Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Do letadla už jen s platným očkováním: Další aerolinie zpřísňují protikoronavirová opatření

Letecká společnost AirAsia včera uvedla, že na paluby svých letadel bude pouštět pouze plně očkované cestující. Přidává se tak k aerolinkám Air New Zealand a australské Qantas, které ke stejnému rozhodnutí dospěly v uplynulých dnech.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Přísné restrikce napříč celou společností

Malajsijská AirAsia uvedla, že se chystá na úplné obnovení svých vnitrostátních a následně i mezinárodních letů. To je sice skvělá zpráva pro všechny vášnivé cestovatele, je tu ale drobný háček. Na paluby letadel začíná s okamžitou platností pouštět pouze plně očkované dospělé cestující. Děti a mladiství do věku 18 let, kteří nejsou plně očkovaní, bude muset doprovázet očkovaný rodič či opatrovník.

AirAsia se vždy vyznačovala velice přísnými opatřeními, pandemie koronaviru je však ještě umocnila. Na všech letech AirAsia musí být pouze plně očkovaná posádka, a to samé platí i pro pozemní personál, včetně personálu manipulujícího se zavazadly. Nově mají cestující navíc povinnost odbavit se online pomocí aplikace airasia.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Očkováním zpět k normálu?

Pro podobné restrikce se rozhodla také letecká společnost Air New Zealand. 3. října oznámila, že po cestujících na mezinárodních letech bude vyžadovat plné očkování, a to s platností od 1. února 2022.

Nový Zéland plánuje otevřít své hranice turistům začátkem příštího roku. Až dosud mohli do země vstoupit pouze občané Nového Zélandu, Australané, lidé s trvalým pobytem, diplomaté nebo lidé, kterým byla udělena výjimka.  

„Očkování proti COVID-19 je novou realitou mezinárodního cestování. Mnoho destinací, které chtějí Kiwis navštívit, je již pro neočkované návštěvníky uzavřeno“, uvedl generální ředitel společnosti Air New Zealand Greg Foran v prohlášení. (pozn. redakce: Kiwis je označení pro Novozélanďany, které často sami s nadsázkou používají.)

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Největší australská letecká společnost Qantas informovala veřejnost o stejném opatření již v září. I ona bude vyžadovat očkování po všech cestujících na mezinárodních letech.

Jak nahlížíte na podobné restrikce vy? Mohou podle vás být cestou k normálnímu životu, nebo ještě více rozdělí společnost?

Zdroje informací:
AirAisa, Reuters, truetravel.cz

Může se Vám líbít

Politika a justice

Generál v záloze a bezpečnostní expert Andor Šándor studoval nejen v České republice, ale i v Itálii a USA. Byl šéfem vojenského zpravodajství a...

Byznys

Možná už jste v ní byli, nebo o ní minimálně slyšeli. Proslulá vietnamská tržnice SAPA, které se přezdívá stát ve státě, půjde už za...

Cestování

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika...

Byznys

Jan Procházka je vynálezcem revoluční baterie HE3DA, o níž v posledních letech slýcháme čím dál více. Radomír Prus je architektem miliardového projektu Magna Energy...