Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Do letadla už jen s platným očkováním: Další aerolinie zpřísňují protikoronavirová opatření

Letecká společnost AirAsia včera uvedla, že na paluby svých letadel bude pouštět pouze plně očkované cestující. Přidává se tak k aerolinkám Air New Zealand a australské Qantas, které ke stejnému rozhodnutí dospěly v uplynulých dnech.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Přísné restrikce napříč celou společností

Malajsijská AirAsia uvedla, že se chystá na úplné obnovení svých vnitrostátních a následně i mezinárodních letů. To je sice skvělá zpráva pro všechny vášnivé cestovatele, je tu ale drobný háček. Na paluby letadel začíná s okamžitou platností pouštět pouze plně očkované dospělé cestující. Děti a mladiství do věku 18 let, kteří nejsou plně očkovaní, bude muset doprovázet očkovaný rodič či opatrovník.

AirAsia se vždy vyznačovala velice přísnými opatřeními, pandemie koronaviru je však ještě umocnila. Na všech letech AirAsia musí být pouze plně očkovaná posádka, a to samé platí i pro pozemní personál, včetně personálu manipulujícího se zavazadly. Nově mají cestující navíc povinnost odbavit se online pomocí aplikace airasia.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Očkováním zpět k normálu?

Pro podobné restrikce se rozhodla také letecká společnost Air New Zealand. 3. října oznámila, že po cestujících na mezinárodních letech bude vyžadovat plné očkování, a to s platností od 1. února 2022.

Nový Zéland plánuje otevřít své hranice turistům začátkem příštího roku. Až dosud mohli do země vstoupit pouze občané Nového Zélandu, Australané, lidé s trvalým pobytem, diplomaté nebo lidé, kterým byla udělena výjimka.  

„Očkování proti COVID-19 je novou realitou mezinárodního cestování. Mnoho destinací, které chtějí Kiwis navštívit, je již pro neočkované návštěvníky uzavřeno“, uvedl generální ředitel společnosti Air New Zealand Greg Foran v prohlášení. (pozn. redakce: Kiwis je označení pro Novozélanďany, které často sami s nadsázkou používají.)

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Největší australská letecká společnost Qantas informovala veřejnost o stejném opatření již v září. I ona bude vyžadovat očkování po všech cestujících na mezinárodních letech.

Jak nahlížíte na podobné restrikce vy? Mohou podle vás být cestou k normálnímu životu, nebo ještě více rozdělí společnost?

Zdroje informací:
AirAisa, Reuters, truetravel.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...