Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Cestování

Tipy na netradiční ubytování v Česku: Na noc pod hvězdami, ve vinařském sudu nebo na stromě jen tak nezapomenete

Klasické hotely už vás omrzely a na spaní pod širákem si netroufáte, přesto byste rádi zažili netradiční výlet plný dobrodružství? Pak zamiřte na taková místa, která se vám vryjí do paměti a budete na ně s láskou vzpomínat. Naše zastávky? Vinařství pod Hradem, Treehouse Česká Kanada, Ještěd, Šiklův mlýn, Statek Bernard a Skyhome Bubble Hotel – jediný kompletně průhledný glamping u nás.

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Treehouse Česká Kanada

Do krajinné oblasti Česká Kanada, rozkládající se na pomezí jižních Čech a západní Moravy, se zamilujete na první pohled. Bydlení v domečku na stromě už je jen třešničkou na dortu, jež umožňuje návrat k přírodě i detox od sociálních sítí a internetu. K dispozici tu jsou sice powerbanky, ale na klasickou elektrickou energii zapomeňte. Místo ní se vám dostane netradičního ubytování s peřinami, svíčkami, lucerničkami, plynovým vařičem a bohatou snídaní do košíčku, kterou si můžete na strom vytáhnout pomocí kladky a vychutnat na terase. Jste připraveni na pravé dobrodružství?

Cena za noc: od 4 990 Kč

Zdroj: Archiv/Se svolením Treehouse Česká Kanada
Zdroj: Archiv/Se svolením Treehouse Česká Kanada

Vinařství pod Hradem

Neumíte si představit život bez skleničky dobrého vína? Pak dejte své vášni nový rozměr a ubytujte se ve vinařském sudu přímo ve vinici. Toto romantické útočiště vám nabídne nezapomenutelný zážitek s výhledem na Pálavu, oba její hrady i okolí. V sudu nechybí zásuvka, osvětlení a topení. Sociální zařízení je vzdálené jen pár kroků.

Cena za noc: 2 400 Kč

Skyhome – Bubble Hotel

Žádný strop, stěny ani dveře, namísto toho dechberoucí pohled na hvězdy, měsíc a východ nebo západ slunce. Přesně to nabízí jednopokojový Bubble Hotel, který se nachází 30 minut od Prahy. Zásuvky, topení, venkovní toaleta a umyvadlo jsou zde samozřejmostí. Nechybí ani pohodlné dvoulůžko nebo zásoba knih. Ráno tu na vás bude čekat lehká snídaně, večer si naopak můžete pozorování hvězd zpříjemnit lahví sektu či vína.

Cena za noc: 2 990 Kč

Zdroj: Archiv/Se svolením Skyhome/Bubble Hotel
Zdroj: Archiv/Se svolením Skyhome/Bubble Hotel

Šiklův mlýn (Šikland)

Ještě jste o něm neslyšeli? Chyba! V samém srdci Šiklandu se nachází první westernové městečko v České republice, které nabízí zábavu a vyžití pro celou rodinu. Ubytovat se můžete v hotelu, ve srubu, chatce, karavanu nebo ve stanu. A co podniknout, až se westernu »přejíte«? Zamiřte do přírodního aquaparku, který se nachází hned vedle Central kempu nebo do tři kilometry vzdáleného strašidelného zámku Draxmoor.

Cena za noc v autokempu: od 230 Kč (vč. poplatku za pobyt a místo)

Cena za noc v hotelu: 996 Kč

Cena za noc v chatce, srubu: od 1 250 Kč

Ještěd

Horský hotel s vysílačem na vrcholu Ještědského hřbetu vám nabídne jedinečný výhled na všechny světové strany i originální ubytování. Vybírat můžete z několika pokojů od FAMILY přes RETRO až po DIRECTOR (pokoj vytvořený z bývalé kanceláře prvního ředitele hotelu v roce 1973).

Cena za noc: od 2 000 Kč

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Statek Bernard

Navštivte okouzlující statek v Karlovarském kraji poblíž Sokolova, kde se zabaví celá rodina. Děti si mohou pohladit a nakrmit zvířata v zoo koutku nebo zamířit do muzea Lega. Pro kutily a kreativce je tu pro změnu Centrum tradičních řemesel. Je libo kurz v truhlárně, v dílně vonných svíček nebo designu? Žádný problém. Vyzkoušejte si řemeslo na vlastní kůži a odvezte si s sebou domů jedinečný suvenýr.

Cena za noc: od 620 Kč

Zdroj: Archiv/Se souhlasem Statek Bernard
Zdroj: Archiv/Se souhlasem Statek Bernard

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...