Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Šlápněte do pedálů! Tipy na nejkrásnější cyklostezky v Česku

Nasadit helmu, sednout na kolo a objevovat krásy Čech a Moravy s větrem v zádech. Pokud si takhle představujete ideálně strávený víkend a cyklistika vám není cizí, máme pro vás dobrou zprávu. Přinášíme tipy na ty nejkrásnější cyklotrasy u nás. Víme, kam stojí za to vyrazit, ať už patříte k začátečníkům, vášnivým sportovcům, plánujete výlet s rodinou nebo si jen potřebujete vyčistit hlavu a nechat svou mysl volně plynout při jízdě přírodou.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
1. Turnov – Valečov – Kost (Český ráj)

Vlastníte trekingové kolo, rádi si dáte do těla a nedělá vám žádný problém zvládnout i náročnější terén? V tom případě budete nadšeni z cyklostezky Turnov – Valečov – Kost v Českém ráji. Trasa vede přes Drábské světničky či gotické hrady Kost a Valečov. Po cestě se navíc můžete osvěžit v Komárovském rybníku s písčitým dnem a dvěma plážemi. V Českém ráji se budete zkrátka cítit jako v ráji!

  • Délka: 49 km
  • Náročnost: středně obtížná
2. Jetřichovický okruh (České Švýcarsko)

Prozkoumejte krásy Českého Švýcarska z cyklistického sedla. Národní park při státní hranici s Německem navazuje na Národní park Saské Švýcarsko a rozhodně stojí za vaši pozornost. Jízda po Jetřichovickém okruhu nabídne pohled na unikátní komplex majestátních pískovcových měst a skalních stěn, malebné alpské budovy Na Tokáni nebo klenot Českého Švýcarska – Pravčickou bránu. Vaší povinnou výbavou by mělo být trekingové kolo a dobrá nálada. Cestou budete totiž zdolávat několik stoupání, zejména na Tokáň a do Rynartic.

  • Délka: 22 km
  • Náročnost: středně obtížná
Zdroj: Pixabay
Zdroj: Pixabay
3. Okolo Třeboně (Třeboň)

Cyklostezka Okolo Třeboně na jihu Čech se pyšní 22 zastávkami s informačními tabulemi. Díky nízké náročnosti a rovinatému terénu je navíc jako dělaná pro rodinné výlety s dětmi, přičemž si tu vystačíte i se silničním kolem. Odměnou za našlapané kilometry vám bude nádherná příroda. Stezka začíná v Třeboni na hrázi rybníka Svět. Vede mimo jiné přes přírodní památku Soví les, Kapli sv. Víta či rašeliniště Spálená borkovna, kde se těží rašelina pro potřebu lázní, a končí opět v Třeboni před branami města.

  • Délka: 39 km
  • Náročnost: lehká
4. Lichtenštejnská stezka (jižní Morava)

Přemýšlíte o návštěvě vinných sklípků i nádherného Lednicko-valtického areálu, který patří mezi 12 českých památek UNESCO? Pak by právě jižní Morava měla být vaší zastávkou. Můžete tu dokonale uspokojit vaše chuťové buňky i cyklistické choutky. Lichtenštejnská stezka vede mimo jiné přes Valtice, Lednici, Lednické rybníky nebo Chrám Tří Grácií. Díky nízké náročnosti trasy můžete i na tento výlet vzít své ratolesti. V případě Lichtenštejnské stezky vám může být společníkem silniční i trekingové kolo.

  • Délka: 39 km
  • Náročnost: lehká
Zdroj Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
5. Cyklostezka Bečva/Po hřebeni Radhoště (Beskydy)

Božské valašské frgály, pohostinnost, rožnovský skanzen, divoká příroda a jedinečné cyklostezky, které vás zavedou od horských pramenů až do údolí. Nejen tím vám učarují Beskydy. Pokud vlastníte trekingové kolo, doporučujeme vyrazit po 152 km dlouhé Cyklostezce Bečvě, která se vyznačuje lehkou až střední obtížností. Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Navíc je vhodná i pro in-line bruslaře. Celkově se připravte na rovinky, ale i kopcovitější terén.

Pokud vám říká pane horské kolo a máte rádi výzvy, pak je právě pro vás 46 km dlouhá cyklotrasa Po hřebeni Radhoště. O tom, že tato trasa není pro začátečníky, vás přesvědčí úvodní šestikilometrové stoupání. Avšak jakmile šlápnete pořádně do pedálů a dostanete se na vrchol, odměnou vám bude úchvatné sedlo Pustevny a socha Radegasta.

  • Délka: 46-152 km
  • Náročnost: lehká až obtížná

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...