychom se z toho všeho nezbláznili?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Rada odborníka

Filip Děchtěrenko z Psychologického ústavu Akademie věd České republiky doporučuje najít si čas pro sebe, své koníčky, rodinu. Dále doporučuje omezit konzumaci negativních zpráv a další zdroje stresu. Jen tak „vypnout“ ale nemusí být pro každého úplně jednoduchou záležitostí. Ať už si potřebujete odpočinout od čehokoliv, naše tipy na odreagování vám s tím jistě pomohou.

WindowSwap

Díky stránce WindowSwap můžete nahlédnout do nejrůznějších koutů světa z pohodlí vašeho domova. Jedná se o místo na internetu, kde lidé sdílejí výhledy ze svých oken, aby někomu pomohli zrelaxovat, soustředit se meditovat, nebo cestovat bez pohybu. Pokud byste chtěli i vy sdílet svůj výhled s ostatními, stačí nahrát desetiminutové video na šířku v HD. Nezapomeňte však nahrát i rám okna a ujistěte se, že je kamera stabilní. Poté stačí pár kniknutí a váš výhled bude v databázi.

Velký průvodce meditací

Animovaný dokumentární seriál Velký průvodce meditací je dostupný na oblíbené streamovací službě Netflix. Seriál je v češtiině, a navíc s velmi příjemným dabingem, o který se postaral Josef Pejchal. Osmidílná série je především vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. V rámci dvacetiminutových epizod se seznámíte s teorií a vyzkoušíte si praktické příklady.

Pokud nemáte Netflix a ani si jej nechcete pořizovat, zkuste YouTube. Najdete zde mnoho videí o meditaci či józe. Doporučujeme například navštívit kanál Rozálie Eliášové, Still on the way.

Jestli chcete začít s jógou i se svými dětmi, zkuste pořad Jogínci z produkce České televize. Je dostupný online a je vhodný i pro ty nejmenší, kteří díky velmi jednoduchému a hravému výkladu pořádně protáhnou svá těla a zklidní mysl.

Zdroje dat:
The Guardian, Aktuálně.cz, Window-Swap.com, Netflix.com

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...