Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Nejkrásnější zoo v ČR: Lákají na krmení rejnoků a nejjedovatější hady světa

Projeďte se mezi volně se pohybujícími lvy a žirafami, prozkoumejte indonéskou džungli, prohlédněte si jedinečné zvířecí druhy, nebo si pohlaďte a nakrmte rejnoky. Kam za podobným dobrodružstvím vyrazit?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Zoo Praha

Nejnavštěvovanější zoologická zahrada v republice se nachází v pražské Troji. Své brány otevřela veřejnosti poprvé 28. září 1931. Návštěvníky láká na více než 150 expozic, 14 krásných pavilonů (včetně Údolí slonů, Indonéské džungle, Pavilonu goril či Pavilonu tučňáků), přibližně 700 druhů zvířat, lanovou dráhu, restaurace a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo.
Základní vstupné: 250 Kč

Zoo Zlín (Lešná)

Nejnavštěvovanější zoo na Moravě se rozkládá okolo zámku Lešná. Originální je na ní především členění expozic podle kontinentů. Celý areál je pojat jako přírodní biopark a expozice od návštěvníků oddělují ve většině případů pouze živé ploty a vodní příkopy. V zoo se vystavuje zhruba 230 druhů zvířat, mezi nimi i mořští rejnoci (siba ománská), které si můžete pohladit a nakrmit v Zátoce rejnoků. Těšit se můžete i na tygry ussurijské, nosorožce tuponosé jižní či slony africké. Můžete se přijít podívat na první mládě slona afrického narozené v České republice, slůně se narodilo letos 6. června.
Základní vstupné: 160 Kč (vstupenky nyní pouze online)

ZOO Dvůr Králové

Ve Dvoře Králové si budete připadat jako v jiném světě. Africké a Lví safari umožňuje návštěvníkům vydat se na projížďku mezi volně se pohybující antilopy, žirafy, zebry, pakoně, nosorožce a lvy. Mezi hlavní poslání ZOO Dvůr Králové patří vracet ohrožené druhy zpět do přírody. Do Afriky přivezla ze svého chovu už více než sto zvířat, aby podpořila tamní ohrožené populace.
Základní vstupné: 240 Kč (na místě), 200 Kč (online)

Zdroj: Shutterstock
Nosorožec v ZOO Dvůr Králové
Zdroj: Shutterstock

Zoo Plzeň

V Plzni si přijdou na své nejen milovníci fauny, ale i flóry a vaše ratolesti. Součástí zoo je totiž botanická zahrada a DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti. Za pozornost stojí volné výběhy šelem a opic, skalní výběhy sněžných levhartů, ostrov lemurů kata nebo rozsáhlá kolekce plazů. Unikátní je především expozice Království jedu, v níž jsou vystavováni nejjedovatější hadi světa.
Základní vstupné: 170 Kč (Zoo + DinoPark 280 Kč)

Zdroj: Shutterstock
Lemur kata s mládětem
Zdroj: Shutterstock

Zoopark Chomutov

Největší zoo v České republice se nachází na severu Čech. Rozkládá se na 112 hektarech a specializuje se na evropská zvířata. Vidět tu můžete mimo jiné koně Převalského, zubra či bobra evropského, medvěda hnědého, muflona, osla domácího, mývala severního, rosomáka nebo tuleně kuželozubého. V zooparku se nachází rovněž skanzen Stará Ves, který nabídne jedinečný pohled do života našich předků. Užít si můžete i komentované krmení zvířat, projížďku Safari Expresem nebo zoovláčkem Amálkou.
Základní vstupné: 120 Kč

Zoo Jihlava

Jihlavská zoo leží v údolí řeky Jihlávky v lesoparku Heulos. Láká na více než 250 druhů zvířat a 16 stylových expozic – Dům koček, Australskou farmu, Africkou savanu, Madagaskar nebo například Himálaj. Obdivovat zde můžete nádherné kočkovité šelmy margaye (ocelot dlouhoocasý), servala a levharta perského, vydru malou, vlka iberského či tamaríny a klokany.
Základní vstupné: 130 Kč

Tip na závěr

Přídomkem „nej“ se pyšní také Zoo Liberec, která je vůbec nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1904 a zpočátku předváděla především ptactvo, srnky či ovce. Ještě před první světovou válkou se zoo rozšířila například o opice, hady, ještěry, dikobraza a divokého buvola. Dnes jsou její chloubou bílí tygři, panda červená, takin čínský, ara hyacintový, lachtan hřivnatý nebo levhart sněžný.
Základní vstupné: 160 Kč (na místě), 150 Kč (online)

Zdroj: Shutterstock
Bílý tygr v liberecké zoo
Zdroj: Shutterstock

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...