Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Co s dětmi o jarních prázdninách? Máme pro vás bezva tipy na výlety po Česku

Od pondělí, přesněji 7. února, startuje v Česku období jarních prázdnin. Nevíte, co si počít s dětmi během volných dnů? Nezoufejte, máme pro vás bezva tipy na výlety po Česku, ze kterých si vybere každý!

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Pro malé i velké vědátory

Projekt iQLANDIA je vědecko-zábavní centrum nacházející se v srdci Liberce. Najdete zde hned několik expozic, které jsou zaměřené na nejrůznější oblasti. Na své si přijdou milovníci vesmíru, geologie i vědy. Zajímá vaši drobotinu lidské tělo?

Nejen děti si mohou vyzkoušet laparoskopickou operaci nebo mohou převzít roli srdce. Nově od 2. února také zpustili v iQLANDII expozici MatematikUm, ta je rozdělena do několika sekcí – matematika všedního života, matematika v IT, přírodě, stavebnictví, ale i finanční a další.

Netradiční sport

Chybí vám léto a voda? Co takhle na hodinu zapomenout na dlouhou zimu a jít si zasurfovat? V Surf Areně Praha si můžete zasurfovat na interiérovém surfařském simulátoru. V rámci rodinného balíčku, který je určen pro dva dospělé a dvě děti, můžete vyzkoušet půl hodiny bodyboardingu (jízda na břiše nebo v sedě anebo v kleče) a půl hodiny surfingu pod dohledem instruktorů.

Hurá do přírody

Navštivte Pustevny, jedno z nejvýznamnějších horských středisek v Beskydech, které je krásné za každého počasí. Aktuálně na Pustevnách probíhá již tradiční akce Ledové Sochy. Tématy letošní výstavy jsou znamení zvěrokruhu a vesmír. Organizátoři díky příznivému počasí navíc prodloužili výstavu do neděle 13. února. A když už tam budete, nezapomeňte na turistiku. Pustevny a jejich okolí jsou plné nejrůznějších tras vhodných pro jakékoliv věkové skupiny.

Z pohádky do pohádky

Kdo by neznal pohádku o Budulínkovi, Popelce, Sněhurce nebo třeba Rákosníčkovi. Na Vysočině se nachází Pohádková vesnička Podlesíčko, která je součástí ubytovacího resortu Hotel Podlesí. Každý den zde probíhají prohlídky vesničky bez programu, ve vybraných dnech pak komentované prohlídky i s programem. V domečcích nejrůznějších pohádkových postav se můžete dokonce i ubytovat! V ceně ubytování je také snídaně a vstup do krytého bazénu.

Zdroj: Hotel Podlesí
Pohádková vesnička
Zdroj: Hotel Podlesí

Návštěva za zvířaty

Co takhle být opravdu blízko divokým šelmám nebo si podrbat dikobraza? V klasických zoo si o tomto můžete nechat jenom zdát. Ovšem v Kontaktním Zooparku ve Zvoli je tohle realitou. Kontaktní zoo láká na kočkovité šelmy, plazy a mnohem vícero zvířat z nejrůznějších koutů světa. Představí vám jejich život a také možnosti, jak zvířata chránit. Zoopark funguje na principu soukromých návštěv, musíte se tedy dopředu telefonicky domluvit, ideálně dva až tři dny předem.

Zdroje dat:
surfarena.cz, iqlandia.cz, Pustevny.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...